Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 44

Thread: сензор за дъжд

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default сензор за дъжд

    Колеги,
    незнам дали е проблем или е нормално за това питам.
    Когато включа чистачките в режим на прекъсване(времеви таймер) правчт само един ход и повече не се обаждат. Имам датчик за дъжд при огледалото като извадя буксата и времевия период заработва - със всичките си скорости 4 на брой.
    Та въпроса е този датчик за дъжд ли управлява времевата функция или тя трябва да си работи независимо от датчика. Ако е второто явно датчика се е скапал.
    Във всички други режими чистачките си работят със включен сензор.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  2. #2
    Запален алфист alfa156jtd's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    plovdiv
    Posts
    345

    Default сензор

    колега и аз го имам този проблем,ако някои може да каже как се вкл.или какъв е проблема,за да не работи,къде да търсим този проблем.

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Quote Originally Posted by alfa156jtd View Post
    колега и аз го имам този проблем,ако някои може да каже как се вкл.или какъв е проблема,за да не работи,къде да търсим този проблем.
    Явно или незнаят и колегите или не им се отговаря. Аз за сега карам с откачен сензор, в понеделник ще ми го проверят и ако се окаже че е сдал багажа ще търся да го сменя. Черния капак е на зъбчета трябва внимателно да се издърпва но и доста силно. Така се достига до сензора. За сега незнам дали е възможно самия той да се отлепи от стъклото ама ще проверя. Или пък самия сензор е хванат с нещо за кутийката и тя е залепена за стъклото. В понеделник ще знам. Дано не се прецакам сам

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  4. #4
    Запален алфист val_mcrae's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Карлово
    Posts
    167

    Default

    Бре! Вие ме учудихте с този сензор! А на всички модели 166 ли има такова? Как се пуска и как мога да разбера имам ли го на моята алфетка?
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD

  5. #5
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Smile

    Quote Originally Posted by val_mcrae View Post
    Бре! Вие ме учудихте с този сензор! А на всички модели 166 ли има такова? Как се пуска и как мога да разбера имам ли го на моята алфетка?
    тоя сензор е пред стойката на огледалото за обратно виждане и се активира като бутнеш лоста на чистачките надолу до една позиция, понякога прави магарии но е адски точен и включиш ли го веднъж не пипаш нищо повече ако го имаш
    Tormentvm In Dvm Demens

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Quote Originally Posted by val_mcrae View Post
    Бре! Вие ме учудихте с този сензор! А на всички модели 166 ли има такова? Как се пуска и как мога да разбера имам ли го на моята алфетка?
    ами колега ако под огледалото на предното стъкло имаш една черна пластмасова кутия значи го имаш. Или по скоро ако вилза в нея едно кабелче черно. Като отвориш тая кутия(капака е на щипки и трябва внимателно но силно да го извадиш; може и да помогнеш с малка отверка) там има букса ако е включено нещо в нея значи имаш. Уточнявам защото не съм сигурен дали всички не са със тази кутия фабрично пък само датчика да се слага допълнително. Гледах в e-learn схемата и този датчик отчита интензитета на дъжда и е написано че дори да не си включил чистачки а само прекъсвача в времеви режим те автоматично се включват. Ама ще получа още данни предполагам в понеделник как работи и изобщо работи ли.

    ---------- Post added at 22:38 ---------- Previous post was at 22:35 ----------

    Quote Originally Posted by nightroller View Post
    тоя сензор е пред стойката на огледалото за обратно виждане и се активира като бутнеш лоста на чистачките надолу до една позиция, понякога прави магарии но е адски точен и включиш ли го веднъж не пипаш нищо повече ако го имаш
    да ама знаеш ли дали ръчния режим си работи със включен датчик. Имам предвид режима на времево прекъсване, или датчика го управлява и ръчно не работи.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  7. #7
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by danchev63 View Post
    ами колега ако под огледалото на предното стъкло имаш една черна пластмасова кутия значи го имаш. Или по скоро ако вилза в нея едно кабелче черно. Като отвориш тая кутия(капака е на щипки и трябва внимателно но силно да го извадиш; може и да помогнеш с малка отверка) там има букса ако е включено нещо в нея значи имаш. Уточнявам защото не съм сигурен дали всички не са със тази кутия фабрично пък само датчика да се слага допълнително. Гледах в e-learn схемата и този датчик отчита интензитета на дъжда и е написано че дори да не си включил чистачки а само прекъсвача в времеви режим те автоматично се включват. Ама ще получа още данни предполагам в понеделник как работи и изобщо работи ли.

    ---------- Post added at 22:38 ---------- Previous post was at 22:35 ----------


    да ама знаеш ли дали ръчния режим си работи със включен датчик. Имам предвид режима на времево прекъсване, или датчика го управлява и ръчно не работи.
    времевото прекъсване е втора степен на ръчката, първата е датчика, ако нема датчик работи на времево ако има, времевото се емулира и неа смисъл т.е имаш ръчка нагоре - в зависимост от усилието върху ръчката чистачките правят един мах ако има препядствие например лед по стъклото маха се усилва движение надолу активира се датчика чистачките се вадят и са в готовност при наличие на влага се активират, движение надолу още активира времеви режим (безполезен при наличието на датчик) усилва се маха на чистачките с/у евентуална мръсотия по стъклото и т.н. има и други пинизи с тая ръчка ама ще ви ги кажа ако черпите
    Tormentvm In Dvm Demens

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Quote Originally Posted by nightroller View Post
    времевото прекъсване е втора степен на ръчката, първата е датчика, ако нема датчик работи на времево ако има, времевото се емулира и неа смисъл т.е имаш ръчка нагоре - в зависимост от усилието върху ръчката чистачките правят един мах ако има препядствие например лед по стъклото маха се усилва движение надолу активира се датчика чистачките се вадят и са в готовност при наличие на влага се активират, движение надолу още активира времеви режим (безполезен при наличието на датчик) усилва се маха на чистачките с/у евентуална мръсотия по стъклото и т.н. има и други пинизи с тая ръчка ама ще ви ги кажа ако черпите
    е кажи ги де. Черпенето не е проблем.Важно е да науча кое как става с пинизлийските работи.
    Това значи ли че ако изсипя вода на датчика той ще сработи ако не е прецакан разбира се.
    А ако имам пръскане съвсем леко защо не включва автоматично а чака ръчно да го пусна да изчисти.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  9. #9
    Запален алфист val_mcrae's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Карлово
    Posts
    167

    Default

    Аз днес пробвах с едно шише вода но явно моята 166 -ца няма тази екстра
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    44

    Default

    Принципно когато имате сензор изчезва времевото пускане, няма смисъл от тази опция когато имаш датчик
    С времето от лоста се определя чувствителността на датчика.

  11. #11
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by chaveto View Post
    Принципно когато имате сензор изчезва времевото пускане, няма смисъл от тази опция когато имаш датчик
    С времето от лоста се определя чувствителността на датчика.
    чавето ем е прав ем не е има ги степените до края надолу по лоста

    ---------- Post added at 20:01 ---------- Previous post was at 19:58 ----------

    Quote Originally Posted by danchev63 View Post
    е кажи ги де. Черпенето не е проблем.Важно е да науча кое как става с пинизлийските работи.
    Това значи ли че ако изсипя вода на датчика той ще сработи ако не е прецакан разбира се.
    А ако имам пръскане съвсем леко защо не включва автоматично а чака ръчно да го пусна да изчисти.
    ти като преместиш лоста един път надолу дори и без дъжд сензора калибрира чистачките и ги вади в работен режим - ако го прави имаш снезор иначе освновния пиниз е че имаш датчик за усилие на първия мах нагоре (с променлива сила е) а имаш и един такъв за времето на пръскане на пръскалките ( за да не ти хабят течност) - а така са
    Tormentvm In Dvm Demens

  12. #12
    Запален алфист nvladev's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    201

    Default

    Quote Originally Posted by nightroller View Post

    ти като преместиш лоста един път надолу дори и без дъжд сензора калибрира чистачките и ги вади в работен режим - ако го прави имаш снезор иначе освновния пиниз е че имаш датчик за усилие на първия мах нагоре (с променлива сила е) а имаш и един такъв за времето на пръскане на пръскалките ( за да не ти хабят течност) - а така са
    Колега кажи за пръскалките как става номера!!!
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD /99/

  13. #13
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by nvladev View Post
    Колега кажи за пръскалките как става номера!!!
    а бира за Найтролера ?
    Tormentvm In Dvm Demens

  14. #14
    Запален алфист nvladev's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    201

    Default

    Ще има!!!
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD /99/

  15. #15
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by nvladev View Post
    Ще има!!!
    окей, начи дърпаш лоста за пръскалките леко и тя почва да пръска яко поне няколко секунди и ти отива течността за няма никакво време а тя е скъпаа... затва какво се прави - забележи, че лоста има два режима единят е описаният преди малко а другият е - задържаш лоста дръпнат малко повече време и вече контрола е твой колкото време дърпаш - толкова време пръска или съответно като си махнеш ръката пръскалките спират само трябва да го задържиш дръпнат малко повече те тва е
    Tormentvm In Dvm Demens

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •