Page 3 of 15 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 219

Thread: свещи за подгряване на антифриз при жтд моторите

  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by pr_00f View Post
    Мислех си да качвам схемата на либрата...
    Ама тази е 1:1
    Даже и екуто на климатроника е означено с М70.
    Еххх тези талянци , никаква фантазия няма при тях.
    Бих я качил, ама не знам как се качва пикчър тук

  2. #32
    Запален алфист donMirkoni's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Плевен
    Posts
    124

    Default

    Quote Originally Posted by 33Dandy View Post
    Имаш два бушона по 10А на най-долния ред на бушонното табло - 2 и 3 от ляво надясно
    70А бушон при левия ботуш в двигателния отсег. До него трябва да имаш и 80А
    две релета от 3 по средата на двигателния отсег от зад (към купето). то и третото играе роля при управлението на двете за свещите. Едното реле управлява една свещ, другото - две свещи, третото - двете първи релета
    И имаш и централа за тая гъзария, че и температурен сензор някъде пред трите релета (явно на "водошровода")
    благодаря за изчерпателния отговор колега утре на светло ще ги видя де са тия релета да видя за кво става дума

  3. #33

    Default

    Quote Originally Posted by donMirkoni View Post
    благодаря за изчерпателния отговор колега утре на светло ще ги видя де са тия релета да видя за кво става дума
    И бушоните!!! И да го вземат дяволите - трябва да имаш и един 7.5А бушон, който не го знам де е. Май е на допълнителното табло над централното вътре в купето
    Last edited by 33Dandy; 25-11-2010 at 23:46. Reason: допълн

  4. #34
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by donMirkoni View Post
    това е хубаво
    ма поне малко да разбирах
    гледах ги двата бушона по 70 ампера ама и двата са здрави,дай съвет при кого да отида да го погледне дали работи и ако не да го ремонтира
    Ако имах скоро свободно време,бих го погледнал,но мога чак средата на декември.
    За майстори се въздържам да давам акъл,та да не ме сърбят после трите букви.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  5. #35
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    За майстори, има няколко статични подраздела за сервизите.

    http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=26

    Отваряш една по една, четеш внимателно и си избираш.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  6. #36

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Колега,на четвъртата снимка се виждат два 70А предпазителя,единият е за подгряването на горивният филтър,а другият ти е в повече от обичайното и е точно за този допълнителен подгрев.В pdf-а,който прикачвам е схемата и обяснението.
    При мен излиза много по-подробна схема от тази.
    donMirkoni - пиши ми на лично как да се свършеш с мен. Аз съм готов да ти помогна. Разреши си ЛС
    Last edited by 33Dandy; 26-11-2010 at 00:27. Reason: допълнение

  7. #37
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Честно казано силно ме съмнява бушона на подгрева на горивният филтър да е 70 А. Бях го мяркал като 20А.


    Иначе на Либрата - ЕКУ-то на климата управлява 2-те силови релета, които пускат/спират подгревните свещи.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  8. #38

    Default

    Quote Originally Posted by pr_00f View Post
    Честно казано силно ме съмнява бушона на подгрева на горивният филтър да е 70 А. Бях го мяркал като 20А.
    Иначе на Либрата - ЕКУ-то на климата управлява 2-те силови релета, които пускат/спират подгревните свещи.
    За нафтата и подгревателя в стойаката за филтъра е 20А. Но за антифриза, за който иде реч, по схема е 70А (един общ бушон за трите подгревателни свещи), релетата са две - едно 20А-во (за едната свещ) и едно 50А-во (за другите две свещи). Третото реле, дето управлява тия двте релета - J38 е 20А-во. Но както казах има датчик за температура, модул за управление само на тази история и още три бушончета. Вързано е с климатроника и с модула за управление на енджина Драсни на едно ЛС как се качва схема тук да я кача
    Last edited by 33Dandy; 26-11-2010 at 08:06. Reason: допълнение

  9. #39
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Съгласно Alfa Romeo 156 Owner`s manual-а,подгряването на горивото е точно през 70А предпазител,намиращ се отзад и в ляво на кутията с предпазители пред ABS-а.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  10. #40
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Тук не знам как е , но при VW , включването на релетата зависи от натоварването на генератора и , ел. подгряването не се включва докато не падне зарядният ток на генератора под определена стойност. При кофти акумулатор това се случва доста след като двигателят загрее

  11. #41
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    И при италианките е реализирана така схемата.
    Работи само на запален двигател, и в зависимост от температурата на антифриза и волтажа на акумулатора еку-то решава дали да пусне 1,2 или всичките 3 нагревателя.

    Относно подгрева на горивото - на либрата е 20 А бушона - странно ми е че на 156 е различно.

    Eто ги и схемите

    Между другото при либрата схемата е реализирана с нагревател на въздуха в купето.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails logika.jpg   otoplitel-1.jpg   otoplitel-2.jpg  
    Last edited by pr_00f; 26-11-2010 at 15:23.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  12. #42
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by pr_00f View Post
    И при италианките е реализирана така схемата.
    Работи само на запален двигател, и в зависимост от температурата на антифриза и волтажа на акумулатора еку-то решава дали да пусне 1,2 или всичките 3 нагревателя.

    Относно подгрева на горивото - на либрата е 20 А бушона - странно ми е че на 156 е различно.

    Eто ги и схемите

    Между другото при либрата схемата е реализирана с нагревател на въздуха в купето.
    И при Алфата го има това,но не съм гледал от кога го слагат.Видях и схема с подгрев на антифриза и такива нагреватели до радиаторчето на парното.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  13. #43
    Запален алфист donMirkoni's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Плевен
    Posts
    124

    Default

    малко инфо по темата,ходих на майстор и какво да ви кажа,свещите здрави,релета здрави,бушоните и те са здравии захранване има до тях само не можа да разбере от къде се пуска тая щуротия,разбрахме само че го командва еку-то на климатроника,и утре ще ходя на диагностика за тва еку да видим пък в тоя реномиран и безбожно скъп итал сервиз какво ще кажат по въпроса,не писах по рано щото така и така беше в сервиз та я пообслужих малко обаче аман от продавачи на оригинални части ,,мамка им" продали са ми пистов ремък с 10 мм по дълъг , ама добре че майстора е кадърен та забеляза немам думи а се чудя цяло лято що просвирва при студен старт ама как то и да е освен това смяна на масла и филтри и пълнене на шарнирите ,сега няма хлоп няма троп по предницатаостана само тая щуротия да оправя с подгряването и съм топ за зимата

  14. #44
    Запален алфист danko84's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Стамболийски
    Age
    39
    Posts
    174

    Default

    Странно и аз ги имам тези бушони и релета при акумулатора, но не мога да го видя къде е това подгряване. Проверих в EPER излиза, че има да не би да се вижда някъде отдолу под двигателя само?
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 110 hp 2001 + remap - ex
    156 Sportwagon 1.9 m-jet 140 hp

  15. #45
    Запален алфист donMirkoni's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Плевен
    Posts
    124

    Default

    Quote Originally Posted by danko84 View Post
    Странно и аз ги имам тези бушони и релета при акумулатора, но не мога да го видя къде е това подгряване. Проверих в EPER излиза, че има да не би да се вижда някъде отдолу под двигателя само?
    зад двигателя е под релетата вижда се трудно но се вижда,в четвъртък съм на диагностика на екуто на климатроника да видим какво ще се окаже но ми казаха че няма голяма разлика,в крайна сметка ако не мога да го пусна ще го направя принудително през ключ

Page 3 of 15 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •