Results 1 to 12 of 12

Thread: Съвет за 156-ца

  1. #1

    Default Съвет за 156-ца

    Здравейте, имам нужда от малко акъл от алфаджии

    От известно време карам алфа 156 1.9 JTD и имам някои проблеми:
    -съединителя отлепя много ниско, но мисля че не буксува и първа се вкарва доста трудно
    -колата не вдига повече от 70-80 градуса
    -понякога в жегата се появява едно скърцане, като на гума от предницата, особено като минавам през легнал полицай
    -от скоро се появи едно виене, вие с оборотите, така че мисля че е ролка или нещо подобно, но ме е страх и да не е от турбината защото видях че там цените са много лоши
    -не знам дали е защото преди не съм я настъпвал или сега се е появил проблема, но като я настъпя и правя димна завеса....пушека е черен, не сив на масло(знам че дизелите изпушват, но не знам дали чак толкова е нормално)

    Може причините и решенията на тези проблеми да са елементарни, но аз от скоро съм автомобилист и съм много зле с теорията и практиката за устройството на автомобилада беше мотор да знам какво му е, а то не стига че има 2 гуми повече ми и е дизел......

  2. #2
    Сладоледаджията
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Поморие
    Age
    48
    Posts
    237

    Default

    колега, тука нема алфаджии - тук е форум на алфисти

  3. #3

    Default

    извинете, моя грешка..... това е нещо като голфър и голфаджия

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    240

    Default

    за пушека = върви ли колата?
    Моли се да е спукан/изваден маркуч ....
    за температурата - термостат - 100 лв относително евтино.
    ЗА съединител - твърд ли е, връща ли се в нормално положение - ама май и той е заминал
    За другото = трябва да се види и чуе - ама окачването е консуматив.
    Ако всичко което си мисля е в лошия вариант за да я оправиш ще я платиш още веднъж.
    ALFA 156 1.9JTD '98 ex
    ALFA 159 2,4JTDM Q4 2007

  5. #5
    хаймана starata alfa's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София/London Uk
    Age
    44
    Posts
    587

    Default

    скърцането май ти е от тампоните,изчезвало с сваляне и потапяне за 2 часа в горяло масло,ако са здрави разбира се
    алфа ромео 156 1.8 тс -на части
    алфа ромео 164 2.0тс -на части
    нисан примера п10 1,6 16в хечбек

  6. #6
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    скърцането не е гаранция че е само от тампони ... каденето е ОК ако е в черен цвят и е съпроводено с усещане за голям торк ... за хамбриажа ... и при мен трудно влиза 1-ва, но моят отлепя ниско .. гледа го мастера и каза че и той и лагер-помпето са ОК ..
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  7. #7
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    - не е много нормално ниско да отлепя, златната среда винаги е най-добре; трудно влизащата първа е честа болка на 156
    - температурата - термостат, класическа диагноза
    - скърцането - провери тампоните на носачите
    - по-скоро да е ролка - ангренажен комплект сменял ли си?
    - всяка печка пуши, като я нагънеш, пък и с нашата "супер" нафта, е нормално да кади като я пришпориш
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by Bottata View Post
    за пушека = върви ли колата?

    ЗА съединител - твърд ли е, връща ли се в нормално положение - ама май и той е заминал
    върви, как да не върви, все пак е алфа

    като я настъпя изведнъж и се усеща силата на турбото, дали това е максимума за тая кола не знам, няма с какво да го сравня(по-бавна е от моторетката, а е същите коне )....пушека си е черен

    съединителя мисля че се връща, по-твърд е от на брата на пежото и понякога ми се схваща крачето

    -скърцането беше само в голените жеги, от тогава не се е появявало...притеснява ме да станат по-големи бели

    за термостата- къде могат да ми го сменят без да осерът нещо, че на "майстор" никога не вярвам.....колата се намира в Пазарджик



    аааа, сега се сетих и друго - спирачките
    уж казаха че има ABS като я копувахме, а на таблото няма лампа за него.Това не е толкова проблем колкото че блокират само задните колела - правих си тестове - 50км/ч. спирачки и задницата почва да се носи на някъде, а предните колела не блокират
    сменях задна биелетка като я копувах, може ли да не са я сложили както трябва?

  9. #9
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Като чета и се плаша... с тая кола си опасен и за себе си и за околните.
    Я по-добре виж темите на сервизите и бягай в някой от проверените да ти видят и нагласят колата.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  10. #10
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by che_ View Post
    върви, как да не върви, все пак е алфа

    като я настъпя изведнъж и се усеща силата на турбото, дали това е максимума за тая кола не знам, няма с какво да го сравня(по-бавна е от моторетката, а е същите коне )....пушека си е черен

    съединителя мисля че се връща, по-твърд е от на брата на пежото и понякога ми се схваща крачето

    -скърцането беше само в голените жеги, от тогава не се е появявало...притеснява ме да станат по-големи бели

    за термостата- къде могат да ми го сменят без да осерът нещо, че на "майстор" никога не вярвам.....колата се намира в Пазарджик



    аааа, сега се сетих и друго - спирачките
    уж казаха че има ABS като я копувахме, а на таблото няма лампа за него.Това не е толкова проблем колкото че блокират само задните колела - правих си тестове - 50км/ч. спирачки и задницата почва да се носи на някъде, а предните колела не блокират
    сменях задна биелетка като я копувах, може ли да не са я сложили както трябва?
    Щом блокират задните, просто няма АнтиБлокираща система. В такъв случай - значи предните не държат!!! А и щом няма лампа на таблото!?!

    Тичай на сервиз, колега! Може да пуши, Може да не върви, но НЕ МОЖЕ да не спира!!!

  11. #11

    Default

    колата си спира доста добре....пак казвам -не знам дали това и е макс-а
    според мен може да е въздух в системата и за това педала ми се вижда че не втвърдява достатъчно
    а за биелетката споменах, защото ми казаха че тя служи за да променя разпределението на спирачната сила между предните и задните спирачки
    та да не са я объркали нещо и да разпределя повече сила на задните и като колата е по-лека от зад да блокират(95% от времето колата се кара с 2-ма човека)

    ---------- Post added at 08:56 ---------- Previous post was at 08:49 ----------

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    Като чета и се плаша... с тая кола си опасен и за себе си и за околните.
    Я по-добре виж темите на сервизите и бягай в някой от проверените да ти видят и нагласят колата.
    темите за сервизите ги разгледах, но както писах колата е в Пазарджик, дори да я докарам тук в София ми е мнго сложно да се освободя от работа

    а за мен и околните не се плаши- колата си спира, а и аз далеч не съм фен на високите скорости с кола(имам си моторетка с моято си чеша крастата, но само извън града на по-безлюдни пътища, а от пролетта мисля да посещавам и каляново)

  12. #12
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Колега che_, в Пазарджик си имате такава силна агитка, потърси колегите, все ще те насочат към локален сервиз, на който имат доверие и познават Алфите. Пробвай ...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •