Page 9 of 24 FirstFirst ... 789101119 ... LastLast
Results 121 to 135 of 349

Thread: Просто 33

  1. #121
    Запален алфист Triptih's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    357

    Default

    33 на газ си е супер,нали другата ми бе с такава.Тя и затова изгоря,тъй като я карах на бензин и като протече край.А ако си е бях карал на газ...
    А за тази живот и здраве,и като успея да спеста малко пари слагам една газ. уредба.

  2. #122
    Запален алфист zilala's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    474

    Default

    Слагай си една обикновенна газова и да не ти пука мене така искаха да ме прецакат по сервизите с газов инжекцион дето е повече от 2 33йки ,пък и ако караш на къси растояния тя напрактика няма да може да мине на газ и кво пак си си на бензин.И един съвет в който се обедих лично вчера-всичко по газовата може да ти е втора употреба тръби ,щуцери ,бутилка обаче изпарителя трабва да е нов,аз така взех мойта за 30 лева всичко и хвърлихме с Бате Иво изпарителя и газовия клапан на боклука.

  3. #123
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    какъв беше изпарителя. ловато с един ремонтен комплект става като току що излязъл от завода.
    точка

  4. #124
    Запален алфист zilala's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    474

    Default

    Точно ловато беше ,ама предпочетох да си зема един Мимгаз за 40 лева вместо 29 за оргиналният ремонтен комплект ,някак си не ми се занимава.

  5. #125
    www.lancia-bg.com/***** becksalfa's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    варна
    Age
    46
    Posts
    146

    Default

    газта си е за готвене и отопление това е моето мнение,
    alfa 33 1,7 IE 89гд.[SIGPIC]
    alfa 33 1.7 IE 92гд.
    alfa 166 2.4jtd 02гд. 150к.с.
    lancia delta 1.9td 99гд.

  6. #126
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by becksalfa View Post
    газта си е за готвене и отопление това е моето мнение,

    Не си особено прав. Щом в Италия (държава с много различен от нашия стандарт) карат мнооого на газ, пускат коли от завода с метан и т.н. значи има смисъл. А в БГ живеят легенди и митове за вреда от газта, благодарение на изключително некомпетентни и откровенно прости майстори, които би било по-добре да им отсекат ръцете, вместо да им позволяват да пипат коли.
    Отделно, че в нашият бит и култура е залегнала максимата, че нешо което човек не го познава, е по-добре да го отрече, вместо да научи нещо за него. А имаче АГУ-тата (особено за нашите талиги) са от прости, по-прости.
    И понеже няма смисъл, я кажи, в моят случай например (комбито ми е газов котлон) в Софийското движение, всеки божи ден изминавам задължителни 22-25 км. (това е минимумът до работа и обратно), 6 дни седмично, колко км. минавам на година? Колко литра газ са това, при положение, че на газ харчи 12/100, а на бензин 10/100 колко лв. годишно ми е разликата само от ходене на работа, без да се смятат други пътувания. Има не само смисъл, а и огромна разлика. Аз кола имам за да я карам, а не да ми седи като паметник. Имам си и паметник, разбира се, но той е на бензин.
    А има и хора, които карат и в няколко пъти повече километри на година от мен. Те какво да кажат? Смисъл виннаги има, но когато всичко е направено както трябва.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  7. #127
    www.lancia-bg.com/***** becksalfa's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    варна
    Age
    46
    Posts
    146

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Не си особено прав. Щом в Италия (държава с много различен от нашия стандарт) карат мнооого на газ, пускат коли от завода с метан и т.н. значи има смисъл. А в БГ живеят легенди и митове за вреда от газта, благодарение на изключително некомпетентни и откровенно прости майстори, които би било по-добре да им отсекат ръцете, вместо да им позволяват да пипат коли.
    Отделно, че в нашият бит и култура е залегнала максимата, че нешо което човек не го познава, е по-добре да го отрече, вместо да научи нещо за него. А имаче АГУ-тата (особено за нашите талиги) са от прости, по-прости.
    И понеже няма смисъл, я кажи, в моят случай например (комбито ми е газов котлон) в Софийското движение, всеки божи ден изминавам задължителни 22-25 км. (това е минимумът до работа и обратно), 6 дни седмично, колко км. минавам на година? Колко литра газ са това, при положение, че на газ харчи 12/100, а на бензин 10/100 колко лв. годишно ми е разликата само от ходене на работа, без да се смятат други пътувания. Има не само смисъл, а и огромна разлика. Аз кола имам за да я карам, а не да ми седи като паметник. Имам си и паметник, разбира се, но той е на бензин.
    А има и хора, които карат и в няколко пъти повече километри на година от мен. Те какво да кажат? Смисъл виннаги има, но когато всичко е направено както трябва.
    колега като искаш да правиш икономии купи си икономична кола,всеки знае че нашите алфи не са такива
    аз за това си карам дизелчето и съм много доволен,старата алфа ми е на газ и ми писна постоянно да правя обороти всеки път като зареждам различна газ различни обороти.спирам до тук защото сега ще отворим голям спор.
    alfa 33 1,7 IE 89гд.[SIGPIC]
    alfa 33 1.7 IE 92гд.
    alfa 166 2.4jtd 02гд. 150к.с.
    lancia delta 1.9td 99гд.

  8. #128
    Запален алфист zilala's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    474

    Default

    Quote Originally Posted by becksalfa View Post
    колега като искаш да правиш икономии купи си икономична кола,всеки знае че нашите алфи не са такива
    аз за това си карам дизелчето и съм много доволен,старата алфа ми е на газ и ми писна постоянно да правя обороти всеки път като зареждам различна газ различни обороти.спирам до тук защото сега ще отворим голям спор.
    Колега ама 12 не е висок раход на газ градско ако земеш и едно ауди 80-1.6 или опел Кадет 1.6 се доближават до този разход ,имал съм и сътроен Ах 1.4 бензин на газ и той не пада под 9 градско просто каквото и да караш градско си гори ,дизелите по малко но като сметнеш подръжката и скъпата нафта пак е горе долу същото.

  9. #129
    www.lancia-bg.com/***** becksalfa's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    варна
    Age
    46
    Posts
    146

    Default

    Quote Originally Posted by zilala View Post
    Колега ама 12 не е висок раход на газ градско ако земеш и едно ауди 80-1.6 или опел Кадет 1.6 се доближават до този разход ,имал съм и сътроен Ах 1.4 бензин на газ и той не пада под 9 градско просто каквото и да караш градско си гори ,дизелите по малко но като сметнеш подръжката и скъпата нафта пак е горе долу същото.
    май ще раздвижим форума,и стига тези легенди за скъпата подръжка на дизелите,за градско каране с тези задръствания дизелчето си върви на обороти и само мирише нафтата а газта заминава и особенно лятото с алфата постоянно гледах температурата,абе мани всеки има мнение ,моето е такова.дизела ми за всеки ден,33-та за да си начеша крастата.никога няма да сложа газ.ако имам пари един ден ще си взема GT мултиджет.
    alfa 33 1,7 IE 89гд.[SIGPIC]
    alfa 33 1.7 IE 92гд.
    alfa 166 2.4jtd 02гд. 150к.с.
    lancia delta 1.9td 99гд.

  10. #130
    Запален алфист zilala's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    474

    Default

    Точно това е целта да раздвижим умрелия форум,33йката си е кола която търпи газ като всяка друга , и мисля че и за газта има митове и легенди,който трябва да развенчаем ,ако направиш кръгче с 33йка на газ читава ще си промениш мнението.

  11. #131
    www.lancia-bg.com/***** becksalfa's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    варна
    Age
    46
    Posts
    146

    Default

    чети внимателно ,от 10 год имам 33-ка и беше много читава,като сложих газ след 1-1,5 вече не беше същата кола.
    alfa 33 1,7 IE 89гд.[SIGPIC]
    alfa 33 1.7 IE 92гд.
    alfa 166 2.4jtd 02гд. 150к.с.
    lancia delta 1.9td 99гд.

  12. #132
    Запален алфист zilala's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    474

    Default

    Извинявай колега ,то си е и до късмет няма да спорим за глупости за сега съм си доволен и не роптая против газта.

  13. #133
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by becksalfa View Post
    колега като искаш да правиш икономии купи си икономична кола,всеки знае че нашите алфи не са такива
    аз за това си карам дизелчето и съм много доволен,старата алфа ми е на газ и ми писна постоянно да правя обороти всеки път като зареждам различна газ различни обороти.спирам до тук защото сега ще отворим голям спор.
    Аз не отричам дизелите. Но за мен дизелът съществува като опция единствено след измислянето на Комън Рейла. Преди това, за мен всичко е аналогова телефонна централа - щракач. Съвременните дизели са много добри. Но не говорим за купуване на друга кола, а за това което в момента ни е в ръцете.
    А това с оборотите, ми какво да ти кажа - просто Джетроник. Да ама моята газаджийка е с Мотроник. За 3 г. каране единствено и само на газ (на бензин през това време не работеше) не ми е угаснала, гръмнала или нещо друго, нито веднъж. На газ зимата, дори при -20 пали по-лесно, отколкото на бензин. Единственият кусур при много студено е, че трябва да я държа на педал 3-4мин. да обърне антифриза и това е. После само каране. Е как да не я карам на газ?
    А иначе за крастата и аз си имам друга 33-ка, тя е на бензин и харчи много. А и върви добре. Но за вършене на работа другата с газта е перфектна. А 12 разход на газ за София е в рамките на нормалното. Например на колегата Mury 159-ката в зимни условя харчи 9/100 нафта (това отново в София) Ще кажеш не е голяма разликата в пари, ма като не мога да си купя 159-ка какво да правя?
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  14. #134
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Всеки ден минавам най-малко 84 км до работата и който иска да смята.
    Да се върнем към газта като гориво.
    Моят мотор е с намалена горивна камера, иначе казано с пилени глави и компресията е 14.5 атм.
    Отказах се да го уча на бензин тоя мотор, защото на газ работи много по-добре от на бензин.
    Днеска направих един бумел.
    Перник, Монтана, Габрово и пак Перник.
    Общо 570 км.
    Изгорял съм 48 литра газ.
    Има една особеност!
    Карах доста бързо, особено вечерта и особено на магистралата.
    150-160 км/ч.
    През останалото време около 120.
    Освен това, на магистралата я юрнах с 200, като подчертано можеше и още!
    Казвам това не за да се изфукам, колко съм тъп, а просто давам възможностите на тоя мотор на газ.
    Защото тоя мотор сток на бензин, а и каквото и друго да го правиш, не може да вдига над 200.
    Сега да не почнете с това,колко точно съм я замерил скоростта и прочие.
    Замерването стана с джи пи ес-а на БМВ то дето карахме задно.
    Който иска и разбира, ще се сети колко коня е станал мотора!
    Газта има и много други предимства, ама това е за газовия раздел!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  15. #135
    Запален алфист zilala's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    474

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Аз не отричам дизелите. Но за мен дизелът съществува като опция единствено след измислянето на Комън Рейла. Преди това, за мен всичко е аналогова телефонна централа - щракач. Съвременните дизели са много добри. Но не говорим за купуване на друга кола, а за това което в момента ни е в ръцете.
    А това с оборотите, ми какво да ти кажа - просто Джетроник. Да ама моята газаджийка е с Мотроник. За 3 г. каране единствено и само на газ (на бензин през това време не работеше) не ми е угаснала, гръмнала или нещо друго, нито веднъж. На газ зимата, дори при -20 пали по-лесно, отколкото на бензин. Единственият кусур при много студено е, че трябва да я държа на педал 3-4мин. да обърне антифриза и това е. После само каране. Е как да не я карам на газ?
    А иначе за крастата и аз си имам друга 33-ка, тя е на бензин и харчи много. А и върви добре. Но за вършене на работа другата с газта е перфектна. А 12 разход на газ за София е в рамките на нормалното. Например на колегата Mury 159-ката в зимни условя харчи 9/100 нафта (това отново в София) Ще кажеш не е голяма разликата в пари, ма като не мога да си купя 159-ка какво да правя?
    Кога ще си земеш седалката даже съм я забърсал и почистил готова за сядане е .

Page 9 of 24 FirstFirst ... 789101119 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •