Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 46

Thread: Имам (вероятно) GTV...но имам и проблем...

  1. #1
    Запален алфист snaiperisto's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Sofia
    Age
    51
    Posts
    227

    Default Имам (вероятно) GTV...но имам и проблем...

    Та май че вече съм собственик на една такава "техника" , карал съм я веднъж около 4-5 км. и съм я палил няколко пъти пред блока , но не пали и не работи добре , ще се опитам да опиша поведението на двигателя , максимално точно :

    Пали трудно.

    Отначало не държи ниски обороти , а като ги "държи" са нестабилни.

    Не се форсира "чисто" до 2-3-4 хил. оборота.

    Нямам опит с тази кола , не и знам историята , та ако може да ми помогне някой със съвет , ще съм благодарен...идеята ми е да отстраня проблема , без да я карам в сервиз , защото ще стане страшно вероятно?

  2. #2
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Провери на първо време как са ти кабели бобини свещи ,пропуск на въздух дебитомер и такива стандартни неща...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  3. #3

    Default

    Какво значи, че "май" си и собственик...?
    Колко време не е карана тая кола...?
    Най-добре я закарай на диагностика в хубав сервиз, където могат да я прегледат обстойно и има кажи всичко, което прави колата.
    Last edited by badmadafaka; 04-12-2010 at 12:50.

  4. #4
    Запален алфист snaiperisto's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Sofia
    Age
    51
    Posts
    227

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Добре дошъл във форума.

    Какво значи, че "май" си и собственик...?
    Колко време не е карана тая кола...?
    Най-добре я закарай на диагностика в хубав сервиз, където могат да я прегледат обстойно и има кажи всичко, което прави колата.
    Ами .. дал съм пари , колата е при мен от няколко месеца , не ми дават парите , значи съм собственик...така го мисля.

    Мога да я закарам в сервиз , но знам че няма да се отнесат коректно с мене , вместо да ми изчистят дебитомера (примерно казано) и да ми вземат да речем...20лв. , ще ми обяснят че половината части по колата са за смяна...е затова не съм я закарал до сега.

  5. #5
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Quote Originally Posted by snaiperisto View Post
    Ами .. дал съм пари , колата е при мен от няколко месеца , не ми дават парите , значи съм собственик...така го мисля.
    Дал си пари , обаче документите при тебе ли са , договор за колата имаш ли ?
    Ако не - Не си собственик .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  6. #6
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by snaiperisto View Post
    Та май че вече съм собственик на една такава "техника" , карал съм я веднъж около 4-5 км. и съм я палил няколко пъти пред блока , но не пали и не работи добре , ще се опитам да опиша поведението на двигателя , максимално точно :

    Пали трудно.

    Отначало не държи ниски обороти , а като ги "държи" са нестабилни.

    Не се форсира "чисто" до 2-3-4 хил. оборота.

    Нямам опит с тази кола , не и знам историята , та ако може да ми помогне някой със съвет , ще съм благодарен...идеята ми е да отстраня проблема , без да я карам в сервиз , защото ще стане страшно вероятно?
    Колега дай я на някой мераклия и не се тормози, твоята няма да стане така както я мислиш.
    Сега прочетох за документите, значи изобщо не се тормози . .

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  7. #7

    Smile

    колеги той неви пита дали колата е негова ави попита дали някой е компетеннтен и даму помогне дая оправи!!!!
    ALFA ROMEO 156 2.0TS

  8. #8
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Quote Originally Posted by stil124 View Post
    колеги той неви пита дали колата е негова ави попита дали някой е компетеннтен и даму помогне дая оправи!!!!
    Колега ТИ би ли ми отремонтирал колата ако си ми дал пари и чакаш да ти ги върна при положение ,че не си собственик на колата .

    Нека да видим с какъв статус е автомобила първо после да се изказваме .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by snaiperisto View Post

    Пали трудно.

    Отначало не държи ниски обороти , а като ги "държи" са нестабилни.

    Не се форсира "чисто" до 2-3-4 хил. оборота.

    идеята ми е да отстраня проблема , без да я карам в сервиз , защото ще стане страшно вероятно?
    Quote Originally Posted by stil124 View Post
    колеги той неви пита дали колата е негова ави попита дали някой е компетеннтен и даму помогне дая оправи!!!!
    Интересно ми е кой от видните форумни майстори е завършил Хогуортс ???. Само той може да помогне....и да оправи колата в така поставената задачка
    Last edited by Доко; 25-11-2010 at 23:09.

  10. #10
    Запален алфист snaiperisto's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Sofia
    Age
    51
    Posts
    227

    Default

    Quote Originally Posted by sunny2006 View Post
    Дал си пари , обаче документите при тебе ли са , договор за колата имаш ли ?
    Ако не - Не си собственик .

    Е за това "май" съм собственик , но това е друга тема.

  11. #11
    Запален алфист SGB's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    151

    Default

    Колега съветвам те преди да си оправиш нещата с документите да не наливаш каквито и да е пари в колата, защото имам приятел който също си мислеше, че колата е негова, но му я взеха точно за 20 мин. И да не е съвсем спам провери маркуча за въздух дали не е пробит някъде.

  12. #12

    Default


    Това авто форум ли е или кантората на нотариуса???

    Или сме по-компетентни на тема собственост от колкото по автомобилите?
    Все пак човека е пуснал темата в този раздел а не в общи приказки.Какво да ви каже по-подробно като го нападате за собственост!
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  13. #13
    Запален алфист snaiperisto's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Sofia
    Age
    51
    Posts
    227

    Default

    Абе хора , не ме мислете дали съм юредически , физически или какъвто и да е собственик , дайте акъл как най безболезнено от финансова гледна точка да я оправя тази кола , ако можете...не ме мислете да?

    Колата е с метанова уредба , затова ме съблазнява .

  14. #14
    Test Driver
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    192

    Default

    Quote Originally Posted by snaiperisto View Post

    Колата е с метанова уредба , затова ме съблазнява .
    Еееееееее,това не трябваше да го казваш...сега никой няма да ти напише нищо ...все пак повечето като мен карат спортни (155к.с.) автомобили .Обида е да се сложи Газ,а какво остава за Метан...
    Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
    ALFA GTV 98'-155hp,2.0 T.Spark

  15. #15

    Default

    Това е една от колите които са ама най-най-най-неподходящите за пЕстене... Вервай ми, ще съжаляваш и много ще псуваш марката ако тръгнеш да я правиш с идеята, че ще караш супер еФтинджос кола, защото видиш ли била на метан... Просто не е това колата за такива истории...

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •