Page 7 of 10 FirstFirst ... 56789 ... LastLast
Results 91 to 105 of 150

Thread: Ку 4-ка

  1. #91
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Честито и от мен, за една рядка 155-ца!!!

    Quote Originally Posted by MUROMAN View Post
    На последната снимка нещо много е вдигнала градусите и налягането на маслото.
    Който дава газ, редовно ги вижда тия градуси


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  2. #92
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    Супер е колата,изглежда пазена,само не слагай газ.Да и се радваш много.Резервната гума може да я закрепиш отсрани в багажника с някакви ластици.А като и е преместен органичителя,колко коня е сега?
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  3. #93
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by Flame View Post
    Супер е колата,изглежда пазена,само не слагай газ.Да и се радваш много.Резервната гума може да я закрепиш отсрани в багажника с някакви ластици.А като и е преместен органичителя,колко коня е сега?
    Тя гумата там кадето е на снимката си има стойка и се лови с този болт като на нормалните 155 само че е много не удобно .За конете не знам нищо особено за този бустер който е под таблото но тези дни ще питам
    155 2.0 16v МY95 Sport

  4. #94
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    уреда за налягане на маслото ако е верен, мотора е пред раждане, колега вземи мерки докато не е станало късно.
    А и тоя бустер, по-добре не я карай с него, че работата може да е пишман тунинг !

  5. #95

    Default

    предлагам Ви да купя колата ... само не й слагайте газ... и ще Ви дам същата доста по-запазена... една от перфектните 155-ци в бг само, че с 2.0 8 клапанов мотор .. червена ... телефона ми е 0888 198 470
    Last edited by ne0; 26-04-2011 at 21:13.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  6. #96
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by ICI View Post
    уреда за налягане на маслото ако е верен, мотора е пред раждане, колега вземи мерки докато не е станало късно.
    А и тоя бустер, по-добре не я карай с него, че работата може да е пишман тунинг !
    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    предлагам Ви да купя колата ... само не й слагайте газ... и ще Ви дам същата доста по-запазена... една от перфектните 155-ци в бг само, че с 2.0 8 клапанов мотор .. червена ... телефона ми е 0888 198 470
    Здравейте колеги благодаря ви ,че ми обръщате внимание ,а също и на темата .Значи да поясня първо колега ICI аз бях притеснен като тебе за маслото ,че не отчита правилно .Зададох си същия въпрос дали Кучката чака малки кученца или не .Днес въпроса беше решен ,като смених датчика този тумбестия ,на тази кола е отпред много близо до сакса и явно от жегата се е скапал. После питах тука и намерих и една тема в форума за бустера.Това е бууст контролер ,който контролира турбото.После е това че изключва на 7500 а не на 6500 ,но бууст контролера няма нищо общо .За оборотите има някакъв чип в екуто.После тези подобрения питах ги има от много време и според мене щом до сега не се е окучила няма и да се окучи .Благодаря ,ако се сетиш нещо друго пиши аз не съм много на ясно с електрониката.

    Колега НЕО здравей ,за момента колата е моя и не съм решил какво точно ще я правя .Ако почна да я обслужвам и глася няма да я продавам защото ще се оскъпи много .Газ няма да и се слага просто се пошегувах .Ако имаш някаква идея може да ми пишеш на лични ,за да не спамим темата
    155 2.0 16v МY95 Sport

  7. #97
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Първо честито за кучката и второ ако обсъждате кучката с Нео предпочитам да е в темата за да знаем какво става и какви са идеите
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  8. #98
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by BatVas View Post
    Първо честито за кучката и второ ако обсъждате кучката с Нео предпочитам да е в темата за да знаем какво става и какви са идеите
    Благодаря ти колега ,имах в предвид ако НЕО има някоя идея да купува колата да пише на лични ,за да не спамим темата с търговия ,а всички други идей за подобрения експерименти и доработки е ясно ,че ще стават в темата ,за да ги виждат колегите и също да изказват мнения ,което е и самата тема
    155 2.0 16v МY95 Sport

  9. #99
    започва да се пристрастява RASTIL's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    70

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Здравейте колеги благодаря ви ,че ми обръщате внимание ,а също и на темата .Значи да поясня първо колега ICI аз бях притеснен като тебе за маслото ,че не отчита правилно .Зададох си същия въпрос дали Кучката чака малки кученца или не .Днес въпроса беше решен ,като смених датчика този тумбестия ,на тази кола е отпред много близо до сакса и явно от жегата се е скапал. После питах тука и намерих и една тема в форума за бустера.Това е бууст контролер ,който контролира турбото.После е това че изключва на 7500 а не на 6500 ,но бууст контролера няма нищо общо .За оборотите има някакъв чип в екуто.После тези подобрения питах ги има от много време и според мене щом до сега не се е окучила няма и да се окучи .Благодаря ,ако се сетиш нещо друго пиши аз не съм много на ясно с електрониката.

    Колега НЕО здравей ,за момента колата е моя и не съм решил какво точно ще я правя .Ако почна да я обслужвам и глася няма да я продавам защото ще се оскъпи много .Газ няма да и се слага просто се пошегувах .Ако имаш някаква идея може да ми пишеш на лични ,за да не спамим темата
    Вайййй......, ако буст-контролера и ЕКУ-то неат общо е опасна работа ...... щот са не знае до къде "контролира" буст-контролера ! Дано не го разбереш по гадния начин!
    И тука кво стана сега ?!?... Само темата ли осинови или и мене..... дай да ги доуточним тез нища.... що ако си осиновил и мене викам да се обозначиш и да ти подскажа как да влезеш в ролята на осиновител
    Last edited by RASTIL; 02-05-2011 at 01:06.
    To combat the low atmospheric pressure ...

  10. #100
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by RASTIL View Post
    Вайййй......, ако буст-контролера и ЕКУ-то неат общо е опасна работа ...... щот са не знае до къде "контролира" буст-контролера ! Дано не го разбереш по гадния начин!
    И тука кво стана сега ?!?... Само темата ли осинови или и мене..... дай да ги доуточним тез нища.... що ако си осиновил и мене викам да се обозначиш и да ти подскажа как да влезеш в ролята на осиновител
    Здрасти бе пич ти се появи Бог здраве да ти дава .Само темата осинових защото е гратис.Тебе не колега ти си вече голямо момче.Кажи ако си чул нещо за бустера ,че аз съм невежа в тези неща .Мойте познания стигат максимум до Алфа 75 и то първа серия с карбуратор .
    155 2.0 16v МY95 Sport

  11. #101

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Мойте познания стигат максимум до Алфа 75 и то първа серия с карбуратор .
    Па може и да се понаучим и на някоя TS Sport с LSD,примерно.
    Другата седмица щ'ти споделям нещо.
    155 2.0 TS '93 + GTV 2.0 TS '96 - евридейките
    1750 BERLINA '69 + SPIDER 2.0 S4 '91 - "ОТ НАЙ-ИСТИНСКИТЕ"
    GTV2.0 GRAND PRIX '81 + 90 1.8 SUPER '85 - for джуро
    ex:1750 BERLINA '67 + SPRINT 1.5 QV '86 + 155 1.8 '94 + 156 1.8 '00 - бившите

  12. #102
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by AnastasKOSTOV-REX View Post
    Па може и да се понаучим и на някоя TS Sport с LSD,примерно.
    Другата седмица щ'ти споделям нещо.
    Човек се учи докато е жив ,а ученика може да стане и професор ,а учителя си остава учител
    155 2.0 16v МY95 Sport

  13. #103
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    Явно колата е с моднат чип с изместен ограничител на оборотите, което между другото е също пишман тунинг, понеже тя вади максималната си мощност със стоковото турбо далеч под 7000об. мин.

    Кранчето е кофти идея, по простата причина че може да е както с пишман ограничителя.
    Чипа може да не е направен коректно във високия бууст, не се знае и на колко надува колата, трябва да се сложи буустметър, също и смесите да се измерят дали са в безопасни граници.
    Няма да споменавам че ако бензиновата помпа е стара, е много вероятно да не може да поддържа нужното налягане в рейката и колата да беднее особено при качване на надува с кранчето.
    А че не се е повредила досега нищо не значи, такива неясни тунинги на лимита на стар сток мотор са си риск и рано или късно нещата се случват.

  14. #104
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Благодаря ти колега ще питам ,и ще проверя тези неща за които казваш
    155 2.0 16v МY95 Sport

  15. #105
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Здравейте колеги Алфисти ,рекох да събудим темата .Аз наследих темата от колегата Растил ,който не зарадва феновете с нищо до сега .Аз от моя страна също като него не направих нищо по въпроса.От днес темата пренадлежи на други момчета ,които ще ни радват за в бъдеще ,и аз лично се надявам да имат много успехи .Важното е че в БГ има още една 155 турбо 4х4 .
    155 2.0 16v МY95 Sport

Page 7 of 10 FirstFirst ... 56789 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •