Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 32

Thread: alfa romeo 156 2.0turbo 16v

  1. #16

    Default

    Колега, аз съм си от Казанлък. Града на Калашниците........
    Дори не знам от къде да започна за двигателя, щото не е едно което съм правил. И така......двигателя си е от купе, това го знаете но карантиите му вътре не са съвсем негови. Буталата са от Ланчия Дедра турбо, понеже идеята беше да го разтоварим малко двигателя, и да намалим компресията(за по голямо турбо де). Сега е някъде 7:1 ,което за турбо двигател е отлично (за това ще пиша по-долу). Валовете са сменени с атмосферни, за по-бързо пълнене на въздух. Турбото за жалост (което си беше на купе) преди 2месеца издъхна....и сега е с турбина от Порше карера ГТ би-турбо!!! ККК К26 ако ти говори нещо.
    Всичко в двигателя е сменяно- сегменти, семиринги, втулки, лагери и прочее. Така че образно казано е равен на нов! Скоростната кутия си остана тази от алфата.Полуоски, всичко си е мое, няма смяна. Както стана въпрос по горе, с по-малка компресия имаш добра възможност да си играеш с турбината. Преди да пръсна турбината бях на 1.6 бара!!! Никак не малко, ако забележиш, по форумите се говори масово за 0.5, 0,8 или най-много до 1 бара!
    И така........ интеркулера ми е от Фиат Ивеко камион, идеален е, но се наложи да го изкарам пред бронята (стана едно рязане, една плескавица!) че се наложи да сложа друг по-малък и да седи мирен зад бронята! Беше станала една грозотия, че човек можеше да ме заплуе!
    Та нещата си пасват идеално, двигателя от купето си е със същото захващане, скоростаната кутия си пасва без проблем, дертове чак нямаше много толкова. Обаче ти трябва и ел инсталацията от купето, щото без нея си до...ай да не казвам! Паралелно се връзват и двата компютъра(от алфата и фиата) инак нищо няма да ти показва по таблото! Само едно мога да кажа, тая работа момчета не е за всеки!
    Този двигател го слагат и на Делта интеграле и на алфа 155 и може би на някои други.
    Някой попита кой е по добър: петака 20винтила или моя 16винтила? Само мога да кажа едно: 16винтилката е железен и е от старата ШКОЛА, така че вие преценяйте!!!

    С две думи: момчетаааааааа всичко става, всичко е възможно!!!!
    Който вярва да вярва!
    Снимки имам, но в момента не са в мен.
    Ако ме питате на колко е напомпана, ще ви кажа: с тия промени по двигателя,сега е някъде около 230кс.
    Мога по-нататък да пусна някой фишек за тия които ще говорят дъра бъра....

    Fuck the fuel economy

    Айде със здраве

  2. #17
    Болен алфист 1912's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    ПЛОВДИВ
    Posts
    1,039

    Default

    и аз имам малка намеса в проекта
    колко работи сменихме от мойта на тоя мотор
    колко мъка браво че най накрая стана
    alfa 164 t.s ex
    tipo 2,0 16v turbo ex
    opel astra amnesia ex
    megane 2 ex
    alfa 159 jtd ех
    audi A6/S TQ 330+
    audi a4 b5 1,8 TQ 500++
    alfa romeo 147 1,9jtdm 16v cadamuro design

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by plameus View Post
    Някой попита кой е по добър: петака 20винтила или моя 16винтила? Само мога да кажа едно: 16винтилката е железен и е от старата ШКОЛА, така че вие преценяйте!!!
    И аз уж изчетох доста преди да се спра на някой от двата 16 или 20, но понеже имаше плюсове и минуси и за двете, и ръчнах по правилото - Колкото повече, толкова повече......кофтито на петака е че трудно се намират да речем 5 свещи, или 5 дюзи, ама......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #19
    Болен алфист abart_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    1,189

    Default

    До колкото разбирам от писаното,си с бутала от 8 клапанов мотор ?!? (дедра турбо) та наложи ли се някякво преработване на самите бутала?
    За обратния варинат знам че трябва преправяне,но ми е интересно в тоя случай как е-16в мотор с бутала от 8 кл..

    С тая степен на сгъстяване 7:1 на "вентилиран" мотор не е ли малко лагава.....а и не спомена на какъв надув караш с новото турбо и при кви обороти имаш full boost и до колко оборота я развърташ макс.

    Как е положението със сцеплението,с тея 230 коня и кутия от Т.спарк без блокаж ?

    чакаме снимки
    146 Turbo

  5. #20
    започва да се пристрастява ivanko_rs's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    95

    Default

    Колега честито за проекта,радостно е да се знае че има още една бърза италиянка по родните пътища
    Аз имам няколко въпроса,при все че съм доста запознат с този мотор и някои работи не ми изглеждат лично на мене правилни.
    Трябва д си отговориш на въпроса първо за какво ще я ползваш тази кола ,за драг,писта или ежедневка.От неговия отговор би трябвало да зависи какъв сетъп ще избереш за мотора,което вече си направил де.
    Само времето ще покаже дали е правилно толкова голямо разреждане от 8.0:1 на 7.0:1,понеже има доста силни Ланчи и Фиати които карат на 2 бара и нагоре със заводската степен на сгъстяване.
    Говориш за бууст от 1.6,МАП-а сменял ли си го,понеже 250кпа чете точно до 1,55 бара и оттам нагоре след забиване на муцуната,лично пробвано,мойта върви на тоя надув вече 2 години и половина.
    Идва и на най-важния въпрос , а именно как се справя съединителя и кой от двата сложихте,понеже от купето е обратен,на Алфата не знам какъв е а си е доста важно понеже при повечкото коне ще имаш сериозна грижа с него.
    Да спирам с въпросите че даже се обърках вече
    Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

  6. #21
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    Quote Originally Posted by plameus View Post
    Буталата са от Ланчия Дедра турбо, понеже идеята беше да го разтоварим малко двигателя, и да намалим компресията(за по голямо турбо де). Сега е някъде 7:1 ,което за турбо двигател е отлично (за това ще пиша по-долу).
    С бутала от 8 клапанова ще се повиши степента на сгъстяване, мерил ли си обема в буталото и горивната камера за да може да се сметне степента?

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by ivanko_rs View Post
    Колега честито за проекта,радостно е да се знае че има още една бърза италиянка по родните пътища
    Аз имам няколко въпроса,при все че съм доста запознат с този мотор и някои работи не ми изглеждат лично на мене правилни.
    Трябва д си отговориш на въпроса първо за какво ще я ползваш тази кола ,за драг,писта или ежедневка.От неговия отговор би трябвало да зависи какъв сетъп ще избереш за мотора,което вече си направил де.
    Само времето ще покаже дали е правилно толкова голямо разреждане от 8.0:1 на 7.0:1,понеже има доста силни Ланчи и Фиати които карат на 2 бара и нагоре със заводската степен на сгъстяване.
    Говориш за бууст от 1.6,МАП-а сменял ли си го,понеже 250кпа чете точно до 1,55 бара и оттам нагоре след забиване на муцуната,лично пробвано,мойта върви на тоя надув вече 2 години и половина.
    Идва и на най-важния въпрос , а именно как се справя съединителя и кой от двата сложихте,понеже от купето е обратен,на Алфата не знам какъв е а си е доста важно понеже при повечкото коне ще имаш сериозна грижа с него.
    Да спирам с въпросите че даже се обърках вече
    Здравей колега,
    Определено това не е често срещана стока.
    Значи, буталата от дедрата са престъргвани на фреза. Турбината е на 1.5 без да е бутан мапа щото самия ти каза какви са дертовете. Относно степента на сгъстяване не знам дали съм сбъркал, щото ония където карат с 2 атм. и нагоре са си с ковани бутала ибиели и т.н....според мен. На най-важния въпрос да отговоря: маховика си е от атмосферка купе, който пасва идеално на скоростната кутия на алфата. По този начин се избегна проблема с обратния съединител от купе турбо.
    Тези проекти са си много готини, но да имаш железни нерви и търпение......
    Винаги има некви бъгове, които да те спират, но най-важното е Духът! Всичко е един пъзел, нещата ги има и гледаш как да ги наредиш, за да получиш картината от пъзела.
    Най-важното което трябва да кажа, че проекта бе изпълнен от Костадин Миланов от Пловдив.

  8. #23

    Default

    Браво колега! Единствено бих искал да ти препоръчам да потърсиш вариант за нови полуоски и скоростна кутия с шпер, защото на тези коне е задължителна екстра! Просто поведението на колата се променя коренно!
    Другото, което не прочетох е какво се случва с окачване и спирачки? Там има ли промяна или още си със стоковите?
    Last edited by bouncer; 22-11-2010 at 14:18.

  9. #24
    започва да се пристрастява ivanko_rs's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    95

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    Браво колега! Единствено бих искал да ти препоръчам да потърсиш вариант за нови полуоски и скоростна кутия с шпер, защото на тези коне е задължителна екстра! Просто поведението на колата се променя коренно!
    Другото, което не прочетох е какво се случва с окачване и спирачки? Там има ли промяна или още си със стоковите?
    За кутията съм абсолютно съгласен,за спирачките обаче не съм на съвсем на същото мнение.Ако колата е с 284мм дискове,просто и трябва една хубава спирачна течност и едни накладки които не са "купувани" от наще магазини.Лично аз си карам интеграле-то с 284мм Tarox дискове които са си оригиналния размер и накладки Феродо Рейсинг ДС Пърформанс и нямам никакви ядове ,включително и тормоз на Калояново със сликове
    Поставянето на дискове с голям размер и спирачни апарати с повече бутала си е излишно утежняване на предницата ,а и действат като маховици.Имаше някъде едно инфо как едно ЕВО 9 само със смяна на дискове губи 20 коня на колелата,но не съм много сигурен.Ако ИЦИ иска може да го постне линка
    Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

  10. #25

    Default

    се пак не каза ништо за буталата от 8 в какво точно им е правено

  11. #26

    Default

    Ами дори и с перформънс дискове и накладки си е сериозно подобрение на спирачната система! Идеята ми е, че стоковите спирачки в никакъв случай не са добър вариант вече. И отново питам за окачването? Има ли промени?

  12. #27
    започва да се пристрастява ivanko_rs's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    95

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    Ами дори и с перформънс дискове и накладки си е сериозно подобрение на спирачната система! Идеята ми е, че стоковите спирачки в никакъв случай не са добър вариант вече.
    Съгласен съм колега,да кажа че не съм се доизказал.Големи спирачки трябват при коне над 280-300,по-надолу просто стават едни големи маховици които товарят много мотора и вдигат абсолютно безсмилено разхода на гориво.Това е все едно голям размер джанти и то с 2 или 3 цола отгоре.Пример при мене,на интеграле-то сложих 17 цола и то с "маркучи" 215 40 17 щото всичко друго опира и колата почина и си вдигна разхода с 2 литра.
    Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

  13. #28
    Старши алфист hristiqn's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    SlIvEn VaRnA
    Posts
    536

    Default ...

    Quote Originally Posted by ivanko_rs View Post
    Съгласен съм колега,да кажа че не съм се доизказал.Големи спирачки трябват при коне над 280-300,по-надолу просто стават едни големи маховици които товарят много мотора и вдигат абсолютно безсмилено разхода на гориво.Това е все едно голям размер джанти и то с 2 или 3 цола отгоре.Пример при мене,на интеграле-то сложих 17 цола и то с "маркучи" 215 40 17 щото всичко друго опира и колата почина и си вдигна разхода с 2 литра.
    Ти го изкара ,че аз примерно имам 20 разход
    BMW 330 D 280h.p600nm by TST Bmw 725 Toyota Yaris T.Sport ex Alfa Romeo 145 2.0 16v Turbo 200hp Suzuki Burgman 400 Malossi kit

  14. #29
    започва да се пристрастява ivanko_rs's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    95

    Default

    Quote Originally Posted by hristiqn View Post
    Ти го изкара ,че аз примерно имам 20 разход
    Е добре де,неможахте ли да се сетите че става въпрос за 4х4,за предно няма да е точно така ,там определено ще е по-малко
    Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

  15. #30
    Старши алфист hristiqn's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    SlIvEn VaRnA
    Posts
    536

    Default ...

    Quote Originally Posted by ivanko_rs View Post
    Е добре де,неможахте ли да се сетите че става въпрос за 4х4,за предно няма да е точно така ,там определено ще е по-малко
    Сетихме се , сега малко да ти кажа и аз от опит , карал съм с 15-ки 195/50 , 16-ки 205.45 и сега 17-ки 205/40 и определено за постоянно каране съм най-доволен от 17-ките.
    Разлика в разхода аз нямам колата е била с почти еднакъв сетъп и при трите варианта . Говорим за смесен цикъл , дори да има повишение на разхода определено е минимално. Естествено за предно предаване с каквото и е колега. Много е важно и какви ще са джантите и гумите и колко килограма са .
    Last edited by hristiqn; 24-11-2010 at 22:54.
    BMW 330 D 280h.p600nm by TST Bmw 725 Toyota Yaris T.Sport ex Alfa Romeo 145 2.0 16v Turbo 200hp Suzuki Burgman 400 Malossi kit

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •