Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 53

Thread: Alfa 156 2.4 jtd Тресе цялата предница докато набира

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Русе
    Age
    33
    Posts
    14

    Default Alfa 156 2.4 jtd Тресе цялата предница докато набира

    Здобих се с такава Алфа 156 вчера и се надявам да не сам направил грешка.... Върви доста добре ... 136 коня.... родавача ми каза че има крива джанта (16' са)....Та въпроса ми е от дали тресе така само от това и то е докато набира..... Интересува ме подръжката скъпа ли е (от Русе съм) и колко е данъка.... Благодаря на всички предварително.....
    Last edited by Gosho_Star; 16-11-2010 at 05:29.

  2. #2
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by Gosho_Star View Post
    Здобих се с такава Алфа 156 вчера и се надявам да не сам направил грешка.... Върви доста добре ... 136 коня.... родавача ми каза че има крива джанта (16' са)....Та въпроса ми е от дали тресе така само от това и то е докато набира..... Интересува ме подръжката скъпа ли е (от Русе съм) и колко е данъка.... Благодаря на всички предварително.....
    Май както го описваш ще се окаже че продавача ти е спестил че проблема не е джанта а е демпфер на маховика а там цената е доста повече то изправяне на джанта да не говорим че е желателно да смениш и съединителя като сменяш демфера. Апък може да се окаже и само износен съединител забелязваш ли да приплъзва съединителя при ускоряване?
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    59

    Default

    демпфер на маховика повечето е срещан симптом при дизелите ли е ?

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Банско
    Posts
    49

    Default

    Тресе само доката набира, или продължава и след като набере.

  5. #5

    Default

    Колега изправи си джантите, балансирай ги и ако е пак така тогава пиши, защото и моята беше така като я купих но се оказа небалансирани джанти. Данъка ти е между 200 и 250 лв.
    AR 156 2.4 JTD 98' RED ~200 bhp - EX
    Seat Toledo 1L 1,9 TDI EX
    AUDI A4 Avant B5 1,9 TDI ~150 H.P Quattro

  6. #6
    Келеме с кюмбе vladev's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Posts
    258

    Default

    Ако е демпфера на маховика, това се проверява лесно: колата на място, започваш леко да подаваш газ и да вдигаш оборотите - ако започне към 1200-1500 да усещаш силни вибрации - заминал е. Няма да те плаша с цената - пробвай първо, пък ще ти кажем.
    Subaru Legacy 3.0R
    Ex: Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 140+bhp

  7. #7
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Хмм, защо си мисля, че вибрациите ще са най-силни при оборотите на максималния въртящ момент, което значи 2000rpm за 2.4 JTD 136hp (euro 2) и 1800rpm за Euro3 еврсиите, или аз нещо бъркам ?
    Last edited by AlfaMan; 16-11-2010 at 16:51.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  8. #8

    Default

    и на мен ми тресеше предницата така. маховика беше наред. сменихме носачите и се оправи. явно супер разбитите шарнири тресяха колата
    1.9JTD 105+

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by Gosho_Star View Post
    Здобих се с такава Алфа 156 вчера и се надявам да не сам направил грешка.... Върви доста добре ... 136 коня.... родавача ми каза че има крива джанта (16' са)....Та въпроса ми е от дали тресе така само от това и то е докато набира..... Интересува ме подръжката скъпа ли е (от Русе съм) и колко е данъка.... Благодаря на всички предварително.....
    провери и демпферната на коляновия вал.от нея се получава същото.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by Gosho_Star View Post
    Продавача ми каза че има крива джанта (16' са)..
    Щом той ти е казал така, без да се интересувам от дизели директно ще заложа на демферчето......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  11. #11
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Ами той трябва да почне отнякъде, за да може една по една да се изключват евентуалните причини и затова и аз мисля първо да посети един гумаджия и да види какво е положението с гумите и джантите. Ако е от джанта трябва да тресе само когато се движи колата, независимо дали е на включена предавка или не.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  12. #12
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Русе
    Age
    33
    Posts
    14

    Default

    Quote Originally Posted by petar_taskov View Post
    Тресе само доката набира, или продължава и след като набере.
    samo dokato nabira i to mejdu 1300 i maximum do 2000 oborota

    ---------- Post added at 22:27 ---------- Previous post was at 22:25 ----------

    Quote Originally Posted by AlfaMan View Post
    Ами той трябва да почне отнякъде, за да може една по една да се изключват евентуалните причини и затова и аз мисля първо да посети един гумаджия и да види какво е положението с гумите и джантите. Ако е от джанта трябва да тресе само когато се движи колата, независимо дали е на включена предавка или не.
    ne e janta

    ---------- Post added at 22:30 ---------- Previous post was at 22:27 ----------

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Май както го описваш ще се окаже че продавача ти е спестил че проблема не е джанта а е демпфер на маховика а там цената е доста повече то изправяне на джанта да не говорим че е желателно да смениш и съединителя като сменяш демфера. Апък може да се окаже и само износен съединител забелязваш ли да приплъзва съединителя при ускоряване?
    съединителя си е добре, ходих при един познат майстор и той каза че може да е от тампона на двигателя ..... та утре сам в сервиз да видим причината....... Като е на свободна и подавам газ също го прави.....

    ---------- Post added at 22:33 ---------- Previous post was at 22:30 ----------

    този демпфер калко пари е ?

    ---------- Post added at 22:35 ---------- Previous post was at 22:33 ----------

    ако наистина се окаже демпфер мога ли да карам така ...........

  13. #13

    Default

    абе виж ся. ако е от маховика, завибрирва колата при потегляне с ниски обороти. ако тресе може да е от други неща. огледай окачването. преготви пачка от ся. няма да се разминеш без да платиш няколко стотин пари. ако маховика е заминал и при потегляне ти вибрира неприятно предницата ще се наложи да даваш хилядарка. смениш ли маховик направо и съединител сменяй. и аз така си купих най евтината алфа с забележки, ама бях приготвил пачка за стягане и ми излена колкото да бях купил кола без забележки. всъщност тя още си ми и излиза. алфа се кара с пари както съм казвал не веднъж, на не един човек.
    Last edited by gjulizar83; 16-11-2010 at 22:54.
    1.9JTD 105+

  14. #14
    алфаманяк Член на клуба Rado145QV's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    406

    Default

    вътрешно каре
    SPRINTAUTO service
    0893277773

  15. #15

    Default

    Аз имах същият проблем.Тресеше при набиране особено при макс.въртящ момент.Оказа се както колегата е написал Тампон на Двигател.От него двигателя беше слязъл леко на долу и при ускорение карето и носача мисля, че беше не разбирам мнгоо се опират едно в друго и тракаха адски много като вибрациите се усещаха по цялото купе.Проблема го фиксира Иво-Пинифарина от Варна ....още веднъж благодаря с един тампон на двигател.
    Бивша:156 2.4 JTD-140 Distinctive
    Настояща: Opel Vectra Caravan 1.9 CDTI- 150 h.p.живички мъркат.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •