Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 70

Thread: Проблем с задно окачване на Алфа 166.

  1. #46

    Default

    Ами фрапиращи са - направо ти отиват гумите на кино.
    Алфа 166 има такава вискозна геометрия особено на задницата, че в един момент се чудиш за какво е измислена тази сложнотия - явно някоя гениална инженерна мисъл си е развихрила фантазията.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  2. #47
    започва да се пристрастява Hassel's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Sofia, Pazardjik
    Posts
    99

    Default



    Така си е. Сложничко е направено окачването на 166. Между другото, миналата седмица трябваше да занеса едни "койл оувъри" до сервиза. Имаше едно Масерати дигнато на подемника. Quattroporte, беше 2004 година мисля, понеже не беше най-новото. Ужасно добър автомобил! Та се загледах отдолу.Сега вярно че е със задни движещи колела, амаааа немате си наидея за каква зглобка говорим!!!! Без транс аксъли, без една камара ненужни детайли по окачването. Абе окачване от немски тип, ноо под капака Апенинско сърце. Както се пише в брошурките на марката "Excellence through passion". Искаме ей такива Алфи


    Поздрави
    Under 400bhp makes baby jesus cry.
    (so my boost leak at the jamsport day must have had him sobbing like rich j williams watching a chick flick)

  3. #48
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Враца
    Age
    33
    Posts
    9

    Default

    Здравейте колеги, та от всичките приказки тук някой може ли да обясни от кое в крайна сметка се получава разкрача на задните колелета, защото при мен проблемът с разкрача е само на задно ляво колело, докато дясното си е идеално право,защото аз съм от враца и тук няма нито един читав сервиз в който могат да ми помогнат с това.

    благодаря предварително

  4. #49
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by danonas View Post
    Здравейте колеги, та от всичките приказки тук някой може ли да обясни от кое в крайна сметка се получава разкрача на задните колелета, защото при мен проблемът с разкрача е само на задно ляво колело, докато дясното си е идеално право,защото аз съм от враца и тук няма нито един читав сервиз в който могат да ми помогнат с това.

    благодаря предварително
    Обикновенно се получава от втулките на шенкелите
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  5. #50

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Обикновенно се получава от втулките на шенкелите
    Абсолютно вярно
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  6. #51
    започва да се пристрастява antonios's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    POMORIE
    Posts
    59

    Default

    Вертикалният наклон се определя само от една подковообразна щанга на която ако са здрави втулката и ябълковидния болт трябва да развиеш четири болта и да си регулираш наклона ,работа за десет минути
    0887902720 166 2.4jtd20v 2005

  7. #52
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    Колега вероятно имаш предвид горния носач, но там по него няма нищо за регулиране
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  8. #53
    започва да се пристрастява antonios's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    POMORIE
    Posts
    59

    Default

    има колега и точно от там се регулира наклона развиваш 4 болта оправяш вертикала и стягаш ,за целта колата трябва да е вдигната. На това ако казвате сложно окачване ,какво да кажат колегите с мерцедесите[COLOR="Silver"]
    Last edited by gigi; 17-03-2011 at 21:23.
    0887902720 166 2.4jtd20v 2005

  9. #54

    Default

    Quote Originally Posted by antonios View Post
    Вертикалният наклон се определя само от една подковообразна щанга на която ако са здрави втулката и ябълковидния болт трябва да развиеш четири болта и да си регулираш наклона ,работа за десет минути

    Quote Originally Posted by antonios View Post
    има колега и точно от там се регулира наклона развиваш 4 болта оправяш вертикала и стягаш ,за целта колата трябва да е вдигната. На това ако казвате сложно окачване ,какво да кажат колегите с мерцедесите[COLOR="Silver"]
    Я пак че нещо не моем да вденем,или го нарисувай.
    Как да го Ева ще регулираш наклона от носач които не се регулира!!??!!?!А има ли носач които се регулира?!?!?!
    Всъщност какво е реглаж?!?!?!Тва Алфа кола ли е или що!?!?

    --------------
    Къде в тая кочина има подкови???
    Last edited by gigi; 17-03-2011 at 21:24.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  10. #55
    започва да се пристрастява antonios's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    POMORIE
    Posts
    59

    Default

    Носача наистина няма как да го регулираш ,регулира се наклона на шенкела ,т.е. трябва да се удължи носача за целта се отвиват 4 болта които държат пе образната планка на която е захванат носача за моста ,планката е с разпилени отвори.Малко фантазия никога не е излишна
    0887902720 166 2.4jtd20v 2005

  11. #56

    Default

    Как става тоя реглаж? На око ли?
    "Аз не съм гинеколог по принцип, но мога да погледна"

  12. #57
    започва да се пристрастява antonios's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    POMORIE
    Posts
    59

    Default

    Ако си бил в часовете по геометрия няма да ти е трудно, трябжа само да превърнеш градусите в милеметри
    0887902720 166 2.4jtd20v 2005

  13. #58

    Default

    Ти натръшка половината форум
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  14. #59
    започва да се пристрастява Hassel's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Sofia, Pazardjik
    Posts
    99

    Default

    Ти натръшка половината форум
    Кво говориш, аз още не знам какво да напиша

    Между другото, вече съм с Powerflex навсякъде, само тампони на мотора нямаха , ама ще го преживея. Доколкото знам от английската фирма използват материал с 80% твърдост за "whole sale" китовете си. Смених и някои неща по предницата, понеже ме дразнеха разни скърцания и шумове и така или иначе беше в сервиз, взех че си смених и ангренажният комплект както и този на пистовият ремък. И понеже времето ще се оправя минах и един стенд, та ми я отвориха малко и ми я нагласиха за по-спортно каране. Много приятно се получи. Онези всеизвестни залюлявания на задницата изчезнаха и сега си давам газ и по завоите. Следващ етап: Koni FSDx4 + Ventura 40/60mm lowering kit. Само незнам как ще прежаля картера, още мисля как да го защитя, когато я снижа. Вървежа й вече не ме задоволява и скоро минаваме на етап GTB2260VK + 550/180/46 cooler, 65mm генерация, CF3 дюзи х5, портване на главата при моите хора, и може би уголемено бутало помпата, нямам идея как ще й вдигам на нея налягането. От сегашният сетъп съм изключително доволен. Просто вече не ми прави впечатление.

    Поздрави
    Under 400bhp makes baby jesus cry.
    (so my boost leak at the jamsport day must have had him sobbing like rich j williams watching a chick flick)

  15. #60

    Default

    Quote Originally Posted by Hassel View Post
    .......... Просто вече не ми прави впечатление.

    Поздрави
    Ама ти вземи си купи една Чесна,че и Алфата ще ти малее скоро
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •