Results 1 to 3 of 3

Thread: Проблем с АБС

  1. #1
    Запален алфист JACCOMO's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    297

    Default Проблем с АБС

    Имам следния проблем колеги.
    От 3-4 дни ми се случва от време на време да ми свети АБС-а и съответно не работи докато свети.Чета аз по форума но намирам подобни проблеми при замръзнали ръчни и много ниски температури, но сега времето е хубаво.Не мога да се класирам за диагностика защото искам да отида със светеща лампа.Забелязвам че най-често светва или изгасва докато карам назад и натисна спирачка или нещо подобно, но не винаги.
    Ако на някой му идва на Акъла за нещо което бих могъл да погледна и да отстраня сам моля нека сподели.

    П.С. Преди 2 месеца ми задържаше леко задно дясно колело но дори тогава проблем с АБС нямаше, пък и ми оправиха колелото да не задържа и до преди 3 дни нямаше забележка.
    Алфа Ромео 156 1,8TS/ГИ EasyGas

  2. #2
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Като са ти оправяли колелото,което е задържало,огледаха ли накладките.Може да са износени неправилно и да се заклинват.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  3. #3

    Default

    На първо четене - диагностика на ABS за грешка да се види дали е записало нещо. При размърдал се куплунг също се получава, особено от старите (жълтеникавите). Прегледай си кабела и датчика да не е някъде с наранена изолация (на колелото, дето са правили)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •