Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24

Thread: Подгряване на огледалата

  1. #16
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 13-02-2019 at 23:55.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy View Post
    То май прозорците бяха ел на всички (за 146 важи само за предните, задните ел. стъкла са рядка опция)
    И моите задни са ел. обаче е супер смотано измислено. Не стига че за да натиснеш бутоните за предните стъкла трябва да си счупиш китката, а за задните направо трябва да си извадиш рамото. Тва стъклата в тая кола най ме дразнят. Ей "смотаното" типо можеш да си командориш стъклата както си си се подрпел - само мърдаш пръстчета

    Да не говорим, че заради тея бутони за задните не можеш един читав подлакътник да сложиш.
    Alfa Romeo 146 1.8 16V TwinSpark

  3. #18
    Старши алфист vankata_ll's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    590

    Default

    Quote Originally Posted by slik4eto View Post
    хора а 147 цата ми дали има тази екстра ?
    Като си спомням твоята каква лачена беше на снимките сигурно ще има :–D Иначе включваш подгряването на задното стъкло и след малко ако са ти топли огледалата имаш отговор.
    146 1.6TS CF1 '98


  4. #19
    ... nhg's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Габрово
    Age
    49
    Posts
    488

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    С изключение на тия на които са им спукали огледалата
    Хехе, моята е със потрошено едното (трябва да го сменя от поне 2-3 месеца), но пак си работи...
    Thesis 2.4 Emblema
    x166 2.0 TS / xDedra 1.6 / x145 1.6 boxer

  5. #20
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Варна
    Posts
    144

    Default

    От няколко дена следя темата и ми стана интересно.Моят боксер производство 11.1995 първа рег.12.1995 си има ел.огледала и стъкла от пред,но карам колата от три години и половина и не съм забелязал подгрев на огледалата.Дори и зимата с лед по тях не съм забелязвал да се разтапя.
    Днес сутринта пак пуснах реотана,огледалата бяха замъглени от мъглата,но нищо.Трия с ръка и те въобще не са топли.
    Има ли вероятност да нямам подгрев на огледалата?На отделно реле ли са огледалата от задният реотан.
    МЕТАН

  6. #21
    Запален алфист slik4eto's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    София
    Posts
    197

    Default

    Quote Originally Posted by vankata_ll View Post
    Като си спомням твоята каква лачена беше на снимките сигурно ще има :–D Иначе включваш подгряването на задното стъкло и след малко ако са ти топли огледалата имаш отговор.
    хаха чак пък лачена ще пробвам

  7. #22
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sarnitsa
    Posts
    189

    Default

    Днес тествах моите огледала за 3-4 мин. дясното беше се стоплило,но лявото не дали проблема е в това че има прекъсната връзка,щото нее чупено и ми изглежда че е оригиналното или пак е сменено с такова без подгрев.Има ли как да разбера по някакъв начин дали е изгоряло подгряващото?
    Фиат Мултипла 1.9 жтд фейслифт / Алфа Ромео 146 1.9 ТД ех/ Лада 2105 ех
    Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят.
    Руски форум: Питаш нещо и теб те питат.
    Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

  8. #23
    Старши алфист vankata_ll's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    590

    Default

    Quote Originally Posted by salih84 View Post
    Днес тествах моите огледала за 3-4 мин. дясното беше се стоплило,но лявото не дали проблема е в това че има прекъсната връзка,щото нее чупено и ми изглежда че е оригиналното или пак е сменено с такова без подгрев.Има ли как да разбера по някакъв начин дали е изгоряло подгряващото?
    Ако свалиш капачето на пищялката, ще видиш под него буксата към огледалото. Вадиш я и мериш дали ходи ток при включен подгрев (ако знаеш как, щото аз от тоци знам само on/off )
    Иначе, за да провериш дали имаш реотанчета на огледалото можеш или да се опиташ да го откопчееш от щипките на механизма за регулиране ( с риск да го счупиш естествено) или да свалиш капака на огледалото- три винтчета отдолу, регулираш стъклото да гледа макс надолу и ЛЕКО изнизваш капака нагоре, като внимаваш да не надереш стъклото.
    Ако има по-лесен начин, моля някой да ме поправи.
    146 1.6TS CF1 '98


  9. #24

    Default

    Има по-лесен начин, но не го препоръчвам - слага се нещо меко на стъклато и се удря яко огледалото (все едно удър огледало в огледало с насрещен автомобил) като някой втори седи с ръце под огледалото, за да го хване.
    При мен така е изкачало огледалото, но се удари в стъклото и се счупи ( за това се слага нещо меко на стъклото )
    Сега сериозно: огледалото трябва да увисне на една жичка - ако увисне значи по принцип има подгряване, но има някакъв дефект, който може да е в самото стъкло или по тоците.
    Ако не увисене, а на огледалото има място за буксата, която е накрая на жичката, защото със сигурност имаш такава, щом дясното ти работи, я вкарваш и се молиш всичко да е ОК. Ако не проработи - горния параграф. Ако стъклото няма място къде да се вкара жичката, значи е сменено с огледало, което няма подгряване.

    Успех!

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •