Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28

Thread: Проблем с...нещо неоткриваемо

  1. #1
    Младши алфист Note's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    7

    Default Проблем с...нещо неоткриваемо

    Здравейте,

    от скоро имам следния проблем - колата няма мощност на ниските обороти (до 3000) като от време на време отказва дори при подаване на газ колкото и както да се натиска да отлепи от 1000 оборота, на диагностика показва - FRA autodaptation parameters fault, решихме че ще е нещо от дебитомера, пробвахме с два различни, единия чисто нов, пак записва същата грешка веднага. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем, идея от какво друго може да е. Има доста оскъдна информация отностно тази грешка, поне тази която успях да открия...

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by Note View Post
    Здравейте,

    от скоро имам следния проблем - колата няма мощност на ниските обороти (до 3000) като от време на време отказва дори при подаване на газ колкото и както да се натиска да отлепи от 1000 оборота, на диагностика показва - FRA autodaptation parameters fault, решихме че ще е нещо от дебитомера, пробвахме с два различни, единия чисто нов, пак записва същата грешка веднага. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем, идея от какво друго може да е. Има доста оскъдна информация отностно тази грешка, поне тази която успях да открия...
    На мен ми даваше тази грешка щото се беше закачило нещо жилото и ми държеше дроселовата клапа леко отворена дори и при ненатиснат педал за газта. Махни маркуча и виж състоянието на дроселовата клапа при ненатиснат педал и не на контакт. Трябва да е плътно затворена.

  3. #3
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Няма как да ти е дало грешка от отворена клапа. Все едно да натискаш педала на газта. Някой от параметрите на ламбдата е излезнал извън лимита. В прекалено бедна или богата смес в режим на частично натоварване е проблема. Причинителя на това обаче се установява с диагностика.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Няма как да ти е дало грешка от отворена клапа. Все едно да натискаш педала на газта. Някой от параметрите на ламбдата е излезнал извън лимита. В прекалено бедна или богата смес в режим на частично натоварване е проблема. Причинителя на това обаче се установява с диагностика.
    Не си прав - оправих ширмовката на жилото дето влиза в клапата, изчистих грешката и се оправи. После направих симулация чрез винта и отново стана грешката. Върнах винта, изчистих грешката и всичко си заспа. А и ламбдата все още не си ми доказал, че компа я отчита, освен като студена, при палене. А тази грешка става още при даване на контакт, без да палиш.

  5. #5
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Нищо не разбираш от управление на двигатели.

    Вземи намери инфо (има много) за работата на мотрониците (половината са долу горе аналогични + екстри). Не ми се обеснява, защото е дълго за обеснение, а и не се чуствам длъжен да давам уроци на човек който не пита ами направо успорва без да е сигурен. Плюс това не съм сигурен какво точно си правил и си настройвал и какви винтчета си въртял, и как си ги въртял, защото те си имат точно определена позиция. Достатъчно е това което ти казах, за да си провериш знанията.
    Last edited by oem; 26-11-2010 at 09:42.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #6
    Младши алфист Note's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    7

    Unhappy

    Грешката не я отчита като запаля колата веднага, подавам газ и тогава я записва... Не записва друга, само тази всеки път с който и да е дебитор от изпробваните, с чистене нищо не стана...

  7. #7
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Имаш проблем със сместа. Трябва да се проверят възлите важни за смесообразуването. Налягане на гориво, темпертура на охлд течност, показания на деботомер, ламбда, проверка за наличие на пропуск на въздух (скъсани въздихопроводи), проверка на газоразпределението, херметичност на изпускателната система...
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #8
    Младши алфист Note's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    7

    Default

    Няма скъсани въздуховоди, тепературата е ОК, ламбда сондата работи, не издиша преди задното гърне от никъде.... Ако беше твоята кола да кажем ти какво би направил, къде би проверил. Кажи ми, ако е удобно естествено, как би процедирал...?

  9. #9
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ами закачам диагностиката и гледам в реално време какви са показанията на компонентите на инжекциона. Ходи на диагностика да видят какво става.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Ами закачам диагностиката и гледам в реално време какви са показанията на компонентите на инжекциона. Ходи на диагностика да видят какво става.
    След новоизнесените факти това е най-разумното. Другото е боб, кристално кълбо и .... нищо

  11. #11
    Луд за връзване
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София, Младост 4
    Age
    38
    Posts
    412

    Default

    Само на мен ли ми е интересно за каква кола става въпрос...?
    Колега и името на темата е доста съдържателно, тия правила не са само за заемане на място... Колко неща сте пробвали че е неоткриваемо?
    П.П. Не се заяждам просто питам, че ми се струва, че инфото Ви не е достатъчно, а с повече може да получиш повече мнения...

    Alfa Romeo 156 1.9JTD '99
    BMW 316 Compact '95

  12. #12
    Младши алфист Note's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    7

    Default

    Да, моя грешка извинявам се за което, колата е 98 година 2,0 ТS 156, последно днес бях в Динекспрес в Пловдив, казаха че са или свещи или ламбда сонда, като 99 % са свещи, не изгаря както трябва горивото, подават се грешни сигнали колата намаля горивото и от там се бърка не може да се адаптира и излиза тази грешка... Незнам, ще ги сменим и ще видим, дебитомера бил здрав, показателите и били много добре...

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by Note View Post
    Да, моя грешка извинявам се за което, колата е 98 година 2,0 ТS 156, последно днес бях в Динекспрес в Пловдив, казаха че са или свещи или ламбда сонда, като 99 % са свещи, не изгаря както трябва горивото, подават се грешни сигнали колата намаля горивото и от там се бърка не може да се адаптира и излиза тази грешка... Незнам, ще ги сменим и ще видим, дебитомера бил здрав, показателите и били много добре...
    Е та в тоя сервиз нямат ли мотор тестер показващ искрата (високото напрежение) на екран? А и като се замисли човек при две свещи на цилиндър горивото или се възпламенява или не. Освен това като се поотвие някоя свещ се вижда. TS имат един друг проблем - кабелите. Ако е мит двигателя и е влезнала вода в леглата на свещите става кофти. И това си личи най-много при ниски обороти. Отворен съм за критики

  14. #14
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by Note View Post
    Да, моя грешка извинявам се за което, колата е 98 година 2,0 ТS 156, последно днес бях в Динекспрес в Пловдив, казаха че са или свещи или ламбда сонда, като 99 % са свещи, не изгаря както трябва горивото, подават се грешни сигнали колата намаля горивото и от там се бърка не може да се адаптира и излиза тази грешка... Незнам, ще ги сменим и ще видим, дебитомера бил здрав, показателите и били много добре...
    Един съвет не ходи повече във Динекспрес.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by BillyBoy` View Post
    Един съвет не ходи повече във Динекспрес.
    Това май трябва да е закон за притежателите на марката

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •