Results 1 to 10 of 10

Thread: Тръбички на спирачките

  1. #1
    Запален алфист Jorkkoo's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна
    Age
    35
    Posts
    173

    Default Тръбички на спирачките

    Здравейте колеги. Колата е Фиат Пунто 94г. 1.2 ... Проблема е следния. Изгнили и спукани тръбички за задните колелета. Необходими са от помпата до края.

    Някой да знае във Варна да има майстори да ги изработят,ако не мога да намеря по моргите ?
    ex. Alfa Romeo GTV 2.0 TS 110kW 98' LUSSO The SiLver BuLLeT

  2. #2
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    В автомагазините продават на метър готови с накрайници. Само си избираш по размер и гледай резбите на накрайниците да отговарят, че на 146-цата не намерих и правихме при стругар преходници.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  3. #3

    Default

    Хм, и аз ще имам нужда от такава услуга в скоро време....с каква дължина ги има тия тръбички, по принцип ми трябва да е към 30 санта, колкото да мине сервото от дясно, вляво......за обръщане на волан говорим.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #4
    подпален алфист qkimov's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Ст.Загора/ Велинград
    Age
    38
    Posts
    277

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Хм, и аз ще имам нужда от такава услуга в скоро време....с каква дължина ги има тия тръбички, по принцип ми трябва да е към 30 санта, колкото да мине сервото от дясно, вляво......за обръщане на волан говорим.....
    Мисля че почват от 20 см нагоре.
    Аз скоро сменях на преден ляв апарат чак от спирачната помпа и ми излезе 7лв.Обаче в Стара Загора незнам в кои магазини ги има.Аз моя го сменях във Велинград.
    Алфа 155 1.8 16V 96г.
    Ако всичко ви е наред. Ако жена ви е прекрасна. Ако и любовницата ви е прекрасна. Ако заплатата ви не само стига, а и остава. Ако шефът ви е хубав човек. Ако нямате никакви проблеми със здравето. Кажете "не" на наркотиците!

  5. #5
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Да, размерите са различни, медни са тръбичките и се огъват лесно дори и от неопитни като мен. Аз съм сменявал на 155-цата от помпата до предно ляво колело и скоро на 146-цата от кантарчето до задно дясно. С последното се мъчи kolioto - развиване, прехондици, кантарче...
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  6. #6
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    В София продават готови тръбичко по размер. Има и вариянт да отидеш и да ти направят точно дължината която искаш с точно накрайнците, които желаеш.
    Има и трети вариянт - купуваш си тръба на метър, щуцери има нови и машинка за обръщане на лещата. Всичко останало е сръчност.
    Alfa Romeo 75 24V

  7. #7
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Ники, това за въртенето на волана сигурен ли си че така ще обръщаш спирачките.
    Мисълта ми е че май е по-симислено да преместиш спирачните магистрали.

    Иначе тръбички има навсякъде.
    Само да допълня - няма нужда от нови щуцери, старите са използваеми в 99% от случаите.
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by търтей View Post
    Ники, това за въртенето на волана сигурен ли си че така ще обръщаш спирачките.
    Мисълта ми е че май е по-симислено да преместиш спирачните магистрали.

    Иначе тръбички има навсякъде.
    Само да допълня - няма нужда от нови щуцери, старите са използваеми в 99% от случаите.
    Да де, магистралите, но тръбичките идват по дълги, а аз не обичам да ми се мотат излишни кабеляци и маркучи.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #9
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Така може.
    Аз като въртя волани гледам да го докарам макс до "заводското" щото иначе не че кефи
    Особено 20 метра спирачни тръби
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  10. #10
    Запален алфист Jorkkoo's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна
    Age
    35
    Posts
    173

    Default

    Проблема е решен. Колата е в движение от 27.11. Купих си от един магазин за авточасти 2х4м. медни тръбички на цена 20лв. за брой всичко стана идеално завиват се крайщата към спирачната помпа и след това се огъват и нагаждат по местата на старите. Разликата между двете оригинални тръбички е няколко сантиментра затова взех еднакви понеже са на готови размери. Проблема с дължината реших като направих няколко намотки около шише от минерална вода 0.5л. Оригиналните също имаха няколко намотки (спиралки). Всичко стана идеално. По местата където е огъвана тръбичката в процеса на напасване става по трудно за огъване(закалява се). Като цяло процеса по поставянето не е труден,стига само да се осигури достатъчно място за работа. Аз свалих резервоара и крайните гърнета
    ex. Alfa Romeo GTV 2.0 TS 110kW 98' LUSSO The SiLver BuLLeT

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •