Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 28 of 28

Thread: Проблем с...нещо неоткриваемо

  1. #16
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Или или Страшна диагностика са направили

    Запалителната уредба се проверява с осцилоскоп или както казаха мотортестер. Закача се осцилоскопа за първичната верига на бобините и ако има проблем при вторичната било то лули, кабели, свещи си се вижда на графиката. И ако диагностика разбира малко повече от запалване ще разбере от графиката кое не е на ред. Пика на синусоидата и продължителността и както и шума са различни при 3-те елемента и който знае много лесно ще отсече кое точно от 3-те не е на ред.
    Last edited by oem; 27-11-2010 at 09:41.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Или или Страшна диагностика са направили

    Запалителната уредба се проверява с осцилоскоп или както казаха мотортестер. Закача се осцилоскопа за първичната верига на бобините и ако има проблем при вторичната било то лули, кабели, свещи си се вижда на графиката. И ако диагностика разбира малко повече от запалване ще разбере от графиката кое не е на ред. Пика на синусоидата и продължителността и както и шума са различни при 3-те елемента и който знае много лесно ще отсече кое точно от 3-те не е на ред.
    Всичко е точно, само защо реши че е синусоида? Ще объркаш някой да я търси при бобините. Там са импулси - подмагнитване, намагнитване, взрив

  3. #18
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by 33Dandy View Post
    Всичко е точно, само защо реши че е синусоида? Ще объркаш някой да я търси при бобините. Там са импулси - подмагнитване, намагнитване, взрив
    Добре, замести думичката "синусоида" с думичката "изображение" или с "крива" в такъв случай. Така харесва ли ти?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Добре, замести думичката "синусоида" с думичката "изображение" или с "крива" в такъв случай. Така харесва ли ти?
    Все пак трябва да знаят какво търсят. Гледам повечето се стремят да правят сами неща, но не знаят точно какво търсят. За мен е хубаво това, че хората имат желание сами да се справят с проблемите си и не се срамуват да питат, но лошото е това, че то е предизвикано повече от безпаричие, което пък ни кара да мислим по-ползотворно
    Last edited by 33Dandy; 27-11-2010 at 22:14. Reason: изтриване

  5. #20
    Луд за връзване
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София, Младост 4
    Age
    38
    Posts
    412

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Добре, замести думичката "синусоида" с думичката "изображение" или с "крива" в такъв случай. Така харесва ли ти?
    Идея си нямам какво трябва да бъде, но 3-те неща нямат нищо общо освен, че се гледат на екран... Не се сърди колега, но поста ти е напълно безсмислен, след като колегата @33Dandy вече каза, че трябва да се видят импулси и ако човека е като мен и знае как се борави с техниката, но не знае какво трябва да види ще реши, че има проблем.

    Alfa Romeo 156 1.9JTD '99
    BMW 316 Compact '95

  6. #21
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    И импулси да видиш колега, като не знаеш какви трябва да са и как трябва да изглеждат пак нищо няма да разбереш ама както и да е. Гадайте си, хвърляйте си боб в такъв случай.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #22
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Е колега, що не си кажеш - сбърках думата, ами се хващаш за сламките?
    От коли може да не отбирам... ама осцилоскопа ми е старо приятелче... и в други области се ползва.
    Та м/у импулси, крива, синусоида и т.н. има голяма разлика... и ако видя синусоида дето очаквам правоъгълен импулс примерно много ще се учудя дали не съм думнал схемата качествено.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  8. #23
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Няма проблем. Сбъркал, не сбъркал... все тая. Важно е че аз знам какво да гледам и кое какво означава. За вас явно е важна терминологията. Докато се учите на терминология хората се занимават със същността. Успех.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #24
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Ти знаеш, ама тия дето им го обясняваш тука не знаят... та като им кажеш синусоида и може да ги пратиш у 9 глуха
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  10. #25
    Младши алфист Note's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    7

    Default

    Лошото е, че незнам какво да правя оттук нататък...

  11. #26
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Сменяш сервиза или се учиш на майсторлък.
    Лошото е, че за Пловдив и региона ... не знам да има похвален такъв във форума, да те насоча.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  12. #27
    Луд за връзване
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София, Младост 4
    Age
    38
    Posts
    412

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Няма проблем. Сбъркал, не сбъркал... все тая. Важно е че аз знам какво да гледам и кое какво означава. За вас явно е важна терминологията. Докато се учите на терминология хората се занимават със същността. Успех.
    А знаеш ли какво виждаш? Или просто знаеш че трябва да имаш някакви правоъгалничета? Ми сори ама за мен не е просто терминология. Това е като колегата ми, който като иска да звучи по-убедително и вкарва джиджани думички и човек дето не разбира, го гледа като изтребител, а на мен не ми е смешен а направо жалък. Ако на мен ми кажеш че трябва да гледам за импулси с някаква характеристика ще се справя, ама ако ми кажеш за синусоида и аз видя импулси ще има да се чудя какво става...
    Не е до сбъркване, а до заблуда на някой, който търси решение. Призна, че е грешка в бързината или че си решил, че не е важно какво е точно защото не смяташ, че колегата ще може да се справи и който гледа ще знае какво търси, а не се мятай като риба на сухо за да излезеш сух от водата.
    За мен за същността е важна терминологията, но това е мое мнение и не искам да товаря никой с него.

    @Note - Според мен трябва да смениш сервиза като гледаш за такъв, който се занимава предимно с италиански автомобили или идваш до София в някой от препоръчаните от клуба сервизи

    Alfa Romeo 156 1.9JTD '99
    BMW 316 Compact '95

  13. #28
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Аве кво разбирам аз, нищо не знам. Айде ходете си по сервизите дето книжни инженерчета "знаещи терминологията" ви разправят "ми може да е от това, ма може и от онова"... няма проблем на мен ми е все тая, термина не е важен защото смятам, че колегата ако имаше условия и знания нямаше да пита във форума. Просто трябваше да разбере къде да отиде, а диагностика да си гледа каквото ще си гледа. Това не е работа на клиента.

    П.С. При сигналите от запалителната уредба няма квадратчета!
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •