Results 1 to 4 of 4

Thread: регистрация

  1. #1
    Младши алфист Tzari's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bulgaria(sofia)
    Posts
    8

    Default регистрация

    здравейте колеги!знам че не е по темата!но!някой има ли представа какви документи ще ми трябват за да си регистрирам колата освен договора за покупка-продажа,прегледа,застраховката и талона?и колко пари горе-долу ще ми трябва?

  2. #2

    Default

    Това, което си изброил са документите като договора трябва да е нотариално заверен; по принцип ти трябва и квитанция за платен данък, но се предполага, че нотариуса е видял такова нещо като е заверил договора; ако си имаш гражданска, някъде около 60-тина лева ще ти трябват за номерата и такси за документите в КАТ. Имай предвид, ако колата си има гражданска, че след като я регистрираш трябва да направиш добавък, с който да я прехвърлиш на твое има при застрахователя с който е сключена (ако не бъркам процедурата е между безплатно и 10-тина лева в зависимост от застрахователя). След като я регистрираш в КАТ трябва да отидеш и в общината, да я регистрираш на твое име, да платиш данък за придобиването (който е различен процент в зависимост от общината - обикновено е нещо от рода на 2-3-4%); трябва и частта от годишния данък до края на годината да платиш в общината (той зависи от конските сили)

  3. #3

    Default

    В КАТ табелите са ти всичко 72 лв /реално са към 60, ама остава и някой лев за любимците ни от сибанк/, данъка който плащаш в общината е процент от сумата на сделката.В София повечето общини на са 2.5%, не е задължително да носиш бележката за тоя данък ако в договора пише че пред нотариуса си я представил.Отиваш в КАТ с големия и малкия талон, полицата за гражданската, талончето от прегледа и копие и оригинал от договора.След това минаваш на преглед там, гледат номера на шаси и двигател /много обичат да стържат по боята да видят дали не е пребоядисвана/, връщаш старите номера дават ти нови и си ти
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  4. #4
    Младши алфист Tzari's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bulgaria(sofia)
    Posts
    8

    Default

    мерси за информация колеги!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •