Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 18 of 18

Thread: Питанка за валове?

  1. #16
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Предполагам ,че наистина трябва да става замяната ,но според мен нее "плъг енд плеи" операцията...
    Как да се преборя с факта ,че "новия" смукателен вал от 1.7 е по-дебел от моя и то във всички направления?!
    Моя изпускателен вал ,как да се изразя... ако приемем равнината на лагерите му като отправна точка на меренето се получава ,че равнината на която се мери луфта е с 1.5мм по-висока а на вала от 1.7 тази равнина спрямо лагера е с над 2.5мм... След поредното отваряне и затваряне и пипане и тн. сложих другия вал аз обаче нямам никаква хлабина ,пуловете са постоянно натиснати...

    Quote Originally Posted by Z:)m View Post
    ...е, ти сега нищо не каза.
    Все пак има хора, които са правили разни разменки на валове и прочие м/у 1,7 и 2,0 двигателите на 155... Визирам себе си .
    Трябва да стават без проблем
    Да те питам... Как се пребори с тоя вал ти!? Сменя ли пулове и тн!? Става въпрос за насаждането на смукателен вал от 1.7 на мястото на изпускателен на 2.0!? Трябва да предприема нещо по въпроса защото моя вал е зле... Всякакво инфо ще ми е полезно!!!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMAGE_8743.jpg  
    Last edited by Kuker; 28-12-2010 at 23:58.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  2. #17
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    ...е, той - Ванката ти е подсказал. Виж дебелината на пуловете под повдигачите и чрез промяна на тяхната дебелина, би трябвало всичко да си дойде на място.
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  3. #18
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Z:)m View Post
    ...е, той - Ванката ти е подсказал. Виж дебелината на пуловете под повдигачите и чрез промяна на тяхната дебелина, би трябвало всичко да си дойде на място.
    Схванах...
    Незнам дали ще може да се намалят с 1.6мм някаде... Според измерванията ми ,за да си запазя сегашната хлабина ще трябва точно с толкова да "резна" нещо...
    Да минат празниците и ще се почва ровенето маи...

    Плащам документите на другата кола (Сиерата) а Алф го чака ремонт ще видим маи згъстен чипосан портван с други валове 2.0 8в
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •