Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 70

Thread: Проблем с задно окачване на Алфа 166.

  1. #1
    започва да се пристрастява Hassel's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Sofia, Pazardjik
    Posts
    99

    Default Проблем с задно окачване на Алфа 166.

    Здравейте колеги.

    Днес вдигнах колата на подемник да си я проверя и се оказа че втулките и тампоните на задните 2 долни носача са се разбили. Имат доста големи луфтове. Попитах за нови тампони и втулки, но ми казаха че не се предлагат, единствено целият носач. Цената му е 350лв. Бях чул, че този проблем се решавал с някакви втулки от Мерцедес и тампони, но незнам точно какви. Ако някой сподели с малко по-подробна информация как точно става, какви са точните части които трябва да се купят ще съм доста благодарен. В смисъл, някак си е тъпо да дадеш 700лв за две железа, при положение че някакви си 2 тампона и някакви втулки са се счупили. Но ако няма друга възможност ще се купуват, досега не съм се стискал за такива неща, но този път се ядосах на тези Благодаря предварително.

    Поздрави
    Under 400bhp makes baby jesus cry.
    (so my boost leak at the jamsport day must have had him sobbing like rich j williams watching a chick flick)

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Втулките са от очиларка мисля, отиваш в някой магазин за немски коли и казваш скърцащи втукли за очиларка, повечето продавачи веднага ще те разберат. Иначе тампоните май е най-добре да са полиуретанови. Ако имаш проблем с намирането пиши едно лично в понеделник да измислим нещо
    166, 2.4 JTD'00

  3. #3
    Запален алфист Dob4i's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Varna
    Posts
    248

    Default

    Имам същия проблем но и шарнирите са заминали, но на мен ми обявиха цена по 500лв парчето, и се чудя за някакъв алтернативен вариант, примерно като полиуретан. Нека ако има някой по-запознат да сподели в темата
    Alfa Romeo 166 2.4jtd

  4. #4
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Quote Originally Posted by Dob4i View Post
    Имам същия проблем но и шарнирите са заминали, но на мен ми обявиха цена по 500лв парчето, и се чудя за някакъв алтернативен вариант, примерно като полиуретан. Нека ако има някой по-запознат да сподели в темата
    Шарнири на задния носач ?
    166, 2.4 JTD'00

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    За тампоните на задните носачи търсете обявата на колегата Ферарист има ги на много добра цена.За втулките които са в шенкела търсете от мерцедеса намират се на същото място и при него.Наричат се УНИБАЛИ някои им викат лагер втулки.продават се по повечето магазини на цена 10-15 лева за брои!
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  6. #6
    започва да се пристрастява Hassel's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Sofia, Pazardjik
    Posts
    99

    Default

    За съжаление, това което се е разбило, не може да се подмени с тези маслени втулки от Мерцедес. Тези втулки, които са се разбили при мене , са не от към колето (шенкела), а са на самите носачи, там където се доближават от вътрешната страна, под резервоара горе долу. Та нестава, днес поръчах 2 нови носача, да си я направя както си му е реда. TRW са, по 325лв. парчето с отстъпка иначе казаха че са по 345лв. Ще използвам момента и да сменя всички тампони отзад както и разни втулки, общо взето всеки детайл, по който има осезаемо натоварване. Отпред всичко е бетон, което наистина ме успокоява, но ме и изненадва, все пак тия наши пътища, какви лунни пейзажи са!!! А да, обажда се и един преден лагер главина, майсторите казаха че можел още много да кара, но аз и него казах да сменят, така и така колата ще е при тях няколко дни. Марката не я помня, но цената е 250лв. комплект за ляво колело. Също така поръчах и всички маншони да ми сменят , както и тези от вътрешната страна на полуоските. Ня къде около 70-80лв. казаха че струват всички + тези за каретата. А и долен тампон на мотора, 80лв. че нещо беше поумекнал, то тоя "пауър" хихихи. Общо взето около 1300лв. оставих, но поне сега знам че всичко е перфектно отдолу. Благодаря за помоща колеги, но при мене за жалост втулките се оказаха другите, които не се сменят по начина, по който казахте.

    ПС: В сервиза имаше една S6 -ца 4.2 V8. Дадоха ми да я покарам днес, била служебна на управителя. Факкк, как тегли тоя кораб!!!! Много приятно изненадан останах от quattro системата на Ауди S6. Доста по-настроена е от обикновенните 6-ци. Мисля, че знам каква ще бъда следващата кола )))

    Поздрави
    Under 400bhp makes baby jesus cry.
    (so my boost leak at the jamsport day must have had him sobbing like rich j williams watching a chick flick)

  7. #7

    Default

    Е, за такава S6 4.2 V8, едва ли ще се намери някой да каже нещо лошо , но каква ли ще е цифрата при нея, аналог на 1300 лв за доста неща по окачването.....
    Алфа Ромео 166, 2.4 JTD, 136 hp, '99 г., кожен салон МОМО, 16" TORRA +++

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    Колега миисля че си се охарчил неправомерно с тези носачи,по горе писахме че ферариста ги продава по 26 лева парчето,сигурен съм че колата ти се нуждае от други по-важни неща,но важното е ти да си доволен.Клиента винаги има право!Не се впечатляваи на тази отстъпка от 20 лева която са ти направили.....Печалбата им е доста повече.Не искам да те отчаивам но и тези маншони сега които ще смениш няма да изкарат колкото оригиналните ти!
    4,2 мотора на ауди тегли здраво ....само за сверка 2 странични огледала предна и задна броня и две задни гърнета на S8 5,2 ....струват малко над 11 хиляди лева
    Наи важно е парите да се харчат и клиента да е щаслив.Кеф цена няма поздрави и без лоши чуства!
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  9. #9
    започва да се пристрастява Hassel's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Sofia, Pazardjik
    Posts
    99

    Default

    Прав си по принцип колега, но както казах предпочитам да плащам и да се грижат за автомобила ми, понеже нямам много време да се занимавам с тези неща. Общо взето досега не съм се стискал да дам такива суми по колата, и този път не го направих. Разбира се че ако имаше вариант тези неща да ми струват 500лв. не бих се поколебал да пробвам, но в случая се оказа че нестава, а и понеже е в оторизиран сервиз, хората казаха че не им се занимава да правят "клъцни срежи", което е ясно понеже тая 4-ри цифрена сума я оставям при тях а, не в моя джоб. Общо взето нали знаете, всеки си преследва интересите.

    Поздрави
    Under 400bhp makes baby jesus cry.
    (so my boost leak at the jamsport day must have had him sobbing like rich j williams watching a chick flick)

  10. #10
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    Всъщност аз не можах да разбера защо не са могли да сменят само тампоните и аз правих задницата-2 унибала и 2 тампона и заспа колата,преди това бях сменил и тампоните на щангата,сега трябва да я водя да реглаж,защото като улегна има мааалко по-голямо разкрачване от дясната страна,ще видим какво ще стане.Но я гледахме пак и всичко изглежда здраво на подемника.
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  11. #11
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Колега, гледах като ми правиха задницата и мисля, че там няма к`во да "уляга". При мен разкрачването се оправи само с унибалите.
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  12. #12
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    Ми като я взех гумите бяха перпендикулярни на асфалта,сега има пак лек наклон като от дясно е малко по-голям,не съм я карал на реглаж още и незнам дали не е от това.Но пак казвам като е на подемника я гледахме пак отдолу и няма нищо разбито,може би трябва да се види като има натоварване в/у тампоните,а не когато гумите висят.
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  13. #13
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Колега, според мен тая кола не може да държи пътя ама хич! Пробвал ли си да я "настъпиш" на завой с леки бабунки. `щот аз след първия реглаж на задницата за малко не направих трета тръба на тунела при Дупница - смяна на стенда и ся си джиткам със 160 през правилната тръба
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  14. #14
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    Ми държи си,и на кръгово съм я пробвал и на десни широки и на леви широки завои с газ в завоя,ще видим след реглажа как ще се получат нещата.
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  15. #15
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Quote Originally Posted by Flame View Post
    Всъщност аз не можах да разбера защо не са могли да сменят само тампоните и аз правих задницата-2 унибала и 2 тампона и заспа колата,преди това бях сменил и тампоните на щангата,сега трябва да я водя да реглаж,защото като улегна има мааалко по-голямо разкрачване от дясната страна,ще видим какво ще стане.Но я гледахме пак и всичко изглежда здраво на подемника.
    Разкрачването не се регулира колега, да знаеш
    166, 2.4 JTD'00

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •