Results 1 to 6 of 6

Thread: Разпределителни валове

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Sandanski
    Posts
    102

    Default Разпределителни валове

    Онзи ден изгубих напразно 2часа и реших да споделя да не се балтави и някой друг. На 75-цата сега нали качих мотор от Жулиета 01655 моя беше 0162.12 .Та стария има вариатор на всмукателния вал.
    Сменях гумички на "новия" и си викам да му сложа вала с вариатора и капака на клапаните от стария обаче НЕ. Профила на гърбиците на двата вала е съвсем различен - този с вариатора е с около 10мм в диаметър по-голям.Всичко друго е същото - слагаш стягаш и не може да превърти.
    75 2,0 '85
    75 2,0 TS
    Corsa A 1,4
    Corsa A 1,6 GSI

  2. #2
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Валовете са други - ДА. Тези на Джулиетата като мериш гърбицата с шублер са около 36 мм в зависимост колко са износени. Като сложиш "дебелия вал" гърбиците опират в повърхнината където ляга гърнитурата на капака от към свещите. На 75 са към 45 мм. Дори и да ... направиш ... така че гърбицата да не опира в главата не знам до колко ще се сплеска пружината на клапана и какво ще се случи по надолу.
    Alfa Romeo 75 24V

  3. #3
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default

    аз съм копал главата на фреза за да влезнат по големите валове за пружините не е проблем но главата тряя се свали а доколкото знам колегата не е фен на тая операция

  4. #4
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Не е фен ли? Ще видим тая работа . Кога ли най-накрая ще стигна и до Сандански...
    Alfa Romeo 75 24V

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Ruse
    Posts
    27

    Default

    Quote Originally Posted by 75 2.0 turbo
    аз съм копал главата на фреза за да влезнат по големите валове за пружините не е проблем но главата тряя се свали а доколкото знам колегата не е фен на тая операция
    Би ли споделил резултатите
    И дали това се е отразило на разхода на гориво и на живота на двигателя

  6. #6
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default

    Quote Originally Posted by VOLUMAX
    Quote Originally Posted by 75 2.0 turbo
    аз съм копал главата на фреза за да влезнат по големите валове за пружините не е проблем но главата тряя се свали а доколкото знам колегата не е фен на тая операция
    Би ли споделил резултатите
    И дали това се е отразило на разхода на гориво и на живота на двигателя
    бих ти изтрил мнението ако питаш ама...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •