Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 48

Thread: копчета за странични стъкла на вратите- ремонт

  1. #16

    Default

    Моите още си щракат като нови,при мен нищо не опираше и изглеждаше доста широко,преди да почна огледах как е с пространството,предимството на фибите е ,че са като пружинки и няма опастност да се строшат онези малки текстолитови пластинки,но и другите начини са добри щом работят ,вероятно има и други варианти.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  2. #17
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Колеги от известно време с бутона на предна дясна врата стъклото се сваля но понякога не работи за вдигането Иначе си цъка нормално и се връща в изходно положение Това ли са симптомите за описаните ремонти на бутони по горе или имам друг проблем Да не направя напразно разглобяване на бутона а проблема да е някъде по токовете
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  3. #18
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    Колеги от известно време с бутона на предна дясна врата стъклото се сваля но понякога не работи за вдигането Иначе си цъка нормално и се връща в изходно положение Това ли са симптомите за описаните ремонти на бутони по горе или имам друг проблем Да не направя напразно разглобяване на бутона а проблема да е някъде по токовете
    За да провериш изправността на бутона без да разглобяваш вратата, можеш да премериш с омметър на куплунга на вратата (правоъгълния конектор, който се вижда като е отворена вратата).

    1 - Изваждаш куплунга.
    На него ще видиш 5 вертикални колонки от пинове, обозначени в основата си с букви A, B, C, D и Е.
    Най-долният пин от дадена колонка има №1 а най-горният - №10.

    2 - Забождаш едната сонда на омметъра на пин B-5
    3 - Другата сонда забождаш на пин B-2
    4 - Цъкаш бутона в посока "нагоре"
    5 - Ако всичко е ОК с бутона, трабва да измериш близко до 0 ома съпротивление.

    Същата проба можеш да направиш и за хода надолу:

    първата сонда си остава на същия пин (B-5) а втората местиш на B-7
    При команда надолу, трябва да мериш 0 ома.

    Ако гореописаните измервания не се получат, следва да свалиш бутона и да мериш директно на него:

    При ход нагоре трябва да има късо между изводи 4 и 1
    При ход надолу, трябва да има късо между изводи 4 и 2

    Ето и схемата (въпросният бутон е ограден в червено):

    Last edited by ecotronic; 19-04-2012 at 13:19.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #19

    Default

    Има една зелена кутийка под централната конзола вътре има нещо като реленца,моите не правеха добър контакт и прозореца се вдигаше и пускаше когато му е кеф.Утре може да сложа снимки да го видиш.Може и буксите които влизат в кутийката да са разхлабени.Аз първо разглобих вратата там не видях нищо нередно и тогава проверих кутийката.
    Last edited by lordliness; 19-04-2012 at 17:51.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #20
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    Колеги от известно време с бутона на предна дясна врата стъклото се сваля но понякога не работи за вдигането Иначе си цъка нормално и се връща в изходно положение Това ли са симптомите за описаните ремонти на бутони по горе или имам друг проблем Да не направя напразно разглобяване на бутона а проблема да е някъде по токовете
    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Има една зелена кутийка под централната конзола вътре има нещо като реленца,моите не правеха добър контакт и прозореца се вдигаше и пускаше когато му е кеф.Утре може да сложа снимки да го видиш.Може и буксите които влизат в кутийката да са разхлабени.Аз първо разглобих вратата там не видях нищо нередно и тогава проверих кутийката.
    Колега, преди да разглобяваш вратата и половината кола, първо си виж копчето. Тези копчета имат навика да се чупят - самото копче отдолу продължава в едно тънко лостче, което натиска бутона за вдигане на стъклото и точно това лостче често се чупи. Оправията е смяна на копчето.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by Коки View Post
    Колега, преди да разглобяваш вратата и половината кола, първо си виж копчето. Тези копчета имат навика да се чупят - самото копче отдолу продължава в едно тънко лостче, което натиска бутона за вдигане на стъклото и точно това лостче често се чупи. Оправията е смяна на копчето.
    След като го чува да цъка значи е здраво
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #22
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    След като го чува да цъка значи е здраво
    Не непременно. Пластмасата е мека и то не се ОТчупва изведнъж, а се пука и почва да се огъва. Цъкането идва като се опитва да даде контакт. А и той казва, че стъклото не се вдига понякога. Точно такива са симптомите на счупеното копче. Все пак нищо не му пречи първо да провери най-елементарното, което всъщност е и най-вероятно. Още повече, че това винаги се случва на шофьорските копчета, какъвто е и неговият случай.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by Коки View Post
    Не непременно. Пластмасата е мека и то не се ОТчупва изведнъж, а се пука и почва да се огъва. Цъкането идва като се опитва да даде контакт. А и той казва, че стъклото не се вдига понякога. Точно такива са симптомите на счупеното копче. Все пак нищо не му пречи първо да провери най-елементарното, което всъщност е и най-вероятно. Още повече, че това винаги се случва на шофьорските копчета, какъвто е и неговият случай.
    Може, като го оправи дано да пише какво е било,при мен както казах беше лош контакт.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #24
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Колеги благодаря за отзивчивостта Свалих дръжката с бутона Премерих бутона с мултицет и се оказа че той дава окъсяването което трябва да бъде Съответно счупвания и аварии по бутона отпадат Другото интересно е че премерих тока на буксата влизаща в бутона Там има едно 12волта за лампичката в бутона и две крачета по 4-5волта които са именно за вдигане и сваляне Странното е че в момента с този волтаж стъклото се сваля от бутона а не се вдига Явно проблема е с тока Не съм откачал буксата между вратата и купето но мисля първо да проверя реленцата споменати от колегата lordliness а после ще разглобявам по надълбоко
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  10. #25
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    Колеги благодаря за отзивчивостта Свалих дръжката с бутона Премерих бутона с мултицет и се оказа че той дава окъсяването което трябва да бъде Съответно счупвания и аварии по бутона отпадат Другото интересно е че премерих тока на буксата влизаща в бутона Там има едно 12волта за лампичката в бутона и две крачета по 4-5волта които са именно за вдигане и сваляне Странното е че в момента с този волтаж стъклото се сваля от бутона а не се вдига Явно проблема е с тока Не съм откачал буксата между вратата и купето но мисля първо да проверя реленцата споменати от колегата lordliness а после ще разглобявам по надълбоко
    Можеш ли да се ориентираш по схемата, която съм постнал? Това, че бутонът е здрав е добре. Сега би трябвало да премериш дали при натискане на бутона на самия модул M81 стигат командите (конектор C пинове 1 и 2 )
    Накратко мерейки напрежение спрямо корпус, на C1 и C2 трябва да мериш 0 V в зависимост от това коя команда даваш.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #26
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Колега еко малко съм слаб с токовете но предполагам че ме насочваш към локализиране на проблема дали е във вратата или в купето (не съм чувал но защо не и в прехода врата-купе) Мисля да тръгна от по-леките проверки, в смисъл да прегледам релетата в купето и по точно посоченото от колегата lordliness и тези около него При неуспех ще пиша и ще продължа със сваляне на буксата врата-купе Не съм ги свалял тези букси и за момента гледам да го избегна тоя момент Ако се наложи - свалям
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  12. #27

    Default

    Достъпа е по лесен от към шофьорското място,сваляш кората до педалите поглеждаш нагоре и виждаш кутийката държи се с две гайки 4 мм май, може да разклатиш кабелите на буксите -те са три и да видиш дали ще се оправи,за да не сваляш излишно кутията.Искаш ли снимки?
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #28
    Запален алфист ihalachev's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Велинград
    Posts
    161

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Здравейте, четох доста за тези копчета, но не видях задоволително решение.И понеже ужасно ме дразнеха да ги гледам потрошени вчера седнах да помисля и постигнах блестящ резултат -станаха по добре от здравите Използвах черна фиба за коса-защото е леко стоманизирана-отрязах парче с необходимата дължина и го огънах подобно на буква -М.Необходимо е малко сръчност и фиба на мен цялата операция ми отне 20-30 мин.сега копчетата са перфектни направете си ги и вече няма да се дразните когато си погледнете вратите.И да по4ерпите. КАЧВАМ И СНИМКИ!
    http://www.album.bg/lordliness/images/25924646/165876/
    Колега как свали зелената платка с копчетата? Въртя я суча я но не излиза. Страх ме е да не я счупя.
    Алфа 166 JTD 136к.с + чип

  14. #29

    Default

    Моято просто си изпадна,само развих болтчетата , някой беше писал по нагоре , че има някакви щипки,при мен нямаше.Виж на снимките на самите копчета има някакви зъбчета може би те държат.
    Last edited by lordliness; 20-04-2012 at 09:44.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  15. #30
    Запален алфист ihalachev's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Велинград
    Posts
    161

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Моято просто си изпадна,само развих болтчетата , някой беше писал по нагоре , че има някакви щипки,при мен нямаше.Виж на снимките на самите копчета има някакви зъбчета може би те държат.
    Как ли не ги въртях и не излизат. Преди време един пич ми смени едното копче ама за да извади платката разпои копчетата. Все ми се струва че има и друг начин ама ме е страх да напъвам да не струша нещо
    Алфа 166 JTD 136к.с + чип

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •