Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 70

Thread: голям проблем с ТЕРМОСТАТ

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    montana
    Posts
    30

    Default голям проблем с ТЕРМОСТАТ

    Здравейте колеги в голям филм се вкарах. Та значи проблема е следния термостата си замина и НЯМА как да се сдобия с нов колата се намира в кипър и на целия остров ТАКОВА ЖИВОТНО НЯМА.Но ми се налага да пътувам за България има ли някъкъв вариант да се направи нещо по въпроса,имам в предвид някакъв термостат от нещо друго/например renaut/по спомен имат модели на които термостата е във маркуча.Всякакви други нестандартни решения.Колата е с газ и се притеснявам да не започне да измръзва изпарителя,и аз де все пак са 24 часа каране. Моля без постове "ами поръчаи си от нета и т.н.". Поради прастата причина че доставката пристига след датата на заминаване.
    wenimont

  2. #2

    Default

    От Рено 5, но точно модела не знам.
    Arena Coast Customs

  3. #3
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by wenimont View Post
    Здравейте колеги в голям филм се вкарах. Та значи проблема е следния термостата си замина и НЯМА как да се сдобия с нов колата се намира в кипър и на целия остров ТАКОВА ЖИВОТНО НЯМА.Но ми се налага да пътувам за България има ли някъкъв вариант да се направи нещо по въпроса,имам в предвид някакъв термостат от нещо друго/например renaut/по спомен имат модели на които термостата е във маркуча.Всякакви други нестандартни решения.Колата е с газ и се притеснявам да не започне да измръзва изпарителя,и аз де все пак са 24 часа каране. Моля без постове "ами поръчаи си от нета и т.н.". Поради прастата причина че доставката пристига след датата на заминаване.
    Незнам за каква кола като модел питаш ,но аз примерно ако бях в безисходица бих направил следното!
    Ще махна термостата и ще изчопла от корубата самия елемент които отваря и затваря вътре (демек самия термостат) и после ще си го зглобя наново!После картон или с каквото има ще закрия част от радиатора!Нещо такова си мисля...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  4. #4
    подпален алфист qkimov's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Ст.Загора/ Велинград
    Age
    38
    Posts
    277

    Default

    Взимаш от рено 5 едно термостатче (1.4 бензин без значение от годината) след тва кормиш вътрешната част на термостата (баш термостата) и с вълшебни думи,сила и маааалко гресчица навираш новото термостатче в маркуча към радиатора. Термостата на рендето отваря на 86 градуса а на алфата (за 155) май беше на 88.Аз от 2 месеца съм със тая система и нямам ядове нито в градско нито извънградско. И все пак ти си предцени кое те устройва.
    Алфа 155 1.8 16V 96г.
    Ако всичко ви е наред. Ако жена ви е прекрасна. Ако и любовницата ви е прекрасна. Ако заплатата ви не само стига, а и остава. Ако шефът ви е хубав човек. Ако нямате никакви проблеми със здравето. Кажете "не" на наркотиците!

  5. #5
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Газовото няма да замръзне без термостат.
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  6. #6
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Незнам за каква кола като модел питаш ,но аз примерно ако бях в безисходица бих направил следното!
    Ще махна термостата и ще изчопла от корубата самия елемент които отваря и затваря вътре (демек самия термостат) и после ще си го зглобя наново!После картон или с каквото има ще закрия част от радиатора!Нещо такова си мисля...
    това да, ама незнам защо ще го изкурубваш, като реално той си стои отворен термостата, до колкото разбирам от описанието горе. Само това с радиатора би свършило повечко работа. Иначе като мине 50 градуса, няма да има проблем за изпарителя си мисля.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  7. #7
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Газовото и на -20 работи.
    Даже ако е карбураторна колата ще запали на газ.
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  8. #8
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    това да, ама незнам защо ще го изкурубваш, като реално той си стои отворен термостата, до колкото разбирам от описанието горе. Само това с радиатора би свършило повечко работа. Иначе като мине 50 градуса, няма да има проблем за изпарителя си мисля.
    Питащия нее пояснил в какво положение е термостата...
    На Сиерата ми беше заминал термостата и се получаваше така ,че двигателя ми отиде на над 115 градуса... Ако е блокирал отворен ,картон пред радиатора ще оправи нещата ,а ако е блокирал затворен.... Разглабяне и изкормяне....
    Доколкото разбрах е някакво супер временно решение всичко това...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  9. #9
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    На алфа термостатите блокират отворени. Аксиома.
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    montana
    Posts
    30

    Default

    ОТВОРЕН е заседнал колеги насочвам се на вариант от рено само ме интересува дали ще пасне на диаметъра на маркуча.Колкото за газовата може би ако не предприема нещо по въпроса с термостата мисля че ще е проблем ALFATA лятото при 42-43градуса и скорост 130-150км падаше температурата на водата на 50-60градуса не ми се мисли как ще е при -10 -15 благодаря за бързите одговори след монтажа ще пиша за резултатите
    wenimont

  11. #11
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Няма кво да мислиш.
    Не прави простотии.
    После ще ревеш как да затвориш срязания маркуч с тръба щото нямало нов.
    Нищо й няма ни на алфата ни на газовото като се кара със 70
    Най-много да ти е слабо парното.
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  12. #12
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Потвърждавам - не е страшно като е отворен термостата - просто затвори с картон достъпа на въздух през предната решетка към радиатора - аз така минах една зима, и нямах проблеми. Пък като дойдеш в БГ, ще си вземеш един термостат Behr и си решаваш главоболието занапред
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    montana
    Posts
    30

    Default

    аз за всеки случеи ще взема термостат пък ако не стане с картон ще го монтирам на пътя.колега alfa user никакви ли проблеми не ти създаваше колата след затварянето на въздуха към радиатора имам в предвид как се държи при висока скорост ИЗВЪНГРАДСКО
    wenimont

  14. #14
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Quote Originally Posted by wenimont View Post
    аз за всеки случеи ще взема термостат пък ако не стане с картон ще го монтирам на пътя.колега alfa user никакви ли проблеми не ти създаваше колата след затварянето на въздуха към радиатора имам в предвид как се държи при висока скорост ИЗВЪНГРАДСКО
    Правилно си се насочил- термостат от Рено. Те са 2 вида с външен диаметър 35 и 45мм. Вземи си с 45мм въпреки, че влиза трудно. Също и една скоба за да го стиснеш външно след това. Нищо повече не трябва да пипаш после. Няма нужда да го сменяваш с оригинален.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  15. #15
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    колеги и аз съм за термостат,ще стане ли номера с такъв от рено 5 или да събирам парички за нов? пишете по темата и като се върна в софия другата седмица ще го мислим.
    поздрави.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •