Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23

Thread: силни вибрации при палене

  1. #16
    Луд за връзване
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София, Младост 4
    Age
    38
    Posts
    412

    Default

    Quote Originally Posted by 33Dandy View Post
    Колегата пише от време на време в поста си. При тампон е постоянно
    Не е постоянно. Зависи от много фактори (поне при мен )


    Quote Originally Posted by lyubo74 View Post
    Да ти кажа честно,дори и не знам къде се намира.Досега на два пъти съм вдигал капака,за да долея вода за чистачките и и бях хвърлил един бегъл поглед ама май ще трябва да се отнеса по-сериозно...Относно километрите-взех я от мой познат,който държи автокъща,имам и гаранция 1год. и май не е лошо да се обърна именно към него
    Разгледай хубаво. А кой ти каза че тампоните са ти добре? Погледни го и сам - намира се в ляво на двигателя... виж дали се клати нагоре надолу. Ако искаш мога да ти снимам моя да видиш кой точно имам предвид

    Alfa Romeo 156 1.9JTD '99
    BMW 316 Compact '95

  2. #17
    Младши алфист lyubo74's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Салерно,Италия
    Posts
    6

    Default

    Quote Originally Posted by 33Dandy View Post
    Абе приятел ... Дай я тук у Бг да ти кажем истината.
    Филтърът е в двигателния отсек посредата, зад двигателя. Не можеш го сбърка. Кола в Италия над 5г. и на 100 000 - интересно. Те там не слизат от колите. И не знам защо в Милано Алфите са рядкост. Но карабинерските 159 са
    Да...след около 5 месеца ще си ходя,понеже тогава ми изтича застраховката и ще я регистрирам в БГ и дано да нямам никакви проблеми.За сведение в момента тук плащам 800 евро на 6 месеца,което дори и за работещ в Италия идва малко множко...
    А относно тоя датчик,дето казваш-той се намира на самия филтър или някъде го отчита по таблото?Въпроса ми може и да ти се струва смешен ,но наистина колата я имам отскоро,а и нямам почти никакво време,за да я опознавам

    ---------- Post added at 23:02 ---------- Previous post was at 22:55 ----------

    Quote Originally Posted by DarkKnight View Post
    Не е постоянно. Зависи от много фактори (поне при мен )




    Разгледай хубаво. А кой ти каза че тампоните са ти добре? Погледни го и сам - намира се в ляво на двигателя... виж дали се клати нагоре надолу. Ако искаш мога да ти снимам моя да видиш кой точно имам предвид
    Ок.Почти ги бях отхвърлил като вероятност,но все пак нищо не ми пречи да проверя

  3. #18

    Default

    Като намериш филтъра, отдолу е или датчик или тапа. Отвиваш и гледащ какво ще изтече. Виждал съм кола, докарана от Италия, с филтър пълен до половина с вода и изключен датчик.
    След тази процедура, ако изтече вода си смени филтъра най-добре. Но така или иначе не пали веднага, а дай два, три пъти само на контакт за поне 15сек. докато помпата напълни филтъра с нафта отново

  4. #19
    Запален алфист SPEEDY-SD's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София
    Posts
    148

    Default

    Quote Originally Posted by DarkKnight View Post
    Аааа аз си вибрирам и си имам 1 тампон за смяна ама така пали и гасне като тракторче
    Има 1 тампон горе, който при мен е разбит и знам че от него като я гася и притриса, но ми обявиха 250лв за него и на мен ми стана лошо...
    50 или 80 лева беше всичко със смяната...ама 250 е доста много.. ако те интеренсува ще питам дане би да греша за цената че беше отдавна,но повече от 100 лв със сигурност не е...

  5. #20
    Младши алфист lyubo74's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Салерно,Италия
    Posts
    6

    Default

    Quote Originally Posted by 33Dandy View Post
    Като намериш филтъра, отдолу е или датчик или тапа. Отвиваш и гледащ какво ще изтече. Виждал съм кола, докарана от Италия, с филтър пълен до половина с вода и изключен датчик.
    След тази процедура, ако изтече вода си смени филтъра най-добре. Но така или иначе не пали веднага, а дай два, три пъти само на контакт за поне 15сек. докато помпата напълни филтъра с нафта отново
    Да,ще опитам!Да подчертая само,че преди два месеца(при покупката)колата е обслужена напълно-нови ремъци,масла,филтри...,но явно и тук ще е на принципа:"око да види,ръка да пипне"!

  6. #21
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Вземи при следващото зареждане купи от бензиностанцията 1 бутилка (1 литър) синтетично 2-тактово масло и сипи в резервоара - не е 100% гаранция, но със сигурност ще повлияе доста добре на работата на помпата и дюзите
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  7. #22
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    44

    Default

    При мен го правеше от дюзи това разтрисане. Почти всеки път палеше твърдо с удар, по някой път направо ще се разглоби колата, тресеше и тракаше. Имал съм случай само да изтрака и да не запали, оказа се проблемна само една дюза, останалите 4-ри бяха добри.
    Лесно можеш да хванеш дали имаш някакъв проблем с дюзите. Започваш много плавно да повишаваш оборотите до 2200, от ниските до 2200 двигателя не трябва да се разтриса никъде. Има вероятнос на ниските да тресе повече от нормалното и при подаване на газ да се успокоява и после отново да започне да тресе.
    Само отново да кажа, че трябва плавно да го правиш, ако е рязко няма да усетиш мищо.

  8. #23
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Мисля, че колегата най-добре на първо време да вземе да си провери горния тампон на двигателя, който прилича на щанга (захванат до десния ботуш), защото когато е разбит именно при палене и гасене на двигателя най-вече се усеща. Чак след това да се насочва към дюзи. Както е посочил колегата chaveto, при проблемна дюза ("пикае" и връща много обратна нафта), когато е студен мотора трябва да има силно изразено тресене на определени обороти (все едно един от цилиндрите не работи) в интервала до към 2000-2200 об/мин и шуши бяло и мирише на не добре изгоряла нафта.
    Иначе най-сигурния начин за проверка на дюзите без да се свалят е да се изключват една по една, докато се хване от коя ефекта е най-малък (тоест най-малко разтриса двигателя), ако разбира се от това е проблема с притрисането. Само че за целта трябва да има софтуер да си изтрие грешките след тази процедура, че колата влиза в сервизен режим
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •