Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 46

Thread: Датчик за АБС-са

  1. #31
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Ако проблема е бил във датчика лампата угасва и АБС работи.
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  2. #32

    Default

    Трябва ли да е сложен на мястото си ? Смисъл такъв... да откача буксата и да свържа новия, без да го слагам на мястото му, а да стои свободно отвън ? Ще го отчете ли?

  3. #33
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Не съм опитвал...нямам идея дали ще стане.
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  4. #34

    Default

    Много е странно днеска в дъжда карах и паркирах пред къщи, малко след това пак тръгнах и лампите ABS/VDC/Ръчната спирачка и EBD-то спряха да светят (като преди светеха при самия контакт и не изгасяха), но за малко, след първия завой пак светнаха. Това го прави с моя си датчик. А проблема се появи по следния начин. Другото интересно нещо е, че до днеска като натисках копчето за ASR не ми показваше Он/Офф на дисплея, а днес независимо, че ми светеше лампата при натискане на бутона ASR, ми излезе на дисплея, че го включвам и изключвам, но лампата си стои на таблото.

    След потегляне на ръчна за около 10-20м. почнаха да се изреждат всичките системи по следния начин : Светва EBD Failure, след това изгася, светва ABS, след което изгася, светва VDC, след което изгася, светва Ръчна спирачка, след което изгася. Малко време нямаше никакви лампи и след това пак по същия начин ги изреди и останаха да светят. Някой да му се е случвало?

    До тук съм проверил всички предпазители свързани с тези системи, заден ляв датчик, който ми изкарва на диагностиката като проблемен датчик. Проверил съм дали не е прекъснат някъде, не е никъде прекъснат, има и накладки. Възможно ли е да е заради това, че едното жило на дясното колело го няма, а на лявото е там. Примерно да е задържала ръчната спирачка и от там да дава грешка в ABS-са?
    Last edited by zombiran; 28-03-2015 at 18:38.

  5. #35
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Най вероятно ще излезе АБС централа по на по старата версия светнат ли ламбите и исчезне ли километража се оказва централа...
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  6. #36

    Default

    Така, малко актуализация по темата с моя проблем.

    Днеска реших отново да погледна буксата на блока на ABS-а. Кажете го предчувствие. След отварянето не забелязах нищо и почти веднага я затворих обратно, след което дадох на контакт и за моя изненада ръчната спирачка не светеше и можех да изключвам и включвам ASR-а. Което ме наведе на мисълта, че проблема е именно там. Отворих пак и обърнах повече внимание на мъжките пинчета. Оказа се, че са леко окислени, почистих ги и нещата се оправиха. Нищо от ABS/VDC/ASR/EBD не се появи като грешка при запалване на колата. Ще я наблюдавам тези дни как ще е и ще пиша, ако има промяна.
    Last edited by zombiran; 29-03-2015 at 14:56.

  7. #37
    Alfa Romeo 156 2,0TS Bumer123's Avatar
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Велико Търново
    Posts
    35

    Default

    Здравейте! Ще използвам темата, ако мога да разгадая и моя проблем. АБС-а ми свети (понякога изгасва за момент) и при натискане на спирачката (по сериозно) се усеща нещо, като почукване в педала (се едно нещо го побутва). При мокър път или сняг се получава на 97% от случаите! Въпроса ми е възможно ли е да е просто датчик? И с какво мога да почистя датчика ако е замърсен?
    Alfa Romeo 156 2,0TS

  8. #38
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Почуква ти защото сработва.Нали това му е работата да предотврати блокиране на колелата.Тва че свети, на диагностика отиваш.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  9. #39

    Default

    Проблема продължава по различен начин.С по-малко светещи лампи.

    Днеска на път за работа пак се появиха лампи, но този път само ABS/VDC. Интересното е, че след изгасяне и отново даване на контакт и запалване, грешките изчезват и не свети нищо. След 4-5 мин. каране отново светват въпросните лампи.

    Като евентуални причини, от които знам, че може да се появи този проблем, съм проверил следните неща:

    1. Стоп машинка на педала на спирачката. - Работи.
    2. Акумулатора е наред.

    От какво друго може да се получава?

    1.Това че съм с едно жило на ръчната? Примерно да е задържало леко колелото , а другото да се върти без усилие? И да се бърка по този начин?

    2. Пръстен на ABS на главината?

    3. ABS датчик, централа?

    Споделете, че вече като не свети трудно и ще го хвана на диагностика.

  10. #40
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default

    диаметрите на предни и задни гуми имат ли голяма разлика в грайфера, или пък да не са различни цолажи джантите отпред/отзад?
    Alfa Romeo 156 SW 122kW 2004 DISTINCTIVE
    Lancia Y 1,2 8V 60к.с. 2001g. - на щерката
    Skoda 100S-в пенсия и КлиоI,1,4 Energy-продадено Opel kadet 1,3 LS sedan 1989 44kW 4 скорости-по неволя-пръдливия Ханс-продаден 0878316296и 0893569553

  11. #41

    Default

    Quote Originally Posted by angelovi69 View Post
    диаметрите на предни и задни гуми имат ли голяма разлика в грайфера, или пък да не са различни цолажи джантите отпред/отзад?
    Гумите ги взех миналата година чисто нови, еднакъв размер и цолаж. А и на зимните и сега на летните го прави. Не е от гуми със сигурност.

  12. #42

    Default

    Проблема почва да клони към окъсяване. След минаване през дупка почти винаги почват да се изреждат грешките EBD/ABS/VDC и изчезват, забелязвам че го прави при удар в дупка на предно ляво колело. Възможно ли е някъде в буксата на блока на ABS да се допират пинове или тяхните кабели? За горната част на женската букса говоря. Малко вероятно, но все пак да питам, буксата за накладките дали може да играе някаква роля в проблема? Вчера минах 200км. без да светнат изобщо лампите, пробвах и системите на мокро, АБС-а си работи и ВДЦ-то също.
    Last edited by zombiran; 03-04-2015 at 21:23.

  13. #43

    Default

    Колеги, това ми излиза на диагностика с МЕС. Едната грешка ми е ясна ,за заден ляв датчик, но не ми свети постоянно както съм описал в предните постове. Грешка C1522, нещо не мога да я разбера, някой да се е сблъсквал с нея и евентуалното и разрешаване?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails abs failures.jpg  

  14. #44

    Default

    Някой поне може ли да ми кажи къде се намира това нещо в колата. Че хич ме няма по схеми да търся букси. Очертал съм го с червено. Мисля че там прави проблем с контакта.

    Изкарах я от Elearn
    ASR / TCS - Wiring diagram

    Е50 - Instrument panel ( Това таблото на колометража ли е ? )
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Instument panel 1.jpg   Instument panel.jpg  
    Last edited by zombiran; 26-04-2015 at 13:01.

  15. #45
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by zombiran View Post
    Някой поне може ли да ми кажи къде се намира това нещо в колата. Че хич ме няма по схеми да търся букси. Очертал съм го с червено. Мисля че там прави проблем с контакта.

    Изкарах я от Elearn
    ASR / TCS - Wiring diagram

    Е50 - Instrument panel ( Това таблото на колометража ли е ? )
    Да, това означава.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •