Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 29 of 29

Thread: Купих си 166 2,4 jtd

  1. #16
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Нека първо да я обслужа и прегледам цялостно, пък след това ще я пусна на една вода с парцал и тогава ще я щракна да я видите. Надявам се до седмица да стане. В петък съм ангажирал сервиз за пълно обслужване.

    Я да питам - като седнеш в колата - нещо изчезна заден десен стоп и габарит. Мигача работи. На отделен бушон ли са. Днес свалях крушките и са здрави. Мерих с уред не стига ток до тях. Ако някой знае да казва. Утре ще я водя на доктор ама ако е бушон що да си хабя козовете )

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  2. #17
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by danchev63 View Post
    Е колеги вече съм със АР 166 2,4 JTD 150кс модел 2003г.
    Току що се прибрах и за 176км ми показа на компа 5,9 разход. Още не съм я засичал, обслужвал и т.н.
    В следващата седмица ще я прегледам цялата включително на комп. и тогава ще споделя какво е положението. Надявам се всичко да е наред с важните неща. Има доста забележки според мен но са по скоро по интериора и второстепенни неща.
    Е да ми е честита и дълга безаварийна.
    Честито , колега за КОЛАТА... Значи ти купи този толкова актуален и търсен автомобил... Много и приятни километри да изминеш с него , а това е гарантирано щом си зад волана на 166
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  3. #18
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Quote Originally Posted by qpwo View Post
    Честито , колега за КОЛАТА... Значи ти купи този толкова актуален и търсен автомобил... Много и приятни километри да изминеш с него , а това е гарантирано щом си зад волана на 166
    Не колега. Не е форумния. Нали писах че форумния го взе някой два часа преди да се обадя по телефона.
    Този е друг автомобил ама се побра в отпуснатия от мен бюджет
    Сега ще го обслужа и след това ще го покажа. А форумния неразбрах кой го взе.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  4. #19
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by danchev63 View Post
    Не колега. Не е форумния. Нали писах че форумния го взе някой два часа преди да се обадя по телефона.
    Този е друг автомобил ама се побра в отпуснатия от мен бюджет
    Сега ще го обслужа и след това ще го покажа. А форумния неразбрах кой го взе.
    Ааа.. Моя грешка.. Но пожеланията си остават...
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  5. #20
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Честито и от мен
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  6. #21
    Запален алфист wenss's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Пловдив-Кричим
    Age
    46
    Posts
    104

    Default

    Честито колега.Само безаварийно шофиране.Чудесен автомобил си си взел
    алфа 166 2.4 JTD 150 к.с. 2002г.

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by danchev63 View Post

    Я да питам - като седнеш в колата - нещо изчезна заден десен стоп и габарит. Мигача работи. На отделен бушон ли са. Днес свалях крушките и са здрави. Мерих с уред не стига ток до тях. Ако някой знае да казва. Утре ще я водя на доктор ама ако е бушон що да си хабя козовете )
    Добре дошъл във флотилията и честита придобивка! А за тоя проблем защо не погледнеш в гофрираната връзка между купето и капака на багажника - много хора правихме там скъсани кабели! Я погледни тук http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=29902

  8. #23
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Колеги, проблема е частично разрешен. Оказа се модул за управление на светлините. Изгоряла му една джиджавка (дето я няма по магазините). Моя познат ми предложи и аз приех взехме джиджавката от канала на стопа при стъклото и сега имам светлини - но стопа при стъклото несвети. Остава да намеря такъв модул счупен или изгорял и да си взема от него тази част. Те са 4 канала(тоест четири такива елемента) доколкото разбрах. Та мисълта ми е че все една ще работи. Пуснах запитване в продажбите ама нямам отговор още.
    п.п. Не е толкова страшно че временно няма да работи стопа при стъклото.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  9. #24

    Default

    Аз сменях същото нещо, временно карах с такъв модул от Каппа - става, но не работят халогените, после намерих какъвто ми трябва.
    Алфа Ромео 166, 2.4 JTD, 136 hp, '99 г., кожен салон МОМО, 16" TORRA +++

  10. #25
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Quote Originally Posted by vnimavai View Post
    Аз сменях същото нещо, временно карах с такъв модул от Каппа - става, но не работят халогените, после намерих какъвто ми трябва.
    Колега vnimavai, виждам че си от Плевен. Старият ти модул в наличност ли е и ще ми дадеш ли да взема само елемента от него - ако е наличен.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  11. #26

    Default

    Имаш лично
    Алфа Ромео 166, 2.4 JTD, 136 hp, '99 г., кожен салон МОМО, 16" TORRA +++

  12. #27
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Колеги ето снимки на придобивката
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC02997.jpg   DSC02998.JPG   DSC02999.jpg   DSC03000.jpg   DSC03001.jpg  

    DSC03002.jpg   DSC03003.jpg   DSC03004.jpg   DSC03005.jpg  

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  13. #28

    Default

    Много запазена изглежда колега.От къде я купи ако не е тайна и на каква цена първоначално ?Там където каза, че ще ти я внесат директно ли ?Поздрави и много безаварийни
    Бивша:156 2.4 JTD-140 Distinctive
    Настояща: Opel Vectra Caravan 1.9 CDTI- 150 h.p.живички мъркат.

  14. #29
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Quote Originally Posted by syfer View Post
    Много запазена изглежда колега.От къде я купи ако не е тайна и на каква цена първоначално ?Там където каза, че ще ти я внесат директно ли ?Поздрави и много безаварийни
    За съжаление не стана от вноса. Нещо се обърка а нямах време да чакам повече. Ако беше станало цената щеше да е 4600 за 2000г ( все пак от роднина не ме товари излишно). Взех я от авто къща във София по обява в car24.bg. Наистина е запазена сравнително (но е карана от мурдар определено). Има някои дребни неща които ме дразнят но за сега ще карам така пък по нататък едно по едно ще ги оправям. Беше обявена на 6500 но и смъкнах 500 ( сега като се замисля май можех и повече ама нейсе ) та ми стъпи на 6000 първоначално. До сега с обслужване регистрация задължителни плащания е на 7100. Дано да е това големия разход (да не изскочи нещо в последствие ). Още не съм и правил пълно каско защото смятам от новата година да го направя - разхода да мине за догодина

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •