Results 1 to 4 of 4

Thread: непозната 4аст

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Dupnica ,Sofiq
    Posts
    320

    Default непозната 4аст

    Здравейте колеги ,пак да позапитам нещо тука .
    Какво е тва 4удо подобно на ''пружина" намира се закрепено на задния мост на Алфа 33 1.3 boxer ,та вапросната "пружина" каква роля играе ,4е като я гледам как се мята закрепена с некакви гумени "ластичета" за моста или е счупена или има функция да ми дрънчи и д а ме нерви ,тва 4удо се намира на задния мост отгоре вдясно дълго е около 50 см и прилича на пружина с една навивка в момента амо тропа по резервоара и ме дразни а ина4е маи е с4упена откъм десния амортисьор маи там е било другото парче.
    Надявам се да ми кажете какво е тва ,малко тъпо го обясних ама ме ядосва много.
    Благодаря
    Ако съдбата ти обърне гръб-изчакай я да се наведе.....
    Звукът може да бъде
    описан само така: представи си смесица от бръмченето на Nascar-Chevys и пакистанска свиня-майка

  2. #2
    Запален алфист rasho 33 imola's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    131

    Default

    Здрасти.Това е пружината на кантара.За да спре да ти тропа трябва да я регулираш.В левия край се эакача на една джаджа.Та тя се регулира с тежест,поне аз ползвах 5кг.И престана да дранчи
    33Imola/1351cc/1994 & 33Boxer16v/1712cc/1990 & 164SuperV6/2959cc/1997

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Dupnica ,Sofiq
    Posts
    320

    Default kakvo prai toq kantar

    каква е функцията на тва устройство ако може така да се нарече ,
    при мене няма никаква тежест и мисля 4е е с4упено в единия край като гледам как е назъбено и вапросния остатак се метлее по моста и ми тропа ще взема да го махна ве4е,
    Може ли без тва 4удо и безопасно ли е ако изобщо е опасно
    10х
    Ако съдбата ти обърне гръб-изчакай я да се наведе.....
    Звукът може да бъде
    описан само така: представи си смесица от бръмченето на Nascar-Chevys и пакистанска свиня-майка

  4. #4

    Default Re: kakvo prai toq kantar

    Quote Originally Posted by staiger
    каква е функцията на тва устройство ако може така да се нарече ,
    при мене няма никаква тежест и мисля 4е е с4упено в единия край като гледам как е назъбено и вапросния остатак се метлее по моста и ми тропа ще взема да го махна ве4е,
    Може ли без тва 4удо и безопасно ли е ако изобщо е опасно
    10х
    Туй нещо дето се е счупило е ухото в което се нанизва пружината. Тя натиска един хидравличен вентил, който регулира съпротивлението на пътя на спирачната течност към спирачните цилиндърчета. Функцията му е да регулира това съпротивление в зависимост от натоварването на задния мост.
    Принципно е хубаво да го имаш, защото в момента ако натовариш колата реакцията на задните спирачки ще е все едно е празна.
    Решенията са две:
    1) Разкарваш вентила и слагаш един хидравличен тройник (кофти, но евтино)
    2) Намираш си заварчик, заваряваш ухото. Сваляш вентила и го заменяш с нов (гаранция е корозирал). Цената му доколкото съм чувал е около 250 лева, ама сигурно има и по-евтини. Не мога да повервам че е толкова безбожно скъп.
    Alfa 33 IE 1.7 8v 1993

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •