Page 15 of 15 FirstFirst ... 5131415
Results 211 to 219 of 219

Thread: свещи за подгряване на антифриз при жтд моторите

  1. #211
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Не е 80 градуса, а си е 70 градуса.


    Първата чертичка си е 50, втората е 70, третата е 90, четвъртата е 110 и последната е 130.

    Но е всеизвестен факт, че уреда на 156-ците много често не показва коректно. За това се забождаш с една термодвойка в антифриза и гледаш реално какви са показанията.
    Също много по-реално е да гледаш температурата в ЕКУ-то на двигателя и да сравниш с показанието на стрелката, за да видиш с колко те лъже.
    Тоя чаршаф можеше да не го слагаш, предполагам в тая тема всички сме го виждали уреда как изглежда. Дай някаква документация, в която да е написано какви са градусите. Аз на моята кола съм тествал с FES. Признавам с термометър не съм измервал. Има и други колеги, които твърдят същото. Интерсно ми е да видя написано обаче.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  2. #212
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Момци, вие хубаво мерите с ФЕС, ама ...
    Първо термометър за сравнение задължително.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  3. #213
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Момци, вие хубаво мерите с ФЕС, ама ...
    Първо термометър за сравнение задължително.
    ок, ще стане.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  4. #214
    Запален алфист ivomanev's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    София
    Posts
    134

    Default

    Момчета днес коментирах с един приятел темата, и той ми каза че на колите идващи от Италия в Италия им слагали термостати които отварят на по-ниска температура от нормалните - някъде на 80*! Той ми каза че е карал 2-3 коли от Италия и то не Алфи и всичките били така! И действително моят термостат отваря точно на 80*
    Мислите ли че е възможно да е така, защото и друг път съм го чувал това!?
    Alfa Romeo 156 - 1.9 JTD 100 и не знам си там колко коня

  5. #215
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    В действителност има такива термостати 100% за опел и фолксваген само че е разглобяем корпуса и се сменя самото "термостатче". За алфа ромео (156 бензин) е цял и нерзглобяем корпус, но пък що да го няма и при нашите дръгели.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  6. #216
    Запален алфист ivomanev's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    София
    Posts
    134

    Default

    Ми най-вероятно е така! Няма логика колата да загрява нормално до 80* и да не мърда повече, а пък при по-топло време да загрява до 90* и нагоре и тогава да си включват перките както се случва при мен! При това положение излиза че термостата си е ОК, но просто не е за нашия климат!


    Казваш че при бензиновите 156 термостата е неразглобяем! При дизелите не е ли на същия принцип, или при тях може да се сменя само самия елемент без целия корпус!?
    Last edited by ivomanev; 06-04-2013 at 04:14.
    Alfa Romeo 156 - 1.9 JTD 100 и не знам си там колко коня

  7. #217
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by ivomanev View Post
    Ми най-вероятно е така! Няма логика колата да загрява нормално до 80* и да не мърда повече, а пък при по-топло време да загрява до 90* и нагоре и тогава да си включват перките както се случва при мен! При това положение излиза че термостата си е ОК, но просто не е за нашия климат!


    Казваш че при бензиновите 156 термостата е неразглобяем! При дизелите не е ли на същия принцип, или при тях може да се сменя само самия елемент без целия корпус!?
    Ами най-вероятно не е така.
    Термостата е един.
    За да видиш подробности, една термодвойка в антифриза винаги казва доста повече неща от разни приятели каращи 2-3 коли от Италия.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  8. #218
    Старши алфист barash's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Кърджали
    Age
    43
    Posts
    604

    Default

    Quote Originally Posted by ivomanev View Post
    Ми най-вероятно е така! Няма логика колата да загрява нормално до 80* и да не мърда повече, а пък при по-топло време да загрява до 90* и нагоре и тогава да си включват перките както се случва при мен! При това положение излиза че термостата си е ОК, но просто не е за нашия климат!
    За бензинките нямам инфо но на моята печка същите симтоми,
    в градски условия при голямо задръстване съм виждал 90то градуса.
    То не бяха мнения то не бяха майстори,накрая смених термоса,
    продавачът ми предложи такъв дето отваря на 80 и такъв който отваря на 88 и на 95градуда включва 1ва.
    Единствения голям плюс беше,че смъкна разхода градския осезаемо.
    Last edited by tonov; 06-04-2013 at 22:33.
    156 2.4 jtd 2001 Sportwagon Sony,Hertz,Boss & JBL sound
    KONI sport adjustable suspension kit,Big BREMBO brake kit
    18 inches Blackline alloy wheels
    Audi a4 b6 1.8t 2005 Convertible - 20 inches Rs4 alloy wheels

  9. #219
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    След кратка справка с текдок, за 1,9жтд 105кс излиза че термостата трябва да е 88градуса, НО в каталога на Евро 07 гледам че има и модел който отваря на 80градуса, така че вероятно повечето от нас нямат проблем ами просто си има 2 модела термостати на 80 и 88градуса.
    Дотук с термостатите, темата е съвсем различна по принцип, по скоро бавното загряване на самия мотор и подпомагането му за достигане на оптимална работна температура.

    пс И пак казвам, пробвайте първо с термометър и чак тогава търсете проблеми ако има такива.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

Page 15 of 15 FirstFirst ... 5131415

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •