Page 14 of 15 FirstFirst ... 412131415 LastLast
Results 196 to 210 of 219

Thread: свещи за подгряване на антифриз при жтд моторите

  1. #196
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by ivomanev View Post
    Стрелката ми седи нормално точно на 70* но в определени моменти когато натоваря колата стига 90* и тогава се включват перките, така че това изключва проблема да е в уреда и най-вероятно е термостат! Трябва да го оправя, защото предполагам че това влияе и на разхода! Въпреки че и него не мога да го хвана точно! Винаги зареждам на една и съща бензиностанция и пълня резервоара до гърлото и гледам да зареждам на около 200км. Веднъж ми дава 8 друг път 6 градско, а аз обикновено все бързам за някъде и не жаля колата!
    Неслучайно ти написах горното. Как я виждаш тази температура от 70*С? Чертата преди 90* е 80*. Но и в такъв случай не е нормално да седи на нея, а да е малко по-високо. Говорим за извънградско. На градско аз се считам късметлия ако отлепя от 50 в сегашния студ - сутрин карам около 6 км и то е предимно спускане. Не погледнах къде живееш, но разхода за градско е перфектен. С повече ръчкане трябва доста по-бързо да загрява.

    п.п. Това за перките го пропуснах. Не съм съвсем сигурен, но първа скорост се пуска след 95, а не на 90.
    Last edited by tonov; 27-03-2013 at 19:22.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  2. #197
    Запален алфист ivomanev's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    София
    Posts
    134

    Default

    Стрелката ми стои точно посредата м/у 50* и 90*
    Това не са ли 70*?
    Alfa Romeo 156 - 1.9 JTD 100 и не знам си там колко коня

  3. #198
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Пичове, в крайна сметка решен ли е проблема с трудното загряване на 2.4 при новият мотор 20V или си е все така- каране на студено
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  4. #199
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Моята си загрява адски бавно....7-8км на каране поне, а на място чакай да загрее....
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  5. #200
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by ivomanev View Post
    Стрелката ми стои точно посредата м/у 50* и 90*
    Това не са ли 70*?
    Не, това са 80*С.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  6. #201
    Запален алфист ivomanev's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    София
    Posts
    134

    Default

    Quote Originally Posted by rossenvn View Post
    Не, това са 80*С.
    Ето научих нещо ново
    Но в крайна сметка това не е нормалната работна температура и явно имам проблем в термостата, въпреки че понякога вдига стрелката до 90* но не повече, но тогава си се включват перките!
    Като се позатопли ще прежаля стотина и кусур лева и ще го сменям
    Благодаря за мненията
    Alfa Romeo 156 - 1.9 JTD 100 и не знам си там колко коня

  7. #202
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by ivomanev View Post
    Ето научих нещо ново
    Но в крайна сметка явно имам проблем в термостата, въпреки че понякога вдига стрелката до 90* и не повече, но тогава си се включват перките!
    Като се позатопли ще прежаля стотина и кусур лева и ще го сменям
    Благодаря за мненията
    В такъв случай по-скоро имаш проблем с датчика за уреда, или със самия уред за отчитане на температурата. Перките се включват при около 95 градуса, а това на уреда е някъде по средата между 90 и чертичката след нея.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  8. #203
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    В такъв случай по-скоро имаш проблем с датчика за уреда, или със самия уред за отчитане на температурата. Перките се включват при около 95 градуса, а това на уреда е някъде по средата между 90 и чертичката след нея.
    Подкрепям
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  9. #204

    Default

    Quote Originally Posted by ivomanev View Post
    Стрелката ми стои точно посредата м/у 50* и 90*
    Това не са ли 70*?
    да 80 е а след 90 не е 110 а 100
    156 2.4JTD 136+ PS

  10. #205
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Не е 80 градуса, а си е 70 градуса.


    Първата чертичка си е 50, втората е 70, третата е 90, четвъртата е 110 и последната е 130.

    Но е всеизвестен факт, че уреда на 156-ците много често не показва коректно. За това се забождаш с една термодвойка в антифриза и гледаш реално какви са показанията.
    Също много по-реално е да гледаш температурата в ЕКУ-то на двигателя и да сравниш с показанието на стрелката, за да видиш с колко те лъже.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  11. #206

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    В такъв случай по-скоро имаш проблем с датчика за уреда, или със самия уред за отчитане на температурата. Перките се включват при около 95 градуса, а това на уреда е някъде по средата между 90 и чертичката след нея.
    +1
    Наскоро тествах с ФЕС какво точно се случва с температурата на антифриза, защото се чудих защо загрява толкова бавно тази кола. Бях проверил вече термостата по елементарния начин с пипането на маркучите и установих, че работи правилно. Оказа се, че датчика за уреда ме лъже доста... Колата си загрява абсолютно нормално (доста бързо, но това го установих след теста с ФЕС). Когато стрелката ми още не беше отлепила, феса вече показваше 50. Когато стрелката отиде на 50, ФЕС-а беше вече на 75 и си духаше сериозно топло. Малко след това феса наближи 100-те и се включи перката, а уреда показваше някъде към 80-те... Затова колеги, не сменяйте термостати на поразия, преди да сте сигурни 100% дали е в тях проблема.


    Колега BО, толкова много е изписано във форума за тези чертички...не се подвеждай по това, че разстоянието между 50 и | е колкото между | и 90..... Стрелката отива доста по бързо от | до 90....тоест там е 80 градуса, а не 70.
    Last edited by danniel; 31-03-2013 at 15:43.
    156 2.0TS 155hp; Suzuki GSX-R600

  12. #207
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Не се подвеждам аз.
    Официалната техническа литература и реалността това показва. Не ме интересуват никакви разстояния.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  13. #208
    Запален алфист ivomanev's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    София
    Posts
    134

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    В такъв случай по-скоро имаш проблем с датчика за уреда, или със самия уред за отчитане на температурата. Перките се включват при около 95 градуса, а това на уреда е някъде по средата между 90 и чертичката след нея.
    В действителност като се замисля, перките действително ми включват когато стрелката подмине 90*, но пък рядко ги достига - при нормално каране стрелката заковава на втората чертичка и не мърда, и пусна ли я по инерция температурата спада! Не се самонавивам, но май си е термостат!
    Как мога да замеря температурата на антифриза?

    ---------- Post added at 17:46 ---------- Previous post was at 17:37 ----------

    Quote Originally Posted by danniel View Post
    Колата си загрява абсолютно нормално (доста бързо, но това го установих след теста с ФЕС). Когато стрелката ми още не беше отлепила, феса вече показваше 50. Когато стрелката отиде на 50, ФЕС-а беше вече на 75 и си духаше сериозно топло. Малко след това феса наближи 100-те и се включи перката, а уреда показваше някъде към 80-те
    Каква ти е колата? Така както обясняваш ми мирише на бензинова! Моята е дизелова и мисля че няма как на място на празен ход да загрее така че да включи перките! Не знам ако всичко е изправно може би и да загрее и на място, но доколкото знам дизел на място не грее!
    Alfa Romeo 156 - 1.9 JTD 100 и не знам си там колко коня

  14. #209

    Default

    Каква ти е колата? Така както обясняваш ми мирише на бензинова...
    Да, бензинова е. Мисълта ми беше, че и аз известно време мислех, че съм за термостат, и че докато отида до работа (4км)колата не загрява, ама тц, колата си загрява нормално. Уреда ме лъже.
    156 2.0TS 155hp; Suzuki GSX-R600

  15. #210
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Моята си загрява адски бавно....7-8км на каране поне, а на място чакай да загрее....
    Last edited by DMS; 14-04-2013 at 15:42.

Page 14 of 15 FirstFirst ... 412131415 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •