Page 8 of 15 FirstFirst ... 678910 ... LastLast
Results 106 to 120 of 219

Thread: свещи за подгряване на антифриз при жтд моторите

  1. #106
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Quote Originally Posted by dingila View Post
    И аз имам такова тяло с свещи на малкия кръг на 145цат,и малко преди да влезе маркуча от термостат в купето има датчик явно е за температурата на антифриза.Не мога да разбера от къде се включва и кога работи,не мога и да сравня дали стопля по бързо от другите жтд-та.Но сега в тези студени дни с изправен термостат и калпав акумулатор(защото разбрах че и той им влияе на подгряването)си загрява сравнително бързо дори и на място за около 15мин без газ минава 70 градуса.
    Има ли начин да задействам ръчно свещите чрез подаване на ток към релето и ако можете да ми кажете кое реле точно е за свещите.Аз също имам бушони като на колегата с 156цата който беше качил снимки само че при мен релетата пред акумулатора са по малко
    Свещите ти бачкат ! Иначе и цял ден да ти работи колата няма да отлепи 50 гр.
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  2. #107
    jtd фен dingila's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    сливен
    Age
    32
    Posts
    65

    Default

    мерси колега а как мога да проверя за изгоряла свещ,по същия начин като подгревните в цилиндрите ли става.Може да не работят всичките,очаквах по голям ефект от тях,както се изказаха колеги на 2-3 минута и се усещал топъл въздух не е съвсем така като купя нов акумулатор ще видя дали ще има промяна,защото моя е доста зле .

  3. #108
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Търговище
    Age
    44
    Posts
    132

    Default

    Здравейте колеги!
    Идва зимата и започват дилемите със загряването.
    Та по въпроса за подгряването на антифриза - и аз я имам тази благинка с подгряването с трите свещи, но след като изчетох цялата тема така и не стана ясно как се пуска това чудо. Хвърлих око и в еLearn'а но там описват подробно как работи а не кога работи!
    Ще съм благодарен ако някой с тази екстра обясни накратко как и кога се пуска този подгрев.
    Поздрави!

  4. #109
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Би трябвало да се пуска автоматично при определени условия - примерно когато външната температура и тази на мотора са под определени градуси.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  5. #110
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Да го ева, според епера и аз я имам тая проклетия. Къде точно да я потърся, че ми стана интересно? Как да разбера дали работи, след колко време трябва да усетя ефект от нейната дейност и съответно как се включва (ясно че е автоматично, ама врътките на климатроника къде трябва да са)?
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  6. #111

    Default

    търсиш от термостата по пътя към радиаторчето на парното!
    Пуска се сама под 15 градуса външна температура и под 65 градуса на антифриза, пускат се 3-те свещи ако всичко е наред, ако напрежението падне под 13,2 волта Еку-то изключва 1, 2, 3 колкото е необходимо за да се възстанови зареждането...
    Усеща се много добре защото това са 600 вата подгрев на малкия кръг на антифриза който предполагам е не повече от 2-3 литра...
    Най - лесния начин да се разбере дали работят е след запалването и активирането им се усеща за момент малко по тежка работа на мотора (същото когато пуснеш климатика)... иначе другия директен начин е да се мери една по една...
    Дано съм бил полезен.

    Поздрави, Живко
    Last edited by Jivko7777; 12-10-2012 at 03:59.
    156 2.4JTD 136+ PS

  7. #112
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    При мен всичко е точно, въпросната екстра липсва, въпреки че според Епера я имам. Реално каква е ползата от това подгряване, за колко време стопля антифриза и най вече след колко време почва да духа топло от парното? Питам тъй като всяка сутрин водя малкия на детска градина, а тепърва ще става студено, евентуално ако ми изпадне такъв подгревател дали си струва инвестцията или да си купя направо духалка за топъл въздух.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  8. #113

    Default

    Подгрева е изключително голяма благинка,естествено не колкото печка но...
    Започва да духа топло почти мигновено топло не горещо.След около 6-7 мин.купето е топло,което за хора студенокръвни или с деца е екстра.

    http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=21731

    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...E4%E3%F0%E5%E2

  9. #114
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    От днес вече си имам подгряване на антифриза. Монтирах си го собственоръчно, подгрева е с 4 свещи от пежо 2.0 ХДИ. За целта ползвам 2 релета които пускат по 2 свещи. Засега ще се пуска ръчно с бутони вътре в купето, като много скоро мисля да взема сигнал от перката на радиатора и през нормално затворено реле да прекъсва захранването на свещите. Утре сутрин ще видя какъв е ефекта от цялата работа, въпреки че на пипане има осезаема разлика между входа и изхода на подгрева. Ще пиша допълнително отзиви.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  10. #115
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    От днес вече си имам подгряване на антифриза. Монтирах си го собственоръчно, подгрева е с 4 свещи от пежо 2.0 ХДИ. За целта ползвам 2 релета които пускат по 2 свещи. Засега ще се пуска ръчно с бутони вътре в купето, като много скоро мисля да взема сигнал от перката на радиатора и през нормално затворено реле да прекъсва захранването на свещите. Утре сутрин ще видя какъв е ефекта от цялата работа, въпреки че на пипане има осезаема разлика между входа и изхода на подгрева. Ще пиша допълнително отзиви.
    Според мен не е добре да управляваш допълнителния подгрев чрез релето на вентилатора. Защото далеч преди да се включи перката, термостатът отваря големия кръг. В този момент хем се цели понижаване на температурата, хем грееш малкия кръг с електрическите нагреватели. Т.е. нагревателите работят излишно а те бая товарят алтернатора. Далеч по-елегантното решение е да се направи терморегулатор, който да изключва подгрева при достигане на 60 градуса. Не е сложно да се направи. Има писано по въпроса в тази тема.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #116

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Според мен не е добре да управляваш допълнителния подгрев чрез релето на вентилатора. Защото далеч преди да се включи перката, термостатът отваря големия кръг. В този момент хем се цели понижаване на температурата, хем грееш малкия кръг с електрическите нагреватели. Т.е. нагревателите работят излишно а те бая товарят алтернатора. Далеч по-елегантното решение е да се направи терморегулатор, който да изключва подгрева при достигане на 60 градуса. Не е сложно да се направи. Има писано по въпроса в тази тема.
    при бензин 60гр е добре при дизел по рано от 75 файда
    156 2.4JTD 136+ PS

  12. #117
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Нещо не сте ме разбрали правилно, ще се пуска ръчно от купето, а ще се спира автоматично (в случай че забравя да го изключа) когато перката на радиатора се включи. Освен това съм си боднал един волтмер в запалката с който си следя постоянно напрежението.
    Тази сутрин за сефте изпробвах екстрата, честно казано не е зле, на 3-4мин започна да духа топличко, което преди се случваше поне след 10на минутки. Ще пиша допълнителни отзиви по-нататък, може и някой снимка да цъкна като монтирам бутоните на избраните места. За момента съм ги вързал към антената на цд-плеъра, колкото да ги пробвам, демек като си пусна радиото и си ми се включва отоплението, ебаси
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  13. #118
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Многото работа и средства вече си ги вложил в системата. Сега трябва още съвсем малко - чаркове за 10 - 15 лв и системата ще стане перфектна. Всичко ще работи напълно автоматично. Както е и във фабричното изпълнение.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #119
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Е чак пък много работа и средства, около 50лв за свещите с корпуса, около 10-20лв за реленца, кабели, клемички и бутони, около 3-4 часа труд. Не е кой знае каква болка за умиране.
    Някой има ли идея колко е пада на напрежение когато се включат свещите, щото забелязвам че когато ги пусна напрежението пада до 13,5волта, а като пусна фарове, нагревал за огледалта и задния прозорец пада до 12,4 волта. Може би имам за смяна четки на динамото или просто свещите са доста мощни. Трябва да взема да им пуса един амперметър да видя какво минава като ток.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  15. #120
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Вероятно алтернаторът си е наред. Просто нагревателите са бая мощни. Не зная с каква мощност са тези, които си сложил но оригиналните на 156 са 3 X 200 вата. Това прави горе - долу половината от капацитета на алтернатора. То затова е и ценно управлението за да променя динамично броя на работещите свещи, като следи стойността на захранващото напрежение.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 8 of 15 FirstFirst ... 678910 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •