Page 11 of 24 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast
Results 151 to 165 of 349

Thread: Просто 33

  1. #151
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    така и така се сваля цялата предница, вие за 2 фара се чудите има ли нужда
    точка

  2. #152
    Запален алфист Triptih's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    357

    Default

    Quote Originally Posted by RealSeX View Post
    е фаровете ги свалям с цел по голяма видимост не че е нещо наложително а за криво нямам мога спокоино да заява че купето ми е право като конец и няма грам ръжда и не е кърпено от както е станало кола
    Сега се сетих,че си с 1.7 16 мотор и там си трябва видимост,а на моя 1.4 всичко си е достижимо и видно място.
    А днес нищо не свърших.Капаците се държат на едно място отдолу в средата горе-долу.Но неразбрах винтове ли са,гайки ли?Има един цилиндър които влиза навътре и там е придържащия елемент които трябва да отвия,но бърках с пръсти и нерразбрах какво е болт-винт

  3. #153
    ОуигофлеН TishO's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,686

    Default

    Quote Originally Posted by Triptih View Post
    Сега се сетих,че си с 1.7 16 мотор и там си трябва видимост,а на моя 1.4 всичко си е достижимо и видно място.
    А днес нищо не свърших.Капаците се държат на едно място отдолу в средата горе-долу.Но неразбрах винтове ли са,гайки ли?Има един цилиндър които влиза навътре и там е придържащия елемент които трябва да отвия,но бърках с пръсти и нерразбрах какво е болт-винт
    Аз пък напълно изключих че тази ти е 8клапанова в този случеи бате Иво има най голям опит с този двигател той ще те упъти най добре ми се струва!!!
    Аlfa33 1.7 107hp- 132hp.RIPAlfa33 1.7 16v. 1??hp.-Бившата!Alfa145 1.7 16v.-EX!AlfaRomeo33 1.7IE-Rip!AlfaRomeo33 1.3DLRO40 90hp.-1.7 16v-totalAlfa33 1.7 16vQV-EX. Alfa33 1.7 16v 4x4

  4. #154
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    болт и гайката му е отзад към блока. ако го свалиш и после закачиш без да махаш нещо от колата, вече ще ти викам Худини
    точка

  5. #155
    Запален алфист Triptih's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    357

    Default

    Взе да ми писваотново не свалих капаците.Ще взема да ги счупа вечеНикой ли не е правил тази операция?Отзад на блока стигам болтовете,слагам им 10 звезда,но отпред е трудното.На едното му слагам 10 тръбен ключ,но неможе да го захване или като върта превърта.Май понеже е дълъг ключа и влиза под наклон защото предната греда пречи.А на другата страна няма място.Явно ще трябва да режа ключа или да си намеря малък камък и то със тънки стени.

  6. #156
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    чакай сега, защо искаш да свалиш капаците. ако искаш да провериш зацепването, ползвай тапите.
    ако имаш някакви съмнения за ремъците и не си ги сменял, направо си купи нови и разглабяй предницата. за да стигнеш до ангренажите, трябва да махнеш всички външни ремъци, шайбата на водната помпа и чак тогава капаците.
    за да имаш място, както стана дума, се сваля маската, радиатора и дори предния капак щото иначе просто не е човешко.
    точка

  7. #157
    Запален алфист Triptih's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    357

    Default

    Сменям водна помпа.Свалил съм капака,радиатора,двата ремъка(хидравлика,водна помпа)горните два болта на капаците и останаха долните болтове на капаците.Но се намират в едни цилиндрични дупки и невиждам какво става там.Трудното е да намеря подходящ инструмент който да е достатъчно къс да се провре между гредата и капаците и тънък да влезе в дупката

  8. #158
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    малка гедорка ти трябва. за да извадиш водната помпа май се сваляше и ангренажния ремък.
    точка

  9. #159
    Запален алфист rasho 33 imola's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    131

    Default

    Quote Originally Posted by Triptih View Post
    Взе да ми писваотново не свалих капаците.Ще взема да ги счупа вечеНикой ли не е правил тази операция?Отзад на блока стигам болтовете,слагам им 10 звезда,но отпред е трудното.На едното му слагам 10 тръбен ключ,но неможе да го захване или като върта превърта.Май понеже е дълъг ключа и влиза под наклон защото предната греда пречи.А на другата страна няма място.Явно ще трябва да режа ключа или да си намеря малък камък и то със тънки стени.
    Отпред гайката е в самия капак,превърта ти в пласмасата на капака.Напъни малко капака и трябва да излезе,после с болт и гаика и заспива.
    това е гайката
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails belt11.jpg  
    33Imola/1351cc/1994 & 33Boxer16v/1712cc/1990 & 164SuperV6/2959cc/1997

  10. #160
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Болта се отвърта с дълго камъче 10.
    После аз винаги съм го изхвърлял.
    Ако ти превърти в капака, просто го изкубваш !
    Друг разумен начин няма!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  11. #161
    Запален алфист Triptih's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    357

    Default

    Благодаря за снимката,едно малко гедоре би свършило работа(трябва да купа вече).Утре ще гледам да свърша тази работа.

  12. #162
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    незаменим инструмент е. има по 20-30лв комплекта, по-добре такъв,отколкото да си чупиш ръцете.
    точка

  13. #163
    Запален алфист Triptih's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    357

    Default

    Изписах цяла страница за долния болт на капаците,а се оказа толкова проста и лесна задача.Оказа се ,че има само един болт отзад,а отпред няма нищо.И просто се мушнах отдолу и с ръка ги отвихОтвих и помпата.Въобще работа за един ден,ама като за пръв път я проточих с дни.

  14. #164
    Запален алфист Triptih's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    357

    Default

    Забравих да се похваля.Имаше едно претрисане при работата на мотора,оказа се прескочил зъб на ангренажното колело.След центровка заспа.
    Маркуча към бензиновата помпа отново след 6месеца е напукан и сложих нов.Та тук е момента да попитам как да разпозная качествените маркучи за бензин и къде от Пловдив да си взема.Бях взел преди време едни гумени,но тънки и след 3 паления вече бяха подути и с балончета.И сега този след половин година напукан.Сега съм взел с плетка отвън,да се надявам че ще изкарат повече.

  15. #165
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Ако набараш някой от Москвич, ще си ок!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Page 11 of 24 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •