Results 1 to 9 of 9

Thread: "Ръмжене" в купето на 2250 оборота

  1. #1

    Default "Ръмжене" в купето на 2250 оборота

    Здравейте колеги, не знам дали може да се нарече проблем това,от доста време е така колата,дори не знам дали не я взех така,никога не съм обръщал внимание на този шум,но тези дни се позачудих от къде може да идва.
    Независимо дали ускорявам или намалявам скоростта,стрелката на обортомера минавайки точно през 2250 оборота,променя звука в купето осезаемо. Мога да опиша звука така: представете си, че карате на 3-та примерно с 3000 об/мин. Опускате газта и чувате как звука на двигателя се успокоява постепенно,но минавайки през 2250 об се чува това бучене. Ако задържа газта точно на тези обороти се чува постоянно,ако мръдна малко над или под изчезва веднага. Като форсирам колата на място бученето не се чува. Някой ако има някакви идеи...?
    Колата е от подписа. Благодаря
    Last edited by danniel; 14-11-2010 at 20:56.
    156 2.0TS 155hp; Suzuki GSX-R600

  2. #2
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Провери ангренажния ремък, дали не е хлабав.Най-вероятно е от това.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    60

    Default

    Колега, провери изпуквателната система. Отдолу има мека връзка, а до нея болт който е хванат за купето, провери дали не се е отвил. Аз имах такъв проблем и беше от там.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm;Alfa Romeo 156 1.8 T.S.ex, Alfa Romeo 146 1.4 T.S.ex

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by Kuker View Post
    Провери ангренажния ремък, дали не е хлабав.Най-вероятно е от това.
    Ремъка е на 3500 км колега,а и скоро го гледаха заради друг проблем. Там всичко е ок.

    Quote Originally Posted by gedive View Post
    Колега, провери изпуквателната система. Отдолу има мека връзка, а до нея болт който е хванат за купето, провери дали не се е отвил. Аз имах такъв проблем и беше от там.
    Утре ще погледна,дано е от там.
    156 2.0TS 155hp; Suzuki GSX-R600

  5. #5

    Default

    и аз го имам тва. точно на 2000 оборота. дори и копчетата на магнета шумят тогава. явно е няква специфична дължина на вълната дет сичко вибрира.
    1.9JTD 105+

  6. #6

    Default

    Дразнещо е, когато се наложи да задържиш малко по дълго на тези обороти.
    156 2.0TS 155hp; Suzuki GSX-R600

  7. #7
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Имах подобен проблем на твоя сама че беше на малкопо ниски обороти при преминаването през тези обороти се усещаше нещо средно между бучене и вибрация. С помоща на един познат който подаваше газ а аз бях отдолу в канала установих че меката връзка вибрира точно при определени обороти оплетката започва да се "плющи" гофрата на меката връзка. Тъпото беше че връзката я бях сменял и беше здрава.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  8. #8

    Default

    Ако ти е махан катализатора да знаеш че може от там да е!
    При мен се получи така...получава се резонанс при тези обороти...
    156 2.4JTD 136+ PS

  9. #9

    Default

    При мен точно на същите обороти (2250) се появява звук (с по-висока чесота от тази на двигателя). В моя случай е от накрайника на гърнето (проверено - без него го няма и звука).
    166 2,4 jtd 2003
    156 2,4 jtd 1999
    145 1,6 TS 1997

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •