Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: 164 2.0 TS '89 вкарва бензин в маслото

  1. #1

    Default 164 2.0 TS '89 вкарва бензин в маслото

    здравеите колеги ас сам нов при вас имам 164 2 tspark 89 вкарва бензин в маслото

  2. #2

    Default

    "Пикаещ" инжектор? Как разбираш че има бензин в маслото?
    145 QV ex.
    146 Boxer TOTAL ex.
    147 T.S. Sele top

    Lancia Dedra 2000 16

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by zdravio View Post
    "Пикаещ" инжектор? Как разбираш че има бензин в маслото?
    мери6е на бензин и ка4ва нивото на маслото

    ---------- Post added at 16:57 ---------- Previous post was at 16:49 ----------

    Quote Originally Posted by macko View Post
    мери6е на бензин и ка4ва нивото на маслото
    каде се намира инжектора

  4. #4
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Добре дошъл Колега,
    Постарай се малко повече с правописа.
    4 и 6 не са букви от Българската азбука.
    И си кръщавайте темите смислено.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  5. #5
    АЛФОХОЛИК kiko1213's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Сливен
    Age
    49
    Posts
    120

    Default

    няма да се наложи да триеш,аз ще ви върна към темата с един въпрос;дори и да е повреден инжектора,как бензина минава през сегментите и стига до картера?Ако е двигател с механична помпа с платно е ясно как бензина влиза в маслото,ама в тоя случай???

  6. #6
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Бензина отмива масления филм върху ризите на цилиндъра и попада в картера - тъй като не се разпръсква от инжектора а се "излива" един вид като от спринцовка да речем ... (ама вкарах пояснение и аз )
    Би трябвало и да има проблеми с работата на бензин ако е от инжектори .....
    Варианти :
    1. Инжекторите се свалят и се носят на ултра звук за почистване .
    2. Има няколко такива алфи на части в Купува/Продава взимаш си инжекторната рейка и си готов"евентуално"
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by sunny2006 View Post
    Бензина отмива масления филм върху ризите на цилиндъра и попада в картера - тъй като не се разпръсква от инжектора а се "излива" един вид като от спринцовка да речем ... (ама вкарах пояснение и аз )
    Би трябвало и да има проблеми с работата на бензин ако е от инжектори .....
    Варианти :
    1. Инжекторите се свалят и се носят на ултра звук за почистване .
    2. Има няколко такива алфи на части в Купува/Продава взимаш си инжекторната рейка и си готов"евентуално"
    благодариави за оказано то садеиствие

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Varnensko
    Posts
    23

    Default

    Здравейте. Аз със алфа 156, 97ма, 1.6

    Имам същия проблем, маслото мирише на бензин. Бях сменял термост, тя загря...помислих, че гарнитурата е заминала...днес върнах стария термостат. Подуших маслото - мирише на бензин. Човек, който разбира...не напълно, каза, че е от инжекторите....

    Въпроса ми е, колко струва почистването на инжекторите и колко струва инжекторната рейка?

    Рових в гугъл, но нищо не намерих.

    Благодаря.

  9. #9

    Default

    колега маслото по-принцип винаги си мерише на бензин на която и да е кола,и аз се бях зачудил и виках хора ама накрая дойде един мъж на 60 години 35 години стаж шофер и ми каза-или имаш пикаеща дюза или просто това масло си мерише на бензин,то като иам допир с изгаряне си мерише и от картерните газове-нормално си е,както и да почернява примерно,и друго маслото си е нефтен продукт то самото пак си вонка на бензинец като се позагрее се засилва миризмата като е студено не,ако ти качва нивото виж на пръчката замери значи го меша ако не ти го качва си свиркай,моята си вонка от 4 години.

  10. #10

    Default

    На предишна кола ми се случи следното.Започна да ми качва нивото на маслото и вонеше на бензин.Проблема беше,че ходих по майстори и сервизи и всеки ми казваше колата е ок.Компресия,сегменти,инжектори,ламда и какво ли още не,абе всичко си беше наред.Накрая всеки почна да ми казва-слагаш газ и забравяш.Е да ама аз немога да карам кола която знам ,че има проблем и според мен сериозен.И както си седях се сетих,я да сменя бензиностанцията и хоп воала.Спря да ми качва ниво и всичко дойде на мястото си.Обясних си го с неизгаряне на горивото,няма какво друго да е.Просто бензина е бил боклук.....
    пп........след време на спокойствие си сложих газова уредба..........
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  11. #11
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Varnensko
    Posts
    23

    Default

    Дойде човек, който разбира..замерихме маслото и видяхме, че нивото върху щеката е върху пружината...тоест доста е. Мирише на бензин. Сравних с на баща ми фиата - не мирише. Тогава човека каза, че е 100 % от дюзите - инжекторите, някой или всичките пропускат бензина който е под налягане.

    Аз я бях дал на сервиз, там и чистеха дюзите... но явно са за смяна. Аз не разполагам с доста финанси и затова се притеснявам, колко ли ще струва една нова инжекторна рейка? Нова сигурно доста. Ами ако взема от някоя алфа в морга?

  12. #12
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Вземи втора ръка дюзи....Части за 156 по моргите бол
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  13. #13
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Колега ако са ти чистили дюзите както трябва и са ги сложили пак на колата,значи са ок ( поне на теория),а бензина може да влиза в маслото и по друга причина. А именно ако караш колата само на къси разстояния и е все студена,а в същото време я и "рязкаш" то тогава нее необичайно да има бензин в маслото. А ако е много бензина и почва да се пресича маслото то тогава вече имаш проблем. Пробвай да покараш извънградско малко.. 50-60 или 100 км и пак въж нивото на щеката.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  14. #14
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Varnensko
    Posts
    23

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Колега ако са ти чистили дюзите както трябва и са ги сложили пак на колата,значи са ок ( поне на теория),а бензина може да влиза в маслото и по друга причина. А именно ако караш колата само на къси разстояния и е все студена,а в същото време я и "рязкаш" то тогава нее необичайно да има бензин в маслото. А ако е много бензина и почва да се пресича маслото то тогава вече имаш проблем. Пробвай да покараш извънградско малко.. 50-60 или 100 км и пак въж нивото на щеката.
    Аз именно доста на къси разстояние карам, защото просто нямам работа на места над 5-20 км...и ми се случва на ден по 2 пъти по 5 км ..... Ако купя нови или други...проблема пак ли ще го имам после?

  15. #15
    Болен алфист vegatta's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    1,811

    Default

    Quote Originally Posted by michalev89 View Post
    Аз именно доста на къси разстояние карам, защото просто нямам работа на места над 5-20 км...и ми се случва на ден по 2 пъти по 5 км ..... Ако купя нови или други...проблема пак ли ще го имам после?
    ще го имаш с тва каране
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD...Alfa Romeo 155 2.0 8V TS Turbo... Alfa Romeo 75 2.0 TS...Powered By ...

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •