Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 120

Thread: Имам ли вариатор или нямам?!

  1. #16
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    Опааа, я обяснете по-подробно за + и - , че подозирам че може да съм разменил буксите след една лека интервенция ... Забелязах, че няма обозначение, и хакнах буксите както дойде, щото и един познат подметна че нямало значение как ще са закачат ...
    И аз съм така,боцнах буксите по слух.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  2. #17
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Quote Originally Posted by Pastora View Post
    Вариаторите при 8 клапановите не тракат. Предполагам соленоида не ти е работил и колата не си е използвала потенциала, виж я в движение във високите обороти как е спрямо преди. И както е казал колегата по-горе - обяснимо нисък разход
    Това е виц - вярно че по рядко се разтракват обаче като се разтракат са нещо страшно особено с разтракана верига в комбинация много повече от на 16v и освен това е в пъти по скъп та така ......
    Alfa 155 2.0 16v

  3. #18
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Quote Originally Posted by dimo View Post
    Това е виц - вярно че по рядко се разтракват обаче като се разтракат са нещо страшно особено с разтракана верига в комбинация много повече от на 16v и освен това е в пъти по скъп та така ......
    И що да е виц? За момента нито една от 30те легени(които познавам) с 8клапанов не съм чувал да трака вариатора...Сигурно има някой гробник с тракащ, ама ако хванем 30случайни ТС 16в 25от тях ще тракат, а 5 ще са форумни..... Ииии какво като е скъп като нов? 2ра ръка 20лв. и следващия...

    Мен нещо друго ми стана интересно? 8клапанов двигател и 7 000об. Колега това реално ли е? Или си с чип, или с преместен прекъсвач, или не си 8клапанов...Защото това също може да е от значение за работата на колата
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  4. #19
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    И що да е виц? За момента нито една от 30те легени(които познавам) с 8клапанов не съм чувал да трака вариатора...Сигурно има някой гробник с тракащ, ама ако хванем 30случайни ТС 16в 25от тях ще тракат, а 5 ще са форумни..... Ииии какво като е скъп като нов? 2ра ръка 20лв. и следващия...
    Това несъмнено е така обаче количеството 16в тс са несравнимо повече на брой 145,146,147,156,166 от там и шанса да попаднеш на тракаща такава е много по-голям това обаче не променя факта, че се разтраква макар и рядко и стария модел .
    Идва ми обаче на ум, че при колегата щом са изолирани кабелите несъмнено има някаква причина, която е наложила тази интервенция.Каква е тази причина е може би по важния въпрос
    Alfa 155 2.0 16v

  5. #20
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    И що да е виц? ..... Ииии какво като е скъп като нов? 2ра ръка 20лв. и следващия...
    И се сменя за 3 мин. само
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  6. #21
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    Да се похваля първо.Вариатора работи,като му подам ток от акомулатора.Променя работата на мотора осезаемо,обаче...Като замерих от двете букси кога идва ток - се получава много странно нещо.
    Първо подава му ток веднъж след около 2800 оборота.После обаче му подава отново ток на малко под 900,доста бързо и променливо.
    Пробвах да я подкарам с постоянно включен вариатор и до 3000 оборота просто не върви а после наистина "дръпва".Когато обаче си му закача неговите букси просто нее същото.Няма го това вървене което се получва с принудително включен вариатор.От където си вадя изводи че някъде по колата нещо не сработва и може би затова е изключван.
    Второ - кое командва въпросната макина?Защото проследявам кабелите до един по-голям сноп и от там ги губя.Колата ми незнам дали е с чип,обаче на място ограничителя изключва малко над 7000 оборота.В движение също,което е около 105-110 км/ч .
    Според вас,защо е бил изключван,има ли проблем да си го пусна пак,защото хем повече върви,хем и ми се струва че се разтоварва мотора така,обаче другото което е че като я оставя на оборот почва да го пуска пак и ми се струва че променя доста гадно шума на мотора.И самите обороти почват да варират от порядъка на 100-200+ .

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by митака-пловдив View Post
    Да се похваля първо.Вариатора работи,като му подам ток от акомулатора.Променя работата на мотора осезаемо,обаче...Като замерих от двете букси кога идва ток - се получава много странно нещо.
    Първо подава му ток веднъж след около 2800 оборота.После обаче му подава отново ток на малко под 900,доста бързо и променливо.
    Пробвах да я подкарам с постоянно включен вариатор и до 3000 оборота просто не върви а после наистина "дръпва".Когато обаче си му закача неговите букси просто нее същото.Няма го това вървене което се получва с принудително включен вариатор.От където си вадя изводи че някъде по колата нещо не сработва и може би затова е изключван.
    Второ - кое командва въпросната макина?Защото проследявам кабелите до един по-голям сноп и от там ги губя.Колата ми незнам дали е с чип,обаче на място ограничителя изключва малко над 7000 оборота.В движение също,което е около 105-110 км/ч .
    Според вас,защо е бил изключван,има ли проблем да си го пусна пак,защото хем повече върви,хем и ми се струва че се разтоварва мотора така,обаче другото което е че като я оставя на оборот почва да го пуска пак и ми се струва че променя доста гадно шума на мотора.И самите обороти почват да варират от порядъка на 100-200+ .
    На 8 клапановите с вариатор ограничителят е на 6400 оборота.

    п.с. Тракащ вариатор на 155 8 клапана не знам много хора да са чували, а преди си бяха срещан модел. На 16 клапанките почти не знам на някой да не му трака. Дизелчета бол )))
    Last edited by Pastora; 13-11-2010 at 18:00.
    Arena Coast Customs

  8. #23
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Второ - кое командва въпросната макина?Защото проследявам кабелите до един по-голям сноп и от там ги губя.
    Командва го ЕКУ-то\пин 37 пише в аутодата\. Има и реле\1-но от 4-те под дебитомера\. В аутодатата нещо не можах да се ориентирам с написано за пин 37, та може да поровиш в пдф-ите, електрик ала-бала частта. Схема няма да успееш да разчетеш\ултра нечетливи са\, но отстрани обикновено има пояснения и с въображение се прочитат и принципно често съдържат полезно инфо.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  9. #24
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    Някой пробвал ли е да върже вариатора за системата за подаване на газ?Говоря за механизма на жилото,защото ми идва една много забавна идея Вариатор който да се включи при пълното натискане на педала.Хем ще си запазя разхода,хем като натисна до "текенията" да се сработи таа смрад

  10. #25
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Хайде да прочетеш защо на 8 клапановите тс има вариатор
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  11. #26
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    Неработи както трябва,да не кажа изобщо според мен.Лесно ли се вади,може ли да му се направи някъква профилактика?

  12. #27

    Default

    Вземи си втора ръка работещ, за профилактика си нямам идея...
    Arena Coast Customs

  13. #28
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    Ама моя май работи,защото като му подам тока цъка - на загасен мотор.И пак цъка и променя оборотите на работещ такъв.Само че като му дам принудително ток,бърка оборотите и после трябва да я загася за да ги възтанови (с махането на кабелите нищо не става) Кой знае кой кабел в коя букса се мушка?Цвета на кабелите ми е черен и черно/жълто,на вариатора на едната букса има цифрата 2 и нищо друго.

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by митака-пловдив View Post
    Ама моя май работи,защото като му подам тока цъка - на загасен мотор.И пак цъка и променя оборотите на работещ такъв.Само че като му дам принудително ток,бърка оборотите и после трябва да я загася за да ги възтанови (с махането на кабелите нищо не става) Кой знае кой кабел в коя букса се мушка?Цвета на кабелите ми е черен и черно/жълто,на вариатора на едната букса има цифрата 2 и нищо друго.
    Последно - работи или не ? То реално трябва да се пуска след определени обороти.
    Arena Coast Customs

  15. #30
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by Pastora View Post
    Последно - работи или не ? То реално трябва да се пуска след определени обороти.
    ето кога работи клапана на вариатора:
    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    Соленоида сработва при над 30% натоварване на мотора и над 1500 оборота, за 8 клапановите мотори на 155.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •