Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24

Thread: Ремонт на двг 1.8 тс

  1. #1
    Заклет сектант RokFort's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    гр.Добрич
    Age
    36
    Posts
    115

    Default Ремонт на двг 1.8 тс

    Здравейте ,колеги.
    Моята Алфа 156 1.8 тс която закупих преди около 2 месеца сдаде багажа.
    Или по точно ,преди около два дни,при потегляне на един светофар взе да издава странен звук ,подобен на чукане от мотора.
    Първоначално не мислех да я правя и я пуснах да се продава с повредата ,но след това отворихме мотора в сервиза на брат ми и видяхме ,че биелните лагери на трети цилиндър са дроб ,докато всички останали бяха перфектни,а вала нямаше никакви драскотини.
    Поръчах си биелни лагери Глюко или нещо подобно ,сменихме маслото сложих отново Мобил 10в40 колата си заработи перфектно ,реших да я поразходя като вдигам максимум 3000 об/мин. и точно след 10км отново се разтрака колата.
    Та чудя се какво точно и има на тая кола!!!?!
    Та сега съм решил ако евентулано не се продаде докато събера някой лев ,защото съм разорен ,да и направя един по сериозен ремонт.
    Шлайф на вал ,лагери първи ремонт,смяна на сигменти,шлайф на глава с припасване на клапаните и т.н.
    Но доколкото разбирам от повечето шлайфисти Алфа с шлайфан вал не се движи за дълго време ,има ли нещо вярно в това??
    А и според вас струва ли си ремонта на тая кола ,излиза някаде около 800лв
    За два месеца съм хвърлил около 1200лв по нея а тя е супер неблагодарна.
    Гуми ,музика, ремонт на предница ,направо не ми се говори..

  2. #2
    Заклет сектант RokFort's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    гр.Добрич
    Age
    36
    Posts
    115

    Default

    И още нещо ,някой има ли представа дали може да и се "портне" главата ,и ще има ли някакъв смисъл от това ,защото си мисля ,че мотора е изцеден до крайност фабрично.

  3. #3

    Default

    набарал си не която трябва кола явно. вместо да даваш 800 лева за ремонт. пробвай с друг мотор. аз лично така бих направил ако ми се строши мотора.
    1.9JTD 105+

  4. #4
    Заклет сектант RokFort's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    гр.Добрич
    Age
    36
    Posts
    115

    Default

    Quote Originally Posted by gjulizar83 View Post
    набарал си не която трябва кола явно. вместо да даваш 800 лева за ремонт. пробвай с друг мотор. аз лично така бих направил ако ми се строши мотора.
    Идеята ми за сега е за ремонт на моя мотор ,а и надали ако взема друг двигател на 200000+ ще е по малко отъркан от моя.
    По добре да ремонтирам моя и да знам ,че като е направен като хората ще има един доста голям ресурс от километри.
    А някой да знае има ли разлика в коляновите валове при 1.6 и 1.8 ?

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by RokFort View Post
    Идеята ми за сега е за ремонт на моя мотор ,а и надали ако взема друг двигател на 200000+ ще е по малко отъркан от моя.
    По добре да ремонтирам моя и да знам ,че като е направен като хората ще има един доста голям ресурс от километри.
    А някой да знае има ли разлика в коляновите валове при 1.6 и 1.8 ?
    Мисля, че имаше. На баща ми коляновия вал беше даже леко крив, но за около 110лв. го изправиха и шлайфаха. Сега е ОК вече 10 000км

  6. #6
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by RokFort View Post
    И още нещо ,някой има ли представа дали може да и се "портне" главата ,и ще има ли някакъв смисъл от това ,защото си мисля ,че мотора е изцеден до крайност фабрично.
    Може да се портне, даже е много хубаво това което си замислил....Само финанси да имаш
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Може да се портне, даже е много хубаво това което си замислил....Само финанси да имаш
    To като я разглабяш така или иначе е хубаво да се пришлайфат и напаснат леглата на клапаните, а и да се пилне леко главата. За оправянето на вала и главата ми излезна около 200 - 220 лв. Имало "изкривяване" 0.3mm, което са го премахнали. Мисля, че е по оптимално не да променяш двигателя за да го изтискаш, а да видиш тунинг сервизите. От посочените в раздела имам положително отношение към Екстриймците. Има и други фирми предлагащи чипосване, но като ги питах за моята принцеса две от тях започнаха да ми говорят глупости (как ще ми изпратят чипа по пощата, а моята се програмира, не се сменя нищо, да не говорим за добавяне на външни модули - Genercom) и .... сещаш се. А и за 1.8TS (каквато е на баща ми) от 144 ставаше на 160 и въртящия момент се вдигаше с около 20N/m. A и за да искаш все пак да постигнеш нещо трябва да си вземеш спортни валове най-малкото

  8. #8
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Quote Originally Posted by RokFort View Post
    а вала нямаше никакви драскотини.
    Поръчах си биелни лагери Глюко или нещо подобно ,сменихме маслото сложих отново Мобил 10в40 колата си заработи перфектно ,реших да я поразходя като вдигам максимум 3000 об/мин. и точно след 10км отново се разтрака колата.
    Та чудя се какво точно и има на тая кола!!!?!
    Вала, не се гледа ,а се мери. Драскотини няма да видиш, но пък за сметка на това шийката му предполагам е станала кат бъчва . За туй, сега вече с микрометъра и се молиш да влезеш в ремонтен размер. Задължително разглоби и почисти добре регулиращият клапан на налягане в маслената помпа. Трябва да се движи, без да задържа !

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by dobromirski View Post
    Вала, не се гледа ,а се мери. Драскотини няма да видиш, но пък за сметка на това шийката му предполагам е станала кат бъчва . За туй, сега вече с микрометъра и се молиш да влезеш в ремонтен размер. Задължително разглоби и почисти добре регулиращият клапан на налягане в маслената помпа. Трябва да се движи, без да задържа !
    Този съвет е един от прекрасните - последвай го непременно. Иначе до 1000км ще си отново за ремонт, че и доста по-рано даже

  10. #10

    Default

    На части е моя съвет, така има най-голяма вероятност да си избиеш парите ама ще стане бавно. Иначе ще счупиш една камара пари по нея и след още 2-3хил.лв ще разбереш че си хвърляш парите в черна дупка.

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  11. #11
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by cassillas View Post
    На части е моя съвет, така има най-голяма вероятност да си избиеш парите ама ще стане бавно. Иначе ще счупиш една камара пари по нея и след още 2-3хил.лв ще разбереш че си хвърляш парите в черна дупка.
    Ма колко си прав не е истина!
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  12. #12

    Default

    Не знам колко я е платил, но надали ще успее да си избие парите

  13. #13
    Заклет сектант RokFort's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    гр.Добрич
    Age
    36
    Posts
    115

    Default

    На части няма да е колата ,тя така или иначе ще се прави ако не се продаде цяла.
    Идеята е обаче да се направи като хората ,а незнам дали тия мотори подлежат на шлайф на вала и след това какъв е пробега който могат да изминат .
    И някой правил ли е до сега основен ремонт на тия мотори и как се държат след това.

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by RokFort View Post
    На части няма да е колата ,тя така или иначе ще се прави ако не се продаде цяла.
    Идеята е обаче да се направи като хората ,а незнам дали тия мотори подлежат на шлайф на вала и след това какъв е пробега който могат да изминат .
    И някой правил ли е до сега основен ремонт на тия мотори и как се държат след това.
    За вала и главата съм написал по-горе - вече повече от 10 000км

  15. #15
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    невъзможни неща няма .. както са написали колегите стига да имаш финанси, време и най-вече здрави нерви ще я стегнеш .. но дали си струва ?! при всички положения НЕ /специално за мен/ ... аз бих се отървал от нея ..
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •