Page 13 of 15 FirstFirst ... 31112131415 LastLast
Results 181 to 195 of 219

Thread: свещи за подгряване на антифриз при жтд моторите

  1. #181
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    На първата снимка съм маркирал от къде трябва да тръгва захранването за системата, а на втората с едно, в червено съм маркирал посоката на кабела, който отива да захрани блока със свещите и с две, в жълто съм маркирал посоката на кабела, при "калорифера".
    Мерси ще снимам и аз и ще покажа да се уверя,при тези снимки кое е налично?
    И как точно трябва да е копчето на парното за да работи тоя калорифер или няма значение силата и посоката на духане,клапи и тнт?
    Подозирам че съм с калорифер
    Last edited by Zafo_84; 06-02-2013 at 17:21.
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  2. #182
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by Zafo_84 View Post
    Мерси ще снимам и аз и ще покажа да се уверя,при тези снимки кое е налично?
    И как точно трябва да е копчето на парното за да работи тоя калорифер или няма значение силата и посоката на духане,клапи и тнт?
    Подозирам че съм с калорифер
    Няма значение от положението на клапите, стига да си пуснал "парното" и външната температура да е под 5 градуса мисля. Модулът на климатика го пуска автоматично.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  3. #183
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    Колеги хайде сега ако може някой да каже и двете ли ги има че май така излиза:




    Мерси предварително
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  4. #184
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by Zafo_84 View Post
    Колеги хайде сега ако може някой да каже и двете ли ги има че май така излиза:

    http://media.snimka.bg/s1/1703/029649616.jpg?r=0
    http://media.snimka.bg/s1/1703/029649617.jpg?r=0

    Мерси предварително
    Само едното имаш, но кабела е изместен зад акумулатора. Другият кабел ти е захранването на ABS-а.
    Last edited by tonov; 08-02-2013 at 23:02.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  5. #185
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    И кое имам налице,Подгряване на антифриза или калорифер!


    Това ли е подгряването друго там тяло с 3 свещи никаде не се вижда аз знам че така трябвали да бъде и затова питам,дали е тази свещ или е някакъв датчик!

    и къде трябва да се намира въпросното нещо!
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  6. #186
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Калориферче. Ако бяха свещите, оня кабел щеше да те заведе до релетата над тях.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  7. #187
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    а какво ли е това от втората снимка,а и кабела които излиза отляво отпред влиза в гредата от дясната страна ка акумулатора,и има ли предпазител за него,как да разбера дали е изряден и кога работи?
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  8. #188
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    От страната на двигателя (+)силов кабел без предпазител и пред него захранване на подгрева, от предпазител 70А. Кабелът към калника е захранването на ABS-а.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  9. #189
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Пловдив / Калояново
    Posts
    64

    Default

    само да питам и аз кое от двата вида подгряване е по добро по писаното по цялата тема разбирам че аз имам калорифер и колата несам я видял да достига температура на охладителната течност по голяма от 70 градуса така мисля малко над чертичката която е между 50 и 90 даже лятото в задрастване несам достигал 90 градуса но пак за сметка на това си загрява добре купето. Иначе колата е 2,4 150 коня 2003 вътрешен феис та дали това е нормална работа на двигателя

  10. #190
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    Колега а да не е заминал термостата,а доколкото до екстрите за мен лично калорифера е по добре че веднага почва да разтопява леда постълката защото е вътре в купето
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  11. #191
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Пловдив / Калояново
    Posts
    64

    Default

    ми несъм сигурен дали е заминал но си мисля че и да е колата лятото трябва и без него да достигне 90 градуса или поне в задрастване а тя не е достигала тази температура пък и зимата си загрява купето добре а само на калорифера да оспява да го згрее едвали

  12. #192
    Запален алфист ivomanev's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    София
    Posts
    134

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    търсиш от термостата по пътя към радиаторчето на парното!
    Пуска се сама под 15 градуса външна температура и под 65 градуса на антифриза, пускат се 3-те свещи ако всичко е наред, ако напрежението падне под 13,2 волта Еку-то изключва 1, 2, 3 колкото е необходимо за да се възстанови зареждането...
    Усеща се много добре защото това са 600 вата подгрев на малкия кръг на антифриза който предполагам е не повече от 2-3 литра...
    Най - лесния начин да се разбере дали работят е след запалването и активирането им се усеща за момент малко по тежка работа на мотора (същото когато пуснеш климатика)... иначе другия директен начин е да се мери една по една...
    Дано съм бил полезен.

    Поздрави, Живко
    Моята кола е 1.9 JTD 1999г. и при мен го няма въпросното тяло със свещите и имам само един 70А предпазител и на него е закачен един по-малък 25А!
    Но винаги съм се чудил защо като я запаля студена, звука на двигателя е различен (като че работи нещо допълнително) и след известно време спира изведнъж! Според теб с на какво се дължи този звук?
    Да вметна още че колата ми загрява бавно според мен и в много редки случаи достига 90 градуса при много топло време на вън или при здраво ръчкане! Нормалната температура е около 70-75гр. но пък парното си фука доста силно и на max не се седи в колата!
    Карал съм Фиат Уно 1.3 дизел и той също рядко достигаше 90гр., смених му термостата, но ефекта беше никакъв, и тогава някой ми беше казал че италианките са си така, тъй като били сметнати да работят при по-високи температури каквито са в Италия! Има ли нещо вярно в това или са пълни глупости?

    Поздрави Иво

  13. #193
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by ivomanev View Post
    Моята кола е 1.9 JTD 1999г. и при мен го няма въпросното тяло със свещите и имам само един 70А предпазител и на него е закачен един по-малък 25А!
    Но винаги съм се чудил защо като я запаля студена, звука на двигателя е различен (като че работи нещо допълнително) и след известно време спира изведнъж! Според теб с на какво се дължи този звук?
    Да вметна още че колата ми загрява бавно според мен и в много редки случаи достига 90 градуса при много топло време на вън или при здраво ръчкане! Нормалната температура е около 70-75гр. но пък парното си фука доста силно и на max не се седи в колата!
    Карал съм Фиат Уно 1.3 дизел и той също рядко достигаше 90гр., смених му термостата, но ефекта беше никакъв, и тогава някой ми беше казал че италианките са си така, тъй като били сметнати да работят при по-високи температури каквито са в Италия! Има ли нещо вярно в това или са пълни глупости?

    Поздрави Иво
    Нормалната температура не е 70-75*С, защото ако е такава имаш проблем с термостата. Проверявал ли си на диагностика? Ако само гледаш уреда на таблото и стрелката се намира в сектора преди 90* и чертата вляво, вероятно е над 80*. Обикновено застава на милиметър два от чертата за 90*. Има много писано...
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  14. #194
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    София
    Posts
    151

    Default

    Quote Originally Posted by ivomanev View Post
    Нормалната температура е около 70-75гр. но пък парното си фука доста силно ...
    Не е така, пипни маркуча за да видиш дали загрява преди колата да стигне 80 градуса и сменяй термостат. Възможно е и уреда да не ти е в ред. И при мен загряваше бавно, но само зимата, лятото всичко беше наред, в крайна сметка смених термостат и сега за 5-10 минути най-много е отлепила стрелката, и за още няколко вече е на 70+. Моя маршрут е 8км от нас до работа и преди да сменя термостата в студено време едва стигаше 70 градуса, сега винаги качва 90, просто като е студено или има много висене по светофарите става по-бавно.

    Другото което съм забелязал е, че климатика също играе голяма роля. Като пусна силно топлото ако не се движа с 1700+ оборота температурата започва да пада, и съответно с климатик на макс колата загрява осезаемо по-бавно. За това аз го пускам като стигне 70+.

  15. #195
    Запален алфист ivomanev's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    София
    Posts
    134

    Default

    Quote Originally Posted by rossenvn View Post
    Нормалната температура не е 70-75*С, защото ако е такава имаш проблем с термостата. Проверявал ли си на диагностика? Ако само гледаш уреда на таблото и стрелката се намира в сектора преди 90* и чертата вляво, вероятно е над 80*. Обикновено застава на милиметър два от чертата за 90*. Има много писано...
    Стрелката ми седи нормално точно на 70* но в определени моменти когато натоваря колата стига 90* и тогава се включват перките, така че това изключва проблема да е в уреда и най-вероятно е термостат! Трябва да го оправя, защото предполагам че това влияе и на разхода! Въпреки че и него не мога да го хвана точно! Винаги зареждам на една и съща бензиностанция и пълня резервоара до гърлото и гледам да зареждам на около 200км. Веднъж ми дава 8 друг път 6 градско, а аз обикновено все бързам за някъде и не жаля колата!

    Quote Originally Posted by hayho View Post

    Другото което съм забелязал е, че климатика също играе голяма роля. Като пусна силно топлото ако не се движа с 1700+ оборота температурата започва да пада, и съответно с климатик на макс колата загрява осезаемо по-бавно. За това аз го пускам като стигне 70+.
    Нормално е температурата да пада, защото парното охлажда допълнително охладителната течност!
    Като се пусне климатика се включват и перките дори и да не е стигнала 80-90* и затова загрява по-бавно! Но пък от друга страна перките охлаждат радиатора, а циркулацията на течност през него става когато отвори термостата и отвори големия кръг, така че не знам - може и да не е редно!
    Alfa Romeo 156 - 1.9 JTD 100 и не знам си там колко коня

Page 13 of 15 FirstFirst ... 31112131415 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •