Results 1 to 13 of 13

Thread: к-т шарнирни съединения за лостовия м-м на скоростите

  1. #1
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default к-т шарнирни съединения за лостовия м-м на скоростите

    До колкото знам, в шарнирните връзки на лостовия механизъм, предаващ движението от скоростния лост до скоростната кутия, има някакви пластмасови втулки, да ги нарека... Та въпросът ми е - продават ли се комплект такива втулки, лесна ли е подмяната им и ще доведе ли това до подобряване на самото превключване на скоростите?!
    Ако някой има идеи за марки, цени, доставчици, нека да сподели.
    Благодаря!
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  2. #2

    Default

    продават се целите щанги
    виждал съм само оригинални и са по ~30 кинта парчето, общо са 3
    има ги в наличност обикновенно, но ги гледай хубаво защото са няколко модела

  3. #3
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Аз съм със същият проблем. Купих си щангите, но и 2-те втулки (тази на рейката и тази на щангата с планката) са ми мега разбити и няма смисъл да ги сменям докато не си намеря и втулките. Лошото е, че в ТиН ми споменаха, че освен че ги няма тези втулки никъде, цената само на тази на рейката била 60 лв . Така че, ако някой знае нещо полезно и аз ще съм благодарен да сподели с нас.
    П.С. Смяната си мисля, че ще е лесна, само, ако го няма двигателя в коша да ти пречи . Като се има предвид, че и от горе и от долу едвам се виджат тия щанги се сещам, че смяната ще е игрива и с много споменавания на майки...
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  4. #4
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by голямата риба
    продават се целите щанги
    виждал съм само оригинални и са по ~30 кинта парчето, общо са 3
    има ги в наличност обикновенно, но ги гледай хубаво защото са няколко модела
    Баси случката... Подобен комплект за опел е около 6 лв
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  5. #5

    Default

    Къде ги има за по 30лв на бройка? И при мен има за смяна, но като ги гледах в е-пер излизаха по 80лв за брой с ДДС-то .
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  6. #6
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Quote Originally Posted by ALFA CORSE
    Къде ги има за по 30лв на бройка? И при мен има за смяна, но като ги гледах в е-пер излизаха по 80лв за брой с ДДС-то .
    София, м-на на "Ал. Стамболийски". Взех ги съответно за 24, 28 и 35 лв за тая с планката. В "ТиН" ми искаха 60 лв за 1 от тези без планката, а другите ги нямаха.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  7. #7

    Default

    Имаш ли телефонът им? И комплектът какво включва - втулките?




    ЕДИТ: сигурно е това:

    София, бул. "Ал. Стамболийски" 155
    тел./факс: 920 01 81
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  8. #8
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Купил съм 1, 2 и 3 от картинките. На щ-га 2 (това е щангата дето върви с планката) има втулка, която обаче не е планката като си я купиш (тя ми е 1-ната разбита). Другата втулка, е за планката под #10 (може и 10 да е немога да кажа по картинката), ако не се лъжа и седи на един пишляк, който е на рейката. Та тези втулки не съм ги срещал никъде. Иначе, да това са тел и адреса на магазина.

    Eдит:

    №4 трябва да е, макар че при мен 99% не е такава 2-на.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  9. #9

    Default

    това което може да се разбие(те даже изгниват) са шарнирите на штангите
    номера 1, 2, 3 на горната схема в ляво
    евентуално може и да се разбие номер 10, на горната схема в дясно
    тя също се продава и е стотинки, аз съм купувал от ТиН и даже имам една някъде в нас

    номер 4 на долната схема от едната страна е закрепена на рейка, от другата страна на номер 1 от долната схема
    като от страната на рейката ена игленни лагери, от другата страна е само втулка

  10. #10
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    ...е, аз точно за нещо такова говорех - шайбичките 2,3,9 и 10... Нямат ли такъв готов /да го наречем ремонтен/ комплект, който да се продава... Аз като видях цените в горните постове и се стреснах ве...
    А по схемата, която ALFA CORSE е постнал - там има ли елементи които периодично се подменят (говоря пак за разни втулки и шайбички) ?
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  11. #11

    Default

    тези неща които си изброил наистина са прахозащитни гумички
    можеш да си ги поръчаш и най-вероятно ще струват стотинки
    но просто не се разбиват те
    а както казахме и по горе шарнирните съединения на трите щанги

  12. #12
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by голямата риба
    тези неща които си изброил наистина са прахозащитни гумички
    можеш да си ги поръчаш и най-вероятно ще струват стотинки
    но просто не се разбиват те
    а както казахме и по горе шарнирните съединения на трите щанги
    Еми то това е като при маншоните на полуоската - скъса ли се маншона - почва да ти трака полуоската... Та си мисля, че и тук е така - скапят ли ти се въпросните гумички, влиза прах и мръсотия в шарнирните съединения и ... те ти скапани скорости... Пък при подмяната на въпросните консумативи, може да се позачистят и смажат наново шарнирните съединения... Мисля, че си струва усилията, но все пак, някой който вече се е "борил" с това да сподели...
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Pirdop
    Posts
    43

    Default

    Здравейте и аз да възродя темата, тъй като съм решил да позатегна скоростният механизъм на 155-цата 2.0 T.S. 150 к.с.
    Като ремонтен комплект намирам само следното:
    http://www.axm-auto.com/index2.php?b...=24&subcat=197
    Втулката на щангата на скорости е ясна ще взема повечко 3-4 броя (да има завасани) тъй като виждам като я вкарам на канала най големият луфт е именно там (а май са 2 броя).Не ми стана ясно маншона каква роля и къде се намира, но ще взема и него.
    Сега остава въпросът как се подменят, понеже май като гледам без да махна магарето няма да стигна лесно до тях.
    Някой ако е срещал пълен ремонтен комплект ще съм благодарен ако сподели.
    Поздрави Цанко !!!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •