Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: 146 ТД въпроси

  1. #1
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default 146 ТД въпроси

    Колеги хвърлил съм око на една 146 ТД. Искам да попитам , като цяло здрав ли е мотора , дава ли проблеми , какви са най-често срещаните дефекти на автомобила . Цена на обслужване , разод на гориво с две думи ако може дами обясните характерното за този автомобил. Търсачката не отговори на въпросите ми :S

  2. #2

    Default

    2.0тд или 1,9тд често имат драми с главите, това се сещам на първо четене. А такава глава струва 400-450лв. втора употреба Това се сещам веднага като чуя този мотор
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  3. #3
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    всеобщото мнение е че е много здрав и надежден мотор. особено че почти няма електроника по мотора. въпроса е как е гледана колата.
    а за главата, нали не говорим за гоуф пд
    точка

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sarnitsa
    Posts
    189

    Default

    Здравей колега,от 10 месеца карам 146 1.9тд(фен съм на дизела).Навил съм и около 3500-4000км.,засега съм много доволен.Не е перфектна ,но работи добре и има доста добра динамика,като се има предвид,че е дизел.За разхода съм я смъквал и под 5 на извънградско но само с скорост до 100км.,за градско различно 7-9 на 100.Откакто съм я купил съм сменил само термостат и първоначалното обслужване(ремък,ролки и филтри).Това е което мога да кажа,дано съм ти помогнал с нещо! Поздрави!!!
    Фиат Мултипла 1.9 жтд фейслифт / Алфа Ромео 146 1.9 ТД ех/ Лада 2105 ех
    Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят.
    Руски форум: Питаш нещо и теб те питат.
    Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

  5. #5

    Default

    дизела е добър....карай с хубави масла...и не прави ремонти ако не е нещо фатално,и неможеш да караш ако не го отремонтираш!!!върви не лошо... и вози твърдо по завоите...друго к'во ти трябва..?

  6. #6
    Старши алфист reptli's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София,Младост 1
    Age
    33
    Posts
    801

    Default

    5 години никакви ядове това мисля е достатъчно.В началото се наложи смяна на турбото и това е...
    Alfa Romeo 146TD '97 156 2.4 20v

  7. #7
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default

    Колеги вече 8000+ км карам въпросната кола. Доста съм доволен . Върви прилично ( до 4та държа на пастора 155цата ама после падам ) Разхода ми е коло 6 +- зависи каде карам . Доста е тихо в купето , не е като боксера , на 110 и ти надува главата ( е поне имаше хубав глас) . Лошото е че почва малко да ми капризничи при палене , но до няколко дни ще получи нови свещи и почистване на дюзи. Тук там сълзи масълце , ама аз си го следя редовно . На пролет ще гледам да почистя и турбината , маслените пътища . Има какво дасе прави по нея , но малко по малко ще я оправям .

    П.С.
    Това е първата ми алфа издържала повече от 2 месеца

  8. #8
    ШоФеР patrona's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    39
    Posts
    161

    Default

    Аз съм със 1.9 Тди и да ти кажа честно започва 4-та год. как е у мен и не съм имал проблеми с мотора.Сменял съм само гарнитура на капака.А по ходовата част ремонта-той е неизбежен по нашите пътища.Разход малък 8 градско,5 и надолу извън градско и от миналата година карам с масло 5/40 и пак не го бута(макар да ми казаха че щяла да го изгори понеже е дърта)Но има значение наистина как е гледана и карана колата,защото съм виждал в страшно окаяно състояние такива коли.
    Alfa Romeo 146 1.9 td
    А3 1.8Т,Lada 1500s


  9. #9
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default

    Вчера малко ме филмираха . Имам леко стържене когато колата е на празен ход , а като натисна съединителя спира да стърже. Мислих че е лагер на съединител , но вчера ми казаха че било луфт на колянов вал . Казаха ми да си карам така нямало смисал да се прави.

  10. #10
    iron man Pinky's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    74
    Posts
    2,648

    Default

    На вал, ама не колянов, а в скоростите, по-вероятно.
    Пък и колянов да е, ти не свикна ли вече?
    I just have a hunch that Stalin is not that kind of a man. I think that if I give him everything I possibly can and ask for nothing from him in return, he won't try to annex anything and will work with me for a world of democracy and peace
    Roosevelt

  11. #11
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default

    Вече не може да ме трогне нищо , какво ли не се чупи мо количките ми . Не е болка за умиране но стърженето е леко досадно.

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Quote Originally Posted by hunter1989 View Post
    Вчера малко ме филмираха . Имам леко стържене когато колата е на празен ход , а като натисна съединителя спира да стърже. Мислих че е лагер на съединител , но вчера ми казаха че било луфт на колянов вал . Казаха ми да си карам така нямало смисал да се прави.
    луфт на коляновия вал??? Това как става ако не е тайна, а и ако го имаш, ще ти затваря дупките за мазане на основните и билените лагери и вала ще е чао за нула време. Тия неща докато станат и си чао, по скоро е нещо по трансмисията или лагер, съединител ала бала. Тия са се оляли... луфт на стартера още малко или на предното стъкло....
    145 1.7 16V Boxer


  13. #13
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default

    Хаха на предното стъкло имам луфт, тропа отвратително .
    Не знам какво е, но има нещо. Ще я карам така , като му дойде времето тогава ще му мисля ( на части)...
    А да попитам каде се намира този аксиален лагер , защото онзи ден от него ми казаха че е бил проблема (аксиален луфт или нещо такова )

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by hunter1989 View Post
    Хаха на предното стъкло имам луфт, тропа отвратително .
    Не знам какво е, но има нещо. Ще я карам така , като му дойде времето тогава ще му мисля ( на части)...
    А да попитам каде се намира този аксиален лагер , защото онзи ден от него ми казаха че е бил проблема (аксиален луфт или нещо такова )
    Аксиален луфт се получава от аксиални пластини, например при много убит съединител това рефлектира точно върху аксиалните пластини и ебават точно коляновия вал Скоро на една бензинка бяха в картера пластините Аксиалния лагер ти се намира на съединителя. Докато не се разглоби колата няма как да се диагностицира проблема принципно
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  15. #15
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    34

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    2.0тд или 1,9тд често имат драми с главите, това се сещам на първо четене. А такава глава струва 400-450лв. втора употреба Това се сещам веднага като чуя този мотор
    Дали е 2 или 1,9 не е ли едно и също - 1929

    ---------- Post added at 18:19 ---------- Previous post was at 18:18 ----------

    Quote Originally Posted by salih84 View Post
    Здравей колега,от 10 месеца карам 146 1.9тд(фен съм на дизела).Навил съм и около 3500-4000км.,засега съм много доволен.Не е перфектна ,но работи добре и има доста добра динамика,като се има предвид,че е дизел.За разхода съм я смъквал и под 5 на извънградско но само с скорост до 100км.,за градско различно 7-9 на 100.Откакто съм я купил съм сменил само термостат и първоначалното обслужване(ремък,ролки и филтри).Това е което мога да кажа,дано съм ти помогнал с нещо! Поздрави!!!
    Баце, за 4000 км/10 мес. нищо не си видял, карай по 2-3000 на месец и после пиши тук.
    IKL

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •