Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 61 to 75 of 81

Thread: Бавно ли ви загряват 1.9 JTDm моторите?

  1. #61

    Default

    Quote Originally Posted by pr_00f View Post
    Ами аз тестовете ги направих.
    Доволен съм от резултата.
    Имах предвид идните дни - събота, неделя, понеделник... нали прогнозата е температурата да пада до минус 10, интересно ми е тогава за колко време ще сгрява

  2. #62
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Ами като цяло нямам възможност всеки път да вадя лаптопа и да правя пълни тестове.
    Така че по мързеливият начин - със стрелката ( и неточният)
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  3. #63

    Default

    pr_00f,къде и кога може да се видим?
    Искам само да погледна начина по които си свързал релетата и бушоните.
    Или ако ти е по-лесно направи няколко снимки на системата.Аз имам подгрев с три свещи и съм решил тези дни да го монтирам,но ме притеснява захващането на маркучите.От едната страна влиза в термостата но другата влиза в купето под някаква кора.И другият ми проблем е монтажа на релетата.В едната си част има датчик за температура,но къде да го вържа?
    Благодаря ти!
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  4. #64
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    @Linkestis
    Писал съм ти ЛС.

    @Мах Данни от днес.

    Околна температура -2 според климатроника, колата беше изгасена снощи в 18:45 , запалване в 8:20

    3 минути работа на място.

    Показания по стрелката на температурата:

    70С - след 9 минути изминати 4.7 км
    90С - след 13 минути и изминати 8.5 км.

    Парното беше пуснато на 20 С, духалки на стъклата , клапа за циркулация на въздуха -затворена.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  5. #65

    Default

    Quote Originally Posted by pr_00f View Post
    @Linkestis
    Писал съм ти ЛС.

    @Мах Данни от днес.

    Околна температура -2 според климатроника, колата беше изгасена снощи в 18:45 , запалване в 8:20

    3 минути работа на място.

    Показания по стрелката на температурата:

    70С - след 9 минути изминати 4.7 км
    90С - след 13 минути и изминати 8.5 км.

    Парното беше пуснато на 20 С, духалки на стъклата , клапа за циркулация на въздуха -затворена.
    Отлично!

  6. #66
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Quote Originally Posted by pr_00f View Post
    Данни от днес - Сутринта

    Околна температура -2 според климатроника, колата беше изгасена снощи в 18:45 , запалване в 8:20

    3 минути работа на място.

    Показания по стрелката на температурата:

    70С - след 9 минути изминати 4.7 км
    90С - след 13 минути и изминати 8.5 км.

    Парното беше пуснато на 20 С, духалки на стъклата , клапа за циркулация на въздуха -затворена.

    Данни от днес вечерта. Колата е преседяла в подземният гараж от 9:00 до 18:00.
    Околна температура +7 С, на двигателя предполагам около +10. Температурата извън гаража -2 С.
    Точно колкото сутринта

    Паля и тръгвам.
    90 Градуса постигнах за 18 минути и изминати 13 км.

    Парното беше същото - пуснато на 20 С, духалки на стъклата , клапа за циркулация на въздуха -затворена.

    И 2-та теста са относително неточни, защото са по показанията на стрелката на температурата на таблото. Но пък са съм гледал един и същ уред, а дали реалната температура е била 82 или 87 не мисля че е от такова голямо значение.
    Имаме база за сравнение.

    Но определено се вижда разликата със и без подгрев.
    А и вечерта старта на мотора беше поне при 9 градуса по-висока температура.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  7. #67
    започва да се пристрастява georgievd's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    96

    Default

    Quote Originally Posted by r0sk0 View Post
    Аз си реших проблема най-накрая.Сложих два картона един между двата радиатора и един пред радиатора на климатика изцяло я завих Запалвам ,работи 5 мин на място ,тръгвам и на първия светофар вече е над 50 градуса.Като дигне 95 градуса включва перките,термостата отваря и пада на 80.Много съм доволен -това е евтиният вариант
    Четох темата отгоре отгоре. Мислех си дали искам да се хващам да слагам и аз подгревни свещи на антифриза, ама зимата я преполовихме докато мисля...
    Средата на декември ходих по североизточните равнини на БГ (-12 си е тегаво, беше ми студено да изпуша цяла цигара навън, а за колата не искам да знам кво й е било). Мислех дали да не слагам некви картони/кори пред радиатора, ама ме хвана мързела.
    Най-евтиния вариант досега ми изглежда най-рационален (за мен), обаче с малко подобрения

    Идеята е за нещо като шлюзове на двете решетки долу и на...дупката...по средата на бронята - лятото отворени, зимата (ако е студено) затворени.

    Инженерната мисъл и техническите познания ги имам как да си го направя, ама ми липсва канал на който да кача колата. Тая кора ми бърка в здравето, ама с нея ми е по спокойно.
    I came, I saw, I ran away screaming

  8. #68
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Колега, какво те топлят тия шлюзове като големия кръг на охлаждането още не е отворен?
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  9. #69
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Москвича винаги е имал жалузи на радиатора
    Истинската раута.
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  10. #70
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Добре де, колко по-бързо ще загрее комън рейл ако няма обдухване от маската при затворен голям кръг?

    А за Лада и Москвич... да не отпочваме
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  11. #71
    започва да се пристрастява georgievd's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    96

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    Колега, какво те топлят тия шлюзове като големия кръг на охлаждането още не е отворен?

    Не знам, не съм толкова навътре с топлотехниката и охладителните системи, ама...щом на ладите ги слагат, явно има ефект
    I came, I saw, I ran away screaming

  12. #72
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Не сравнявай технологиите от времето на дядо си с новите.
    Не сравнявай бензинов и дизелов комън рейл двигател.
    Не сравнявай кола правена за руската тайга и зима с такава правена за южна Европа.
    Лада 2105 1200 куб. за 5 мин. на място вече духа яко топло от парното.
    Толкова за Лада и Москвич
    Колкото до Алфа...
    С тия номера най-много да си прегрееш колата, ако нещо се случи с подобренията ти или ги забравиш напролет затворени.
    Мисли за нещо полезно, подгрев (може и с реотани в купето) или печка

    Едит - Уф, нищо общо нямат топлотехниката и охладителните системи, при затворен голям кръг и спрени вентилатори, на практика от маската обдухваш само корпуса на двигателя и то незначително, там имаш и радиатор и кулер и радиатор на климатика - които значително намалят въздушната струя към двигателя. Вече като се отвори големия кръг (82 градуса антифриз) тогава играе роля тая маска отпред дето искаш да я запушиш.
    Last edited by morfius; 05-01-2011 at 00:27.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  13. #73
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default

    Аз не съм с 1.9 с 1.3съм
    но да си споделя и моя случай.

    Пусна ли парното и мотора почва да изстива.
    Изключа ли от скорост и ако парното е на 3 или 4 и стрелката почва да пада (а пък ако тъкмо е тръгнал да загрява мотора и стрелката почне да отлепва от най ниското положение и пусна парното на 4 и си я смъквам на долу)

    Това не е така като карам. Но изключа ли от скорост става.
    Колата е на няма и 5 000км
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

  14. #74
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Тия 6/100 градско как мислиш се постигат, дали с хабене на топлина в околната среда
    По-висок КПД означава, по-малко загуби ... включително и топлинни.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  15. #75
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    На руските автомобили имаше желюзи на тия,дето ги правеха за Сибир.При здрав термостат,дори на дядо ви Москвича или ВАЗ-а няма проблем със загряването.На Москвичите им търбушеха термостатите,щото прегряваха лятото,за това зимата ги караха със сем си квиз "черджета",ма то Ганьо си е майстор.

    Quote Originally Posted by The_Game View Post
    Аз не съм с 1.9 с 1.3съм
    но да си споделя и моя случай.

    Пусна ли парното и мотора почва да изстива.
    Изключа ли от скорост и ако парното е на 3 или 4 и стрелката почва да пада (а пък ако тъкмо е тръгнал да загрява мотора и стрелката почне да отлепва от най ниското положение и пусна парното на 4 и си я смъквам на долу)

    Това не е така като карам. Но изключа ли от скорост става.
    Колата е на няма и 5 000км
    Колега,жертва си на принципа:Икономията е майка на мизерията.Тези мотори нямат толкова "паразитна" топлина като старите.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •