Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22

Thread: Тампон задна стабилизираща щанга

  1. #16
    JTD пристрастен! zx12r's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Бургас
    Posts
    55

    Default

    Ще ползвам темата на колегата за да не пускам нова (надявам се да не се сърди)
    Така ... и аз съм за смяна на тампони на задна стабилизираща щанга и много ми е интересно тук като чета за 36-40 лв. за нова такава! Ходих в Александър Ауто днес и цената която ми казаха беше 300 и кусур лева за щангата и само тампони за близо 40 лв. : Brickwall: Къде останаха тези по 8 лв. нямам идея.

    Чета мнения, че полиуретанови тампони от Ферариста били за предпочитане а излезе, че същия не предлага полиуретан за задна ст. щанга а директно ми предлага да си купя нова от магазина ... А в темата му пише, че предлага за 147/156/GT - Мат с пешката!

    Та въпроса ми е - къде мога да си сложа полиуретанови тампони на задната стабилизираща щанга? Колата е 156 JTD - благодаря в аванс на добрите хора ударили рамо в труден момент.

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by zx12r View Post
    Чета мнения, че полиуретанови тампони от Ферариста били за предпочитане а излезе, че същия не предлага полиуретан за задна ст. щанга а директно ми предлага да си купя нова от магазина ... А в темата му пише, че предлага за 147/156/GT - Мат с пешката!
    Задна стабилизираща щанга е едно, задна НАПРЕЧНА щанга е друго......напречни са четирите щанги който са хванати успоредно на задния мост, НАПРЕЧНО на колата......задната стабилизираща щанга е нещото дето е закачено с биалетки към абортисьора......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #18
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by zx12r View Post
    Ще ползвам темата на колегата за да не пускам нова (надявам се да не се сърди)
    Така ... и аз съм за смяна на тампони на задна стабилизираща щанга и много ми е интересно тук като чета за 36-40 лв. за нова такава! Ходих в Александър Ауто днес и цената която ми казаха беше 300 и кусур лева за щангата и само тампони за близо 40 лв. : Brickwall: Къде останаха тези по 8 лв. нямам идея.

    Чета мнения, че полиуретанови тампони от Ферариста били за предпочитане а излезе, че същия не предлага полиуретан за задна ст. щанга а директно ми предлага да си купя нова от магазина ... А в темата му пише, че предлага за 147/156/GT - Мат с пешката!

    Та въпроса ми е - къде мога да си сложа полиуретанови тампони на задната стабилизираща щанга? Колата е 156 JTD - благодаря в аванс на добрите хора ударили рамо в труден момент.
    Иди в друг магазин, има ги тия от 8лв.

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  4. #19
    JTD пристрастен! zx12r's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Бургас
    Posts
    55

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Задна стабилизираща щанга е едно, задна НАПРЕЧНА щанга е друго......напречни са четирите щанги който са хванати успоредно на задния мост, НАПРЕЧНО на колата......задната стабилизираща щанга е нещото дето е закачено с биалетки към абортисьора......
    Сори, в бързината не съм разбрал ...

  5. #20

    Default

    Оказа се, че е по-елементарно, отколкото предполагах. С бургия 14-ка успях да махна завалцовката на кухите нитове и двете черупки, в които се намира тампона се разделиха. След това махнах старите тампони и сложих новите, монтирах щангата и в момента всичко е шест, хлопането отзад изчезна. . Мерси на колегите, взели отношение по тази част от темата!

  6. #21

    Default

    Тва на задната стабилка нали?
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #22

    Default

    Да, на задната стабилизираща щанга. Е, после си поиграх малко с пилата за да изгладя това, което стърчеше от кухия нит.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •