Results 1 to 13 of 13

Thread: Въпрос относно лампичка (дюза) на таблото.

  1. #1

    Default Въпрос относно лампичка (дюза) на таблото.

    Та значи питането ми е следното, има една лампа на таблото като праскалка ( диуза ) или нещу подобно която алармира че има някакав проблем най вероятно в горивната система . Но тя ми се вклучва не постоянно само при по дълаг път примерно повече от 30 км и светка изгася ли колата замалко при повторно палене пак спира за този период, докато не измина пак толкова пат постоянно каране. А колата има някакав проблем нз точно на какво се далжи но сутрин на студена кола пали бес проблем но като дам гас колата едвам варви случва се и да глахне и да забива муцуната ....тва при студена после се пооправя но пак няма достатачна мощност на по високи обороти ..абе с 2 думи не е както трява .. И изкам да по питам тази лампичка на таблото какво точно означава и от кои неща може да се далжи този неварвеж на колата....дали са свещи..дачици ..дебитометри или нещо друго ?? на комп диагностика отчете ламбдна сонда ..дали е тя и е от нея че маистора каза може да са се натрупали нещо грешки а-у и че можело тя да си е наред .

    Колата е алфа ромео 156 1.8 2000г 99 на стакла
    Last edited by Old Fox; 24-11-2010 at 08:57.

  2. #2
    Рибарче stefoo's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    bulgaria /sofia Фондови жилища
    Age
    42
    Posts
    436

    Default

    колега при мен се оказа точно това ламбда сонда и покраи нея и дебитомерче,след смяната им колата се оправи
    Alfa Romeo 156 1.8ts-2000г
    Alfa Romeo 156 2.0ts-1998г


  3. #3

    Default

    да започне от читава ламбда да сложи. Дебитомер се оправя, ако не е скъсана жицата или някой не го е чистил с каквото трябва и както трябва. А и зависи от модела
    Аколкото до това "И изкам да по питам тази лампичка на таблото какво точно означава и от кои неща може да се далжи този неварвеж на колата" - колкото правописни грешки имаш в целия пост от толкова неща зависи дали тази лампа ще свети.
    Стегни се - излагаш марката! (приятелска забележка)
    Last edited by 33Dandy; 23-11-2010 at 19:29. Reason: допълнение

  4. #4
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Човек който може да ползва правилно диагностичната апаратура и да мисли върху грешките ще ти даде точен отговор. Ламбда сондата се вижда дали е читава или не при диагностика Светене е възможно е от кофти гориво дори.
    Моят съвет е - За да не даваш пари заради предположения- читав диагностик, който като чете- мисли.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  5. #5

    Default

    предлагам да се направи важна тема "Действия при светване на дюзата или двигателчето на таблото" и в темата да пише "направете компютърна диагностика"
    1.9JTD 105+

  6. #6
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by gjulizar83 View Post
    предлагам да се направи важна тема "Действия при светване на дюзата или двигателчето на таблото" и в темата да пише "направете компютърна диагностика"
    Само ще допълня,при компетентен диагностик.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Само ще допълня,при компетентен диагностик.
    Тамън мислех да го напиша същото

  8. #8

    Default

    компетентен не е всеки за съжаление. да кажем сервизите в форума са компетентни но те са на далече за някой хора. предлагам също да има тема в която всеки който квото може да направи да се впише. аз например мога да помагам на хора от асеновград с диагностика(безплатно). някой друг от друг град да си напише примерно че може да прави и той диагностика и като дойде някой съгражданин и му направа диагностика и покаже дадена грешка, да е напише в форума и да го насочат по компетентните какво да прави. така вместо темата да е "светна ми няква ламба, фърляйте боб" да е " даде ми грешка P1000. колата има такива и такива симптоми" и да четем решението на проблема. просто ми писна да чета едно и също вече. нека да направим нещо по въпроса. форума е доста ценен. доста неща съм си оправил сам благодарение на форума. или ако не е благодарение на форума, поне ми е дал някаква насока.
    1.9JTD 105+

  9. #9
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by gjulizar83 View Post
    предлагам да се направи важна тема "Действия при светване на дюзата или двигателчето на таблото" и в темата да пише "направете компютърна диагностика"
    Това прилича на един виц от близкото минало - "Дишай ... не дишай ... дишай ... не дишай ..."

    Сега сериозно. На по-новите модели си пише направо: Distant to service 0 km! Като ви заболи зъб, отивате на зъбар, колата ако я боли - ми водете я в сервиз. И аз мога да ви извадя зъба с клещите, но не съм сигурен дали това е най-правилното. Щото не съм зъболекар!

  10. #10

    Default

    Ама има и сервизи и .... "сервизи". То като при зъболекарите. Аз например в два от гореописаните в раздел сервизи няма да стъпа, а ... те били три. Ходя само при един и съм много, много доволен!!! Не цитирам имена, не насаждам отношение - мое мнение и опит

  11. #11
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Ами за съжаление на много хора, времето на ладите и москвичите отмина. Тогава можеше лесно да се каже- делко, свещи, чукче-наковалня, кондензатор. Отваряш и визуално установяваш дали са читави или не. Хващаш разпределителя и можеш и на ухо да нагласиш аванса. Сега си трябва техника за диагностициране и хора които могат да работят с нея. защото силата е нищо без контрол...
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  12. #12
    Старши алфист barash's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Кърджали
    Age
    43
    Posts
    604

    Default

    ..... силата е нищо без контрол...

    Това е на Pirelli или на Good Year не помня вече ама е верно?
    156 2.4 jtd 2001 Sportwagon Sony,Hertz,Boss & JBL sound
    KONI sport adjustable suspension kit,Big BREMBO brake kit
    18 inches Blackline alloy wheels
    Audi a4 b6 1.8t 2005 Convertible - 20 inches Rs4 alloy wheels

  13. #13
    Старши тюфлек Old Fox's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    2,154

    Default

    Към колегата пуснал темата
    1) Щом показва диагностиката ламбда, какъв е смисъла да се пита във форума -смени я
    2) В "Общ технически" раздел има достатъчно теми, които ще те ориентират къде да отидеш в зависимост от това къде живееш
    3) Научи се да пишеш грамотно. Заболя ме главата докато ти прочета поста, а докато му маркирам всички грешки стана обяд. Само в заглавието имаш 3 грешки
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S,'98
    ZAZ Tavria 1.1, '95 - взеха я
    Pinky: "He that is gentle to the brutal will end up being brutal to the gentle"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •