Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 37

Thread: Вода в краката при пилота

  1. #1
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Arrow Вода в краката при пилота

    От известно време забелязвам че на най-ниското място в краката ми се събира почти локвичка. Мислех че е от това че тече парното и крана, но след тяхната замяна, нещата са пак същите. Чистих гумите в края на предния капак, зад бомбетата, отварях и свалих чак механизма на чистачките и там огледах уж отливници, но не видях нищо запушено. Незнам дали отдолу има някакви гумени тапи на пода, но само при мен се мокри.
    ПОМАГАЙТЕ откъде влиза вода да ми прави локва в колата!!!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  2. #2
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    Мии виж дали няма дупка в пода
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  3. #3

    Default

    И Аз смених кранчето но течът спря чак след смяна на радиаторчето на парното
    Alfa 155 2,5TD

  4. #4
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Ами провери дали водата е топла. При мен по едно време си течеше идеална вода за миене на крака))) Какво смени? Обикновенно на 155 лесно се чупят кранчетата(пластмасата) освен това ако само си сменял кранчето. отдолу добре ли уплътни? Възможно е както писа и колегата да имаш и лек теч от радиатора и проблема да е в него а не в крана.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  5. #5

    Default

    Радиаторчето и крана към него е сменил.Аз залагам на теч по уплътненията на вратата или някоя тапа при кормилният прът.
    Alfa Romeo 147 05" 1,9 JTDm Distinctive
    ех.. Малкото КуВе

  6. #6
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    От известно време забелязвам че на най-ниското място в краката ми се събира почти локвичка. Мислех че е от това че тече парното и крана, но след тяхната замяна, нещата са пак същите. Чистих гумите в края на предния капак, зад бомбетата, отварях и свалих чак механизма на чистачките и там огледах уж отливници, но не видях нищо запушено. Незнам дали отдолу има някакви гумени тапи на пода, но само при мен се мокри.
    ПОМАГАЙТЕ откъде влиза вода да ми прави локва в колата!!!
    Идваш при мене и почваме да поливаме колата с кофи вода докато си седиш вътре и ще се разбере от къде е теча....
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  7. #7
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Идваш при мене и почваме да поливаме колата с кофи вода докато си седиш вътре и ще се разбере от къде е теча....
    става, ама бая вода ще трябва! Проблемът е че може да се стича от някъде си под мокета и там просто се събира и си личи като място... затова търся съдействие за слабо място на 155 което да проверя.
    Иначе и крана и радиатора са нови и не е от тях! Локвичката не е сладка на вкус, което за мен значи че няма антифриз там...


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  8. #8
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    става, ама бая вода ще трябва! Проблемът е че може да се стича от някъде си под мокета и там просто се събира и си личи като място... затова търся съдействие за слабо място на 155 което да проверя.
    Иначе и крана и радиатора са нови и не е от тях! Локвичката не е сладка на вкус, което за мен значи че няма антифриз там...
    Добре де... като пипаш мукета не напипваш ли нещо като вадичка!?Демек ако водата се стича от някаде трябва да е направило нещо такова!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  9. #9
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    Локвичката не е сладка на вкус, което за мен значи че няма антифриз там...

    я пак ? Аз не съм опитвал антифриз все още.
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

  10. #10
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    Абе Ванка,нали ти казах да те пиеш от антифриза
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  11. #11
    шофьор rumenti77's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София,Х.Димитър
    Posts
    526

    Default

    И при мен се появява такава локвичка и се си мисля,че е от оплътнението на вратата.
    ALFA ROMEO 155 1.8 TS 8V -ex.
    ALFA ROMEO 155 2.0 TS 8V-настояща
    0898463130-Румен

  12. #12
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    И при мен го има тоя (д)ефект Появява се периодично като се заиграя сам с пароструйката в гаража.Лекувам го с вестници под мокета,за около седмица. И аз съм го ''лизал'' нее антифриз,чиста водичка си е

  13. #13
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    може и от пропуски в залепването на предният прозозорец,тоест ако е имало малко прах или мазничко като е лепен- смолата или силикона с който са го залепили с годините се "поизпича" и поддава откъм най-слабо залепналите места. Варианта е туба с вода и обилно поливане върху предполагаеми зони и чакане.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  14. #14

    Default

    И при мен се появи този проблем но днес в силният дъжд както си карах чух шум от клокочеща вода зад жабката и ми се стори че перката на вентилатора е потънала във вода след което дигнах стелката на пасажера и установих че има около 4 /5 литра вода а над компютърът буквално тече вода след което се чу силен гръм от страната на пасажера но колата не спря нито си промени работата.Като се прибрах откачих акумулатора да не се запали нещо и утре ща разглабям да установя щетите.Ако имате идеи давайте
    Alfa 155 2,5TD

  15. #15
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Quote Originally Posted by ванката View Post
    ...Ако имате идеи давайте...
    Пропуска ти челното стъкло от горната част до/около дясната колонка, може би...
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •