Page 23 of 24 FirstFirst ... 1321222324 LastLast
Results 331 to 345 of 349

Thread: Просто 33

  1. #331
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Малко поизтрих простотии, значи Белчо помоли да не се пишат глупости в темата му, съмсем обосновано и основателно. Има си тема за ракия, има и за части. Пишете там на воля.
    Никога не съм наказвал, раздела е доста непосещаем, дайте да е се наказваме за глупости.

    Чичко Иво, и без това не дойде на Трак Дейа, и за това търпиш повод за наказание.
    Ако някой нещо ще пише в тая тема, ще бъде за 33-ката на Triptih. Нищо друго.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  2. #332
    Запален алфист Член на клуба Събев's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Димитровград/Европа
    Posts
    498

    Default

    Quote Originally Posted by Triptih View Post
    За какво да завиждам,че ми цапате темата ли?Да не мрънкам че пишете за неща нямащи връзка с колата,при положение че в раздела има теми за наздравици и чарколяци пусната от теб даже?
    Един път ви направих забележка,втори,а вие вместо да спрете ми казвате че и без това всичко е насрано та да се радвам че и тук осирате.
    Не разбрахте ли че не ми е приятно.Събирайте се,пийте си,но защо трябва да го афиширате?
    Аз да попитам по темата че не разбрах кое е твоето време? Има ли прогрес от предния път на пистата? Какво време даде? Аз се изядох че не успях да дойда, но не съм в Бг за съжаление!
    Alfa romeo 33 1.7 8V - the monument and Alfa Romeo 156 1.9JTD

  3. #333
    Запален алфист Triptih's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    357

    Default

    Най- доброто ми време е 1.27.Има прогрес от миналия път когато дадох 1.36.Разликата от тогава е че минах от 14ки с 8годишни гуми на 15ки с едногодишни гуми.И по-малко жаля колата.
    А за клетката ми се ще още тази година,но тя ще е последното което ще се слага.Първо окачване,по-широка следа,силен мотор,спирачки.....
    Мен още ме е жал да махна газовата,а съм тръгнал да правя такива кардинални промени.Така че първата стъпка е психологическа,да прежаля колата и да изчезне газовата уредба

  4. #334
    ИзРуД V@K@T@'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,661

    Default

    Абе ти не си ли с 1.7 16v в момента или се лъжа.

    33-(1.3),(1.5 TI),(1.7 8V),(1.7 16V),145-(1.4TS),(2.0TS),(1.7 16V Boxer),146-(1.4TS),155-(1.7 TS),156-(2.4 JTD),(1.9JTDm),164-(2.0 V6 Turbo), 159-(2.4 JTDm)
    Само черна Алфа може да бие друга черна Алфа

  5. #335
    Запален алфист Член на клуба Събев's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Димитровград/Европа
    Posts
    498

    Default

    Quote Originally Posted by V@K@T@ View Post
    Абе ти не си ли с 1.7 16v в момента или се лъжа.
    1.7 8V e мотора на колегата!

    ---------- Post added at 23:03 ---------- Previous post was at 22:55 ----------

    Quote Originally Posted by Triptih View Post
    Най- доброто ми време е 1.27.Има прогрес от миналия път когато дадох 1.36.Разликата от тогава е че минах от 14ки с 8годишни гуми на 15ки с едногодишни гуми.И по-малко жаля колата.
    А за клетката ми се ще още тази година,но тя ще е последното което ще се слага.Първо окачване,по-широка следа,силен мотор,спирачки.....
    Мен още ме е жал да махна газовата,а съм тръгнал да правя такива кардинални промени.Така че първата стъпка е психологическа,да прежаля колата и да изчезне газовата уредба
    Ееее прогрес има определено, скоро ще остана най-бавния от 33-ките явно като гледам какви времена дават и ти ако се прежалиш и отиде! Шегувам се, важното е да се забавляваме! Спирачките ако са стоковите след 3-тата обиколка работят ли изобщо адекватно, че при мен педала става на дърво, а колата си върви и не спира!
    Alfa romeo 33 1.7 8V - the monument and Alfa Romeo 156 1.9JTD

  6. #336
    Запален алфист Triptih's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    357

    Default

    Спирачките отпред са с дискове от алфа164 и апарати от опел 1.8 16кл.Много добре се държат.Спират си прилично,педала се натиска нормално,перфектни са.

  7. #337
    Запален алфист Triptih's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    357

    Default

    Цяла година не съм писал.Изкара зимна почивка,че нямаше зимни гуми.
    Днес изкочи лоста на скоростите.Шайбата бе изчезнала някъде.Сложих нова,усуках телчето и готово.
    Но забелязах нещопонеже имам в мазето една ск. кутия от бялата 16v 33ка.Исках да разглобя лоста откъм скоростите,но не поддаде,като бетон е.А на колата много играе,затова и е отишла шайбата,от вибрацийте.Интересно ми е откъде такава разлика.От гумените тампони?Така и така съм на тази вълна,ми се ще да си ги сменя,да не ми играе лоста,а и предполагам ще влизат по "мазно" скоростите.Но ще има ли нови по магазините?

  8. #338
    Запален алфист Triptih's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    357

    Default

    Реших да свалям мокета но се запънах с едни кабели излизащи от кормилния прът към скоростите.Някаква идея как да ги сваля за да извадя мокета?Сещам се само да ги отрежа и после запоя.Но ако има по културен начин ще е чудесно.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 077d5fef9b2925beb08409a4a799f7bd.jpg  

  9. #339
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Режи мокета, що за въпрос
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  10. #340
    Запален алфист Triptih's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    357

    Default

    Е как да го режа нали после пак ще го слагам.Не ми се разваля.Човек като си слага друг мокет или го реже или реже кабелитенещо не ми се вярва,трябва да има и друг начин.

  11. #341
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Намери краищата на кабелите и откачи буксите, ако има.

    Изпратено от моят SM-G920F с помощта на Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  12. #342
    Запален алфист Triptih's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    357

    Default

    Колкото и да не ми се ще май ще режа мокета.Кабелите са доста,неискам да рискувам да си пречакам колата.

  13. #343
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Triptih View Post
    Цяла година не съм писал.Изкара зимна почивка,че нямаше зимни гуми.
    Днес изкочи лоста на скоростите.Шайбата бе изчезнала някъде.Сложих нова,усуках телчето и готово.
    Но забелязах нещопонеже имам в мазето една ск. кутия от бялата 16v 33ка.Исках да разглобя лоста откъм скоростите,но не поддаде,като бетон е.А на колата много играе,затова и е отишла шайбата,от вибрацийте.Интересно ми е откъде такава разлика.От гумените тампони?Така и така съм на тази вълна,ми се ще да си ги сменя,да не ми играе лоста,а и предполагам ще влизат по "мазно" скоростите.Но ще има ли нови по магазините?
    Има нови, но са по-зле от старите. За последен път това упражнение го правих с масло устойчив маркуч. Мисля, че рязах някакъв по дължина. Получи се много добре. Внимавайте и с положението на мотора. Тампона на мотора и скоростната кутия се захваща на бъбрек и мотор и скоростна кутия висват. Направено е да извадиш лесно рейката.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  14. #344
    Запален алфист Triptih's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    357

    Default

    Да докладвам–мокета свален цял.Имаше две букси който откачих и стана работата.Плана е оправяне на ръждивите петна и консервиране на пода преди зимата.

  15. #345
    Запален алфист Triptih's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    357

    Default

    Какво свърших през зимната пауза-
    Взех си кола донор 1.7 16в-сега разглобяваме мотора с идеята да го стегнем и качим на 33ката.
    Изкърпиха се две дупки на пода.
    И след като се изчисти и сглоби мокета,седалките,пластмасите,утре ще сложа и едно касетофонче да е в тон с епохата на колата.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMAG0428_BURST001.jpg   IMAG0607_BURST002.jpg  

Page 23 of 24 FirstFirst ... 1321222324 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •