Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: силни вибрации при палене

  1. #1
    Младши алфист lyubo74's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Салерно,Италия
    Posts
    6

    Question силни вибрации при палене

    Здравейте,колеги!Имам алфа156sw 1.9jtd от около два месеца.Доволен съм и очарован от колата с изключение на един малък (надявам се) проблем-вече 4-5 пъти ми се случва при палене мотора да се разтърсва от ужасни и силни вибрации,при което я гася веднага.При следващото палене всичко е нормално.Някой има ли обяснение на какво може да се дължи това и как би могъл да се отстрани подобен проблем?

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by lyubo74 View Post
    Здравейте,колеги!Имам алфа156sw 1.9jtd от около два месеца.Доволен съм и очарован от колата с изключение на един малък (надявам се) проблем-вече 4-5 пъти ми се случва при палене мотора да се разтърсва от ужасни и силни вибрации,при което я гася веднага.При следващото палене всичко е нормално.Някой има ли обяснение на какво може да се дължи това и как би могъл да се отстрани подобен проблем?
    Един мой приятел получи вибрации, щот успя да хакне бензин в нафтата. От вода също може да се получи - виж си пробката на филтъра -> отвии и източи да провериш. Иначе отиваш на дюзи, сипи някоя качествена добавка за почистване Liqui moly аз ползвам. И надявам се като дадеш контакт не въртиш веднага ключа

  3. #3
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Да сипе добавка, ама сякаш на дюзи бие работата.
    Кога точно го прави проблема - при сутрешно палене само или и през деня?
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  4. #4

    Default

    и аз имам подобен проблем. при всяко палене, колата силно се разтриса, но винаги пали от първия път. акумолатор и свещи са чисто нови.
    147jtd

  5. #5
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Към вибриращите колеги - сетихте ли се да си огледате тампониге по мотора ... ? Ей така, профилактично ...

  6. #6
    Луд за връзване
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София, Младост 4
    Age
    38
    Posts
    412

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    Към вибриращите колеги - сетихте ли се да си огледате тампониге по мотора ... ? Ей така, профилактично ...
    Аааа аз си вибрирам и си имам 1 тампон за смяна ама така пали и гасне като тракторче
    Има 1 тампон горе, който при мен е разбит и знам че от него като я гася и притриса, но ми обявиха 250лв за него и на мен ми стана лошо...

    Alfa Romeo 156 1.9JTD '99
    BMW 316 Compact '95

  7. #7

    Default

    гледал съм тампоните, но ми са здрави !

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    Към вибриращите колеги - сетихте ли се да си огледате тампониге по мотора ... ? Ей така, профилактично ...
    Колегата пише от време на време в поста си. При тампон е постоянно

  9. #9
    Младши алфист lyubo74's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Салерно,Италия
    Posts
    6

    Default

    "Да сипе добавка, ама сякаш на дюзи бие работата.
    Кога точно го прави проблема - при сутрешно палене само или и през деня?"

    по-скоро го прави през деня.Последният път бях слязал за цигари за около 2 мин. и я угасих,като понечих да запаля-същия номер.33Dandy писа,че е възможно да е от нечиста нафта,та ми е направило впечатление в зависимост от това от къде зареждам,че има известни промени в мощността на колата...Алфата я взех под 100хил. км.,сега е на 104-5хил...,не знам доколко е дълъг живота на тампоните,но не мисля,че е от това,по-скоро тепърва ще имам проблеми с тях ако продължава така.Случва ми се веднъж на 30-40 паления и се надявам да не зачести,докато я оправя

    ---------- Post added at 21:30 ---------- Previous post was at 21:12 ----------

    Благодаря за всички отзиви и съвети!Ще действам веднага,след като намеря надежден майстор.Уж съм в Италия,родината на алфата,но нямам и грам доверие в тукашните майстори.Казвам го от личен опит,тъй като предишната ми кола(опел астра),я захвърлих точно благодарение на "добри" майстори

  10. #10

    Default

    Все пак не забравяй - Ако вилтърът за нафтата ти е без датчик или изключен датчик за вода, отвии това, дето му е на дъното за да видиш що има вътре. И сигурен ли си, че е на 104 000? Италианците са си вид българи

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by DarkKnight View Post
    Аааа аз си вибрирам и си имам 1 тампон за смяна ама така пали и гасне като тракторче
    Има 1 тампон горе, който при мен е разбит и знам че от него като я гася и притриса, но ми обявиха 250лв за него и на мен ми стана лошо...
    има далеч по-евтини варианти,но и качеството
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  12. #12
    Младши алфист lyubo74's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Салерно,Италия
    Posts
    6

    Default

    Quote Originally Posted by 33Dandy View Post
    Все пак не забравяй - Ако вилтърът за нафтата ти е без датчик или изключен датчик за вода, отвии това, дето му е на дъното за да видиш що има вътре. И сигурен ли си, че е на 104 000? Италианците са си вид българи
    Да ти кажа честно,дори и не знам къде се намира.Досега на два пъти съм вдигал капака,за да долея вода за чистачките и и бях хвърлил един бегъл поглед ама май ще трябва да се отнеса по-сериозно...Относно километрите-взех я от мой познат,който държи автокъща,имам и гаранция 1год. и май не е лошо да се обърна именно към него

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by lyubo74 View Post
    Да ти кажа честно,дори и не знам къде се намира.Досега на два пъти съм вдигал капака,за да долея вода за чистачките и и бях хвърлил един бегъл поглед ама май ще трябва да се отнеса по-сериозно...Относно километрите-взех я от мой познат,който държи автокъща,имам и гаранция 1год. и май не е лошо да се обърна именно към него
    Абе приятел ... Дай я тук у Бг да ти кажем истината.
    Филтърът е в двигателния отсек посредата, зад двигателя. Не можеш го сбърка. Кола в Италия над 5г. и на 100 000 - интересно. Те там не слизат от колите. И не знам защо в Милано Алфите са рядкост. Но карабинерските 159 са
    Last edited by 33Dandy; 26-11-2010 at 21:25. Reason: грешка

  14. #14
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ти кога ходи в Милано? Аз пък като ходих видях много Алфа, много нещо. Ма то на където и да се обърнеш Алфа. И от хубави по-хубави. А хората в Милано пътуват с метрото. Така, че не се чуди че има Алфи и на малко километри. Плюс тва имат убийствени такси да карат в центъра. То за това и като цяло в Милано движението е абсолютно нормално. Много по-добре е от София да речем. Просто в града вътре около центъра няма коли. Не се движат. Метрото за сметка на това е пълно. Дори по формулата когато беше тогава нямаше пак много коли да се движат. Това са ми впечатленията на мен.
    Last edited by oem; 26-11-2010 at 21:37.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Ти кога ходи в Милано? Аз пък като ходих видях много Алфа, много нещо. Ма то на където и да се обърнеш Алфа. И от хубави по-хубави. А хората в Милано пътуват с метрото. Така, че не се чуди че има Алфи и на малко километри.
    Юли месец Милано-Падова-Бергамо-Венеция-Верона и на всички ни направи впечатление, че алфите са малко. Колкото за метрото съм съгласен, ама ... кой си купува кола, когато не се движи с нея и не си избива парите от нея? Изключвам богаташите. А и мацката с нас, която живее в Италия от 20 години, каза, че цените на алфите не са от най-ниските. Нямах време да влезна в шоу рум на алфа да видя, на пътя за Венеция имаше доста голям. И Милано не успях да разгледам

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •