Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 70 of 70

Thread: голям проблем с ТЕРМОСТАТ

  1. #61
    Запален алфист face/off's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Jambol-Sofia-Athens
    Age
    41
    Posts
    186

    Default

    термостатите са така измислени,че винаги остават отворени дори и да се прецакат!
    Alfa Romeo 155 1.6 16V 120hp Graduate-ex
    Lancia Kappa 2.0 20V 146hp-ex
    Alfa Romeo 166 2.0 V6 TB CF2 "PROGRESSION" 204hp-ex
    Fiat Brava 1.9JTD SX

  2. #62
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Т.е. ако мисля,че ми загрява колата повече от нормалното,да се насочвам към други възможни причини,а не към термостата.Щото четох в една тема за смяна на водна помпа,че на по-старите 155-ци е препоръчително да им се смени помпата...И ще я сменя,но се притеснявам да се се набутам с пари за помпа,а да се окаже,че от термостата ми загрява

  3. #63
    Запален алфист face/off's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Jambol-Sofia-Athens
    Age
    41
    Posts
    186

    Default

    Може някой датчик да имаш прецакан.Аз на Алфата си бях с термостата от Рено 5,който отваря на 83градуса и проблем в летните дни не съм имал,продадох колата и до колкото ми е известно и сегашния собственик няма-вклучват се перки на определена температура и колата не загравя.Само ти препорачвам каквото и да правиш проучи всичко много добре.
    Alfa Romeo 155 1.6 16V 120hp Graduate-ex
    Lancia Kappa 2.0 20V 146hp-ex
    Alfa Romeo 166 2.0 V6 TB CF2 "PROGRESSION" 204hp-ex
    Fiat Brava 1.9JTD SX

  4. #64
    Twin spark team nikola 155's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    пловдив
    Posts
    105

    Post

    А някой задавал ли си е въпроса каква е температурата на течноста в блока и каква в маркуча където се слага ''страхотния'' термостат от Рендето?И защо термостата на 155 е залепен за цилиндровата глава?
    НЕ ДАМО КОСОВО!

  5. #65
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by nikola 155 View Post
    А някой задавал ли си е въпроса каква е температурата на течноста в блока и каква в маркуча където се слага ''страхотния'' термостат от Рендето?И защо термостата на 155 е залепен за цилиндровата глава?
    А замисли се тогава въпреки ,че е "залепен" за главата, без антифриз дали ще може да се отвори ако само се загрява от корпуса си(може и да може но е направен да следи температурата на течноста) !? Схващам идеята ти ,но все пак има малка подробност която се нарича водна помпа! Термостата се явява един вид "възел" м-у първи и втори кръг и през него минава постоянно загретия антифриз (без значение дали към 1-ви или 2-ри кръг и тн...)
    Този от реното пак ще работи ,но може да отваря една идея по-късно (по градуси) защото е една идея по-далече от самия корпус на оригиналния термостат в които има постоянно движение на антифриз (по спомен към 1-ви кръг ,парно маи отопление на дросела...)
    Last edited by mimouzunov; 25-11-2011 at 09:20.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  6. #66
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    42
    Posts
    1,018

    Default

    моя филм е следния,свалям термостата и гледам некъв 'водач' в който влиза една малка ос от клапанчето...счупен и са 100лв за да подменя инак здравия термостат,ужас
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

  7. #67
    започва да се пристрастява Gandi_MC's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Калофер/Пловдив
    Posts
    93

    Default

    Колеги аз карам моята 155-ца с термостат от Рено 5 вече една година и не съм имал проблеми(термостата е на 87 градуса)!Парното на колата е 6 загрява бързо и никога не се е опитвала дори да прегрее!

  8. #68
    Twin spark team nikola 155's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    пловдив
    Posts
    105

    Default

    Quote Originally Posted by Gandi_MC View Post
    Колеги аз карам моята 155-ца с термостат от Рено 5 вече една година и не съм имал проблеми(термостата е на 87 градуса)!Парното на колата е 6 загрява бързо и никога не се е опитвала дори да прегрее!
    Приятел казваш,че никога не се е опитвала да прегрее?А с каква скорост я караш?Ако е с 70-80км/ч може би,ама на 160-180 и то да поддържаш тази скорост ми се струва,че нещата ще стоят по различно.
    НЕ ДАМО КОСОВО!

  9. #69
    започва да се пристрастява Gandi_MC's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Калофер/Пловдив
    Posts
    93

    Default

    Не искам да оспорвам това което си написал,но мисля че доста често колата ми е във високи работни обороти както в градско така и извънградско и както казах проблем не съм имал!Само да вметна че съм и с чисто нов воден радиатор!

  10. #70
    Twin spark team nikola 155's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    пловдив
    Posts
    105

    Default

    Quote Originally Posted by Gandi_MC View Post
    Не искам да оспорвам това което си написал,но мисля че доста често колата ми е във високи работни обороти както в градско така и извънградско и както казах проблем не съм имал!Само да вметна че съм и с чисто нов воден радиатор!
    Аз също не искам да оспорвам мнения,просто се чудя как за елементарни неща като термостати,нивомери за гориво и др. се разтягат локуми с дни и седмици и накрая се получава една главоблъсканица без резултат.А за новия радиатор мога да кажа само честито,поне спестихме още една безкарайна тема.
    НЕ ДАМО КОСОВО!

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •