Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: престъргване на барабани алфа 145

  1. #1
    Младши алфист sestrata_na_tonov's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Mezdra
    Age
    44
    Posts
    27

    Default престъргване на барабани алфа 145

    Здравейте колеги имам нужда от съвет.
    От известно време задните спирачки не работят добре.С нови накладки съм но положението е ужасно.Едната ми гума въобще няма спирачки а другата реагира слабо.Откарах колата на сервиз ,където ми казаха че спирачките са си ок ,ама трябва да се направи престъргване на барабаните /извинявам се ако не съм написала правилно думата/ на струг.
    Таа какво бихте ми казали за това престъргване и има ли въобще полза някаква от него?

    Извинявам се ,ама с търсачката не намерих подобна тема
    Alfa 145 1.4TS, '98

  2. #2
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    по принцип ако барабана има по-сериозен ръб, се пристъргва, но на мен ми се струва че не са ти монтирали накладките като хората. има там един механизъм за самонастройка с който може да не са се справили.
    точка

  3. #3
    ... nhg's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Габрово
    Age
    49
    Posts
    488

    Default

    И на мен ми се струва, че необходимостта от престъргване е малко вероятна... Ако може нека някой друг да ги погледне.
    Thesis 2.4 Emblema
    x166 2.0 TS / xDedra 1.6 / x145 1.6 boxer

  4. #4
    Запален алфист sp_romeo1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Plovdiv
    Age
    41
    Posts
    235

    Default

    пристъргването си е почти задължително при смяна на накладки(задни),че иначе ще са нужни години да се самонастроят механизмите
    EXАlfa Romeo 156 1.8ТС 98г.+ кожа МОМО и капли тип ГTA
    Suzuki GSXF600 99г.
    Bravo 1.9 8V Multijet

  5. #5
    Captain Slow LeoVin4i's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Варна
    Age
    42
    Posts
    467

    Default

    Мойте ги стъргаха и нямаше проблем, ама с уговорката, че следващия път ше сменям накладките заедно с барабаните
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TS
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer - ex
    Audi A4 1.9 TDI

  6. #6
    Младши алфист sestrata_na_tonov's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Mezdra
    Age
    44
    Posts
    27

    Default

    Quote Originally Posted by LeoVin4i View Post
    Мойте ги стъргаха и нямаше проблем, ама с уговорката, че следващия път ше сменям накладките заедно с барабаните
    Не разбрах-това помогна ли?
    Alfa 145 1.4TS, '98

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sarnitsa
    Posts
    189

    Default

    Това с престъргването е интересна работа.Неможе да си с нови накладки и да нямаш спирачки отзад и това да е от ръб на барабаните.Този ръб, който се получава пречи да се извади лесно барабана,но от него не виждам как няма да има спирачки.Според мен в истински сервиз да я видят.УСПЕХ!!!
    Фиат Мултипла 1.9 жтд фейслифт / Алфа Ромео 146 1.9 ТД ех/ Лада 2105 ех
    Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят.
    Руски форум: Питаш нещо и теб те питат.
    Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

  8. #8

    Default

    Ръбът определено пречи.Аз се чудя обаче,как са наместили барабана без да го престържат,когато са сменили накладките.Така,че може наистина да не е от това проблема!

  9. #9
    Captain Slow LeoVin4i's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Варна
    Age
    42
    Posts
    467

    Default

    Quote Originally Posted by sestrata_na_tonov View Post
    Не разбрах-това помогна ли?
    В моя случай я закарах с много изтъркани накладки и както се оказа и барабани и майстора решил, че има нужда да се минат малко ПРЕДИ да сложи новите накладки. Не е сериозно да ти връщат колата с неработещи спирачки според мен.
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TS
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer - ex
    Audi A4 1.9 TDI

  10. #10
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default Полезно е !!!

    Колежке! В твоя случай вероятно е необходимо да престържат барабаните на струг, защото при дори 1мм. ръб демонтажа на барабана е много трудно,както и монтажа на нови накладки! Мога само да гадая, защо това в сервиза не са го направили?Може би не са могли да ти демонтират барабаните/поради този ръб/, или защото не са имали струг за да извършат тази простичка стругарска операция! И моя съвет е да избереш друг сервиз, където могат да свършат това и няма да имаш проблеми с регулиране на задните спирачки! Успех!
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  11. #11
    Младши алфист sestrata_na_tonov's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Mezdra
    Age
    44
    Posts
    27

    Default

    Благодаря на всички за съветите!Утре евентуално ще падне разглобяване и...каквото стане това!Пожелайте ми успех!
    Alfa 145 1.4TS, '98

  12. #12

    Default

    ако трябва да сме точни, би следвало да се измери диаметъра на барабана, и ако е извън допустимият максимум да се сменят

    проблем имаш с крачната или ръчната спирачка, или с двете
    ако проблема е само с крачната, то проблема може да е в регулатора на спирачното усилие на задният мост-а.к.а кантара

  13. #13
    Младши алфист sestrata_na_tonov's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Mezdra
    Age
    44
    Posts
    27

    Default

    Днес доста работа падна!Успяхме да разглобим единия барабан и проблема се оказа блокирало спирачно цилиндърче.Сменихме го и сега всичко е ок!Следва разглобяване и на другия барабан,за да се разбере дали там проблема е същия.
    Благодаря на Тонов за оказаната помощ!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC03535.jpg   DSC03533.jpg   DSC03539.jpg   DSC03541.jpg   DSC03543.jpg  

    DSC03544.jpg  
    Alfa 145 1.4TS, '98

  14. #14
    Младши алфист sestrata_na_tonov's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Mezdra
    Age
    44
    Posts
    27

    Default

    И да се похваля успяхме да оправим и другия барабан, като държа да отбележа че по-голямата част от работата този път свърших аз
    Оказа се че нито един от барабаните не се е нуждаел от престъргване,явно просто в сервиза са се чудели как да ме излъжат.
    Остава само да оправим и ръчната...надявам се скоро...иначе спирачките ми вече са супер!!!
    Alfa 145 1.4TS, '98

  15. #15
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    браво за успеха, ние в Тонов не сме се съмнявали
    често се случва при барабанните спирачки да има нужда от смяна на цилиндърчета. те не са скъпи и лесно се вижда в какво състояние са. ако не работи от едната страна, в другия край си изплюва маншончето.
    колкото до ръчната, там е въпрос на елементарна настройка и си в джаза.
    точка

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •