Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 70

Thread: голям проблем с ТЕРМОСТАТ

  1. #16

    Default

    Аз карам с термостат от рено 5 вече 4 години и нямам никакви проблеми загрява много бързо и държи 86/87 градуса постояно
    Alfa 155 2,5TD

  2. #17
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Без термостат или блокирал разхода скача с 2-литра най малко
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  3. #18
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Quote Originally Posted by wenimont View Post
    ...колега alfa user никакви ли проблеми не ти създаваше колата след затварянето на въздуха към радиатора имам в предвид как се държи при висока скорост ИЗВЪНГРАДСКО
    Е то проблеми не може да няма хич - загряваше докъм 70 градуса при температура -10 отвън и скорости около 90-100, като парното не е на макс топло. Но задължително картона се лепва с изолирбанд (не остава следи по боята после), за да не отлети нейде по пътя
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  4. #19
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Без термостат или блокирал разхода скача с 2-литра най малко
    знам -знам със 100 км скорост по магистралата температурата ми е на 50 градуса.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  5. #20

    Default

    Преохлаждането на двигателя също е вредно и то доста даже. Намалява се мощноста на двг. , поради непълното горене , изразходва се повече работа за преодоляване на триенето в двигателя ( тъй като маслото не е достигнало работната си температура ) , съществува опасност от кондензация на горивото и особенно на водните пари. Те се смесват със серния двуокис и се получава сериста киселина , която действа корозиращо на елементите. Износват се цилиндрите и буталните пръстени , а кондензиралото гориво от своя страна измива масления слой попада в картера и влошава качествата на маслото.Разхода на гориво скача осезаемо..
    Малко се отнесох , но мисълта ми е най-добре сложи някакъв картон пред радиатора.
    Victor Ivanov A+ - 2009 Karting Champion of Bulgaria.
    Aprilia Sportcity 200 & Alfa 156 2.0 Twin Spark Distinctive

  6. #21
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Има ли някой колега от София който се е справил с проблема и го е разрешил с термостат от Рено , да ми помогне малко в начинанието,че студа си идва.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  7. #22
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Търговище
    Age
    44
    Posts
    132

    Default

    От 2 години съм с термостат от Рено 5 (11-12лв. според магазина) и съм нямал никакви проблеми. Според мен този компромисен вариант е приемлив при положение, че преди него смених два уж оригинални термостата Behr за по 70-80лв. и изкараха макс по 3-4 месеца. С термостата от Рено извънградско 85-86 гр. (без значение от скороста), градско 90-92. Освен размера се различават и по градусите, има 83 и 86 гр. Аз заложих на 83 гр., че нашите Алфички имат навика да работят на по високи градуси. Няма нищо сложно в монтажа и едва ли ще ти трябва помощ. За по сигурно спореед мен свали си стария и му изтърбуши вътрешностите и след това присади другия.

  8. #23
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Quote Originally Posted by volkan View Post
    От 2 години съм с термостат от Рено 5 (11-12лв. според магазина) и съм нямал никакви проблеми. Според мен този компромисен вариант е приемлив при положение, че преди него смених два уж оригинални термостата Behr за по 70-80лв. и изкараха макс по 3-4 месеца. С термостата от Рено извънградско 85-86 гр. (без значение от скороста), градско 90-92. Освен размера се различават и по градусите, има 83 и 86 гр. Аз заложих на 83 гр., че нашите Алфички имат навика да работят на по високи градуси. Няма нищо сложно в монтажа и едва ли ще ти трябва помощ. За по сигурно спореед мен свали си стария и му изтърбуши вътрешностите и след това присади другия.
    Благодаря колега.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  9. #24

    Default

    И аз съм с термостат от рено 5 и съм пре доволен.

  10. #25
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Колеги вчера се впуснах в търсене и проверяване на тези термостати от Рено 5.
    Цените варираха -12лв/някакъв немски/,15лв/Vernet/,
    18лв/BERH/ цените са за София и с малки отстъпки.
    Видях го на живо как изглежда този термостат от Рено.
    Не съм запознат с това как изглежда отвътре нащия термостат,но знам че има няколко кръга. А това е самота елементче от Реното 5 дето видях. Та въпроса ми е колеги ,вие изтърбушвате ли си вътрешностите и слагате само въпросното елементче ,какво става с тези кръгове -губят се нали?
    Другото което е за колко кубика и коя година Рено да търся?
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  11. #26

    Default

    Колега гръговете са си само два голям и малък както при всички автомобили и да трябва да се изтърбуши твоят термостат като предпазна мярка защото може да блокира затворен и да прегрееш а годината е без значение стига да влезе в маркуча
    Alfa 155 2,5TD

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by MUROMAN View Post
    Колеги вчера се впуснах в търсене и проверяване на тези термостати от Рено 5.
    Цените варираха -12лв/някакъв немски/,15лв/Vernet/,
    18лв/BERH/ цените са за София и с малки отстъпки.
    Видях го на живо как изглежда този термостат от Рено.
    Не съм запознат с това как изглежда отвътре нащия термостат,но знам че има няколко кръга. А това е самота елементче от Реното 5 дето видях. Та въпроса ми е колеги ,вие изтърбушвате ли си вътрешностите и слагате само въпросното елементче ,какво става с тези кръгове -губят се нали?
    Другото което е за колко кубика и коя година Рено да търся?
    Вернет и Бер са една марка - едните правят термостата, а другите корпуса. Бер-а е по-скъп, защото в БГ са решили, че били по-добри.
    Arena Coast Customs

  13. #28
    два дросела
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    пазарджик
    Age
    49
    Posts
    5,012

    Default

    Quote Originally Posted by MUROMAN View Post
    Колеги вчера се впуснах в търсене и проверяване на тези термостати от Рено 5.
    Цените варираха -12лв/някакъв немски/,15лв/Vernet/,
    18лв/BERH/ цените са за София и с малки отстъпки.
    Видях го на живо как изглежда този термостат от Рено.
    Не съм запознат с това как изглежда отвътре нащия термостат,но знам че има няколко кръга. А това е самота елементче от Реното 5 дето видях. Та въпроса ми е колеги ,вие изтърбушвате ли си вътрешностите и слагате само въпросното елементче ,какво става с тези кръгове -губят се нали?
    Другото което е за колко кубика и коя година Рено да търся?
    кви кръгове кво околовръсно бре !!!!!! дори и термостата да ти е в маркуча малкия кръг си остава докато не загреее колата ! пустиняк
    155 осем хиляди клапана 16 вериги
    0884650778 токи4а

    http://www.youtube.com/watch?v=JLPSY...eature=related

  14. #29

    Default

    Има два вида (справка - Робигаз). Единият е с външен диаметър Ф35мм, другият Ф45мм. Взимай този на 45мм и скоба да го стиснеш(и грес - може и с вазелин да го вкараш де... )). Друго не знам, не съм сменял лично с такъв оригиналния, инфото е от съвети на колеги събрано. Май се скъсява и маркуча.
    Arena Coast Customs

  15. #30
    два дросела
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    пазарджик
    Age
    49
    Posts
    5,012

    Default

    а бе я го биите един боц тоз Марян и да оди да си зима един термостаК нов и да му е мирна главицата!!!
    155 осем хиляди клапана 16 вериги
    0884650778 токи4а

    http://www.youtube.com/watch?v=JLPSY...eature=related

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •