Page 2 of 24 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 349

Thread: Просто 33

  1. #16
    Запален алфист Triptih's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    357

    Default

    Операцията по сменяне на заден лагер сложна ли е?

  2. #17
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by Triptih View Post
    Операцията по сменяне на заден лагер сложна ли е?
    Не, единственото усложнение може да бъде, ако барабана има ръб. Ако има ръб ще се извади трудно. Лагерите са 2 бр. конусни. Ако не си ги купил все още, си купи още семеринг и гайка за стягането на лагера. внимавай накрая със затягането. От това зависи изцяло живота на лагера след това.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  3. #18
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Моя хладилник поема и с под 1000 оборота , но съм с Бош ML 4.1 , който е доста по-читав инжекцион от Джетроника. Пък и нямам дебитомер, което мноооооого ме радва. Върви в целия диапазон, без най-високите обороти, но това е заради тясната генерация, която е едва 38мм след паяка. Благодарение на тая рестрикция върви като Голф във ниските обороти.
    Сега остава и да кажеш, къде я оставяш твоята.
    Ще ми трябват около 20-30 минути само!
    Колега, лагерите на задните главини са точно като на Ауди 80 и още няколко други модела и са в диапазона 12-20 лева комплекта със семерингата, греста, гайката и подложната шайба.
    В повечето липсват подложната шайба, а в някои и греста.
    Гайката от аудито не става!!!
    Свалянето на колелото и барабана е по-сложната част.
    Иначе сваляш семерингата и вътрешната черупка на вътрешния лагер и тя изпада. Почистваш грубо старата грес и ще видиш, че има улеи по които да стигнеш със секач или здрава отверка до външните черупки.
    Избиваш и тях и бегом на пароструйката. Трябва да измиеш идеално барабана .
    После набиваш новите черупки, мажеш вътрешните с грес и слагаш останалото количество между черупките.Поставяш на мястото и голямата вътрешна черупка и набиваш семерингата.Слагаш барабана, малката вътрешна черупка, подложната шайба и завиваш гайката.
    Край до тука с грубата работа!
    Тука е момента да сложиме и гумата, но не и да сваляме от крика!
    Затягаме първоначално с около 8-10 кила, тоест здраво с ключа или гедорията на ръка. Това е необходимо, за да се наместят лагерите, ако не сме ги набили докрай.
    После охлабваме и започва истинското регулиране на луфта.
    Правилото е стягане с 2 килограма, а после отвиване със една стена на гайката.
    Както и да я стягаш, преди законтрянето на гайката, трябва да имаш около 1 мм луфт по протектора на гумата, като я клатиш.
    По-добре да имаш по-голям луфт, отколкото да го нямаш.
    В движение от загряването лагерите се затягат!!!
    Това е во кратце!
    Last edited by mordohy; 15-12-2010 at 00:49. Reason: пишещия е на компот от сливи!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #19
    Запален алфист Triptih's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    357

    Default

    Как да затягам, с динамометричен ключ?

    ---------- Post added at 23:57 ---------- Previous post was at 23:45 ----------

    Благодаря за изчерпателната информация.Значи няма да е проблем ако нямат,да взема за ауди 80.

  5. #20
    Бродяга
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    46
    Posts
    378

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Сега остава и да кажеш, къде я оставяш твоята.
    Ще ми трябват около 20-30 минути само!
    Колега, лагерите на задните главини са точно като на Ауди 80 и още няколко други модела и са в диапазона 12-20 лева комплекта със семерингата, греста, гайката и подложната шайба.
    В повечето липсват подложната шайба, а в някои и греста.
    Гайката от аудито не става!!!
    Свалянето на колелото и барабана е по-сложната част.
    Иначе сваляш семерингата и вътрешната черупка на вътрешния лагер и тя изпада. Почистваш грубо старата грес и ще видиш, че има улеи по които да стигнеш със секач или здрава отверка до външните черупки.
    Избиваш и тях и бегом на пароструйката. Трябва да измиеш идеално барабана .
    После набиваш новите черупки, мажеш вътрешните с грес и слагаш останалото количество между черупките.Поставяш на мястото и голямата вътрешна черупка и набиваш семерингата.Слагаш барабана, малката вътрешна черупка, подложната шайба и завиваш гайката.
    Край до тука с грубата работа!
    Тука е момента да сложиме и гумата, но не и да сваляме от крика!
    Затягаме първоначално с около 8-10 кила, тоест здраво с ключа или гедорията на ръка. Това е необходимо, за да се наместят лагерите, ако не сме ги набили докрай.
    После охлабваме и започва истинското регулиране на луфта.
    Правилото е стягане с 2 килограма, а после отвиване със една стена на гайката.
    Както и да я стягаш, преди законтрянето на гайката, трябва да имаш около 1 мм луфт по протектора на гумата, като я клатиш.
    По-добре да имаш по-голям луфт, отколкото да го нямаш.
    В движение от загряването лагерите се затягат!!!
    Това е во кратце!
    Аз не бих препоръчал стягане с 8 до 10 килограма почти е сигурно повреждането на лагерите-стяга се 24 нютон метра и след това леко се разхлабва!Понякога дори и разхлабване не е нужно,всичко зависи след базовото стягане как се върти колелото!

  6. #21
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    3,015

    Default

    Аз пък никога не ползвам динамометричен ключ за конусните лагери, всичво на усет. Досега нямам грешка. Лошото при тия лагери е, че са малки и слаби по рождение и когато сложиш големи и широки джанти рязко им се скъсява живота.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  7. #22
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by RUSEV-BGR View Post
    Аз не бих препоръчал стягане с 8 до 10 килограма почти е сигурно повреждането на лагерите-стяга се 24 нютон метра и след това леко се разхлабва!Понякога дори и разхлабване не е нужно,всичко зависи след базовото стягане как се върти колелото!
    Колега, стягането с 8-10 кила е нищо в сравнение с ударите, които поемат по дупките. Обаче съм виждал доста разбити главини от недоброто набиване на външните черупки. 2 килограма или 24 нютон метра е все тая.
    То и аз като Боби никога не използвам динамометричен ключ. Освен това, за да си сигурен с дино-ключа при тия килограми, трябва да имаш ключ, който мери от нула до 4 кг/м.
    Такива у нас съм срещал само по авиобазите.
    Начини много.
    Всеки сам си избира. Важното е накрая да има луфт по периферията на гумата при клатене около 1 мм.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  8. #23
    Бродяга
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    46
    Posts
    378

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Колега, стягането с 8-10 кила е нищо в сравнение с ударите, които поемат по дупките. Обаче съм виждал доста разбити главини от недоброто набиване на външните черупки. 2 килограма или 24 нютон метра е все тая.
    То и аз като Боби никога не използвам динамометричен ключ. Освен това, за да си сигурен с дино-ключа при тия килограми, трябва да имаш ключ, който мери от нула до 4 кг/м.
    Такива у нас съм срещал само по авиобазите.
    Начини много.
    Всеки сам си избира. Важното е накрая да има луфт по периферията на гумата при клатене около 1 мм.
    Аз имам два единия е до три килограма другия е 30 нютон метра-едно и също е почти!Цената им е колкото 5 дино ключа до 20 килограма-използвам ги предимно за стягане на ролките по ангренажите и особено капака на главата при туин спарка и много други!За смяната на лагера си абсолютно прав-но колегата едва ли има твоя и на боби 33 опит!

  9. #24
    Запален алфист Triptih's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    357

    Default

    Малко да си актуализирам темата
    Задния лагер още не съм го сменилчакам да се постопли времето,понеже не ми се кисне пред блока в студа.И затова си я карам с не повече от 60-70 и си се моля да не блокират задните колела.
    Иначе смених един ремък,този на стартера.Бензинопроводите също са нови,че старите бяха напукани.Първо взех някакви маркучи за 3лв. и нови скоби.Сложих ги и като запалих взе да тече бензин и да пушиОказа се че не съм затегнал скобите,те нали са нови и искат да се стегнат добре.Всичко пасна,но след ден два гледам единия горивопровод има нещо като балони по гумата и нещо се размекна.Те и без това ми се видяха тънки и така и си се оказа-тези маркучи не бяха направени за бензин.Накрая отидох и си взех едни хубави с плат и заспаха.
    А сега изникна друг проблем-колата прекъсва.Реших,че са свещи и кабели.Свалих старите свещи,бяха зацапани доста и миришеха на бензин.Освен това се оказаха различни-предните бош,а задните голдън.....забравих,тези които ги дават за боксера.Сложих дензо триполюсни от старата 33(на няма и 1500километра)и нови кабели Тесла.Но колата пак прекъсва.Като я запаля си работи добре,но след 2-3 минути започва да работи все едно на 2цилиндъра.Оборотите си ги държи сама около 1000-900,но колкото повече работи,толкова по неравномерна става.
    Помислих си,че е така понеже е студено,но след 10-15 минути работа няма подобрение.Дали не е заради термостата?Тои е за смяна-въобще неработи.Колата повече от 80градуса не е вдигала,дори след 100 километра пробег.В града ако дигне 40-60 градуса е супер.Освен това като пипна маркуча между термостата и радиатора при студен двигател под 40 градуса е топъл.
    Аиде да сложа и малко снимки,че без картинки не е интерестно:
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails vessy 115.jpg   vessy 117.jpg   T 032.jpg   vessy 125.jpg   vessy 118.jpg  

    T 034.jpg  

  10. #25

    Default

    Ами колега всичко което казваш и това което си сменил може да се насочиш към дебитомера не че сигурно де ама и моята така си прави с тея обороти и е той може да си го провериш как работи...
    Alfa 145 1.4 t.s

  11. #26
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Dupnica ,Sofiq
    Posts
    320

    Default

    и колега си напомпай задните гуми че бая меки ми се виждат нещо
    Ако съдбата ти обърне гръб-изчакай я да се наведе.....
    Звукът може да бъде
    описан само така: представи си смесица от бръмченето на Nascar-Chevys и пакистанска свиня-майка

  12. #27
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    нещо си сбъркал, стартера няма ремък. а термостата го сменяй че ще мирише на бензин и още как...
    точка

  13. #28
    Запален алфист Triptih's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    357

    Default

    Гумите са напомпани отдавнаСнимките са миналогодишни.
    А за ремъка може и да бъркам,на алтернатора е.
    Днеска си я покарах и бе добре.Пак си тресе леко,но си държи обороти и не гасне.Проблема може и да се окаже доста срамен-свършва й бензинагледам,че стрелката е на 1ва чертичка и понякога ми светва резервата.

  14. #29
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Хубаво щеше да е, ама нашите след като им светне напълно лампата на равно, имат бензин за още 40-70 км.
    Не е от нивото.
    Но от самия бензин...
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  15. #30
    ОуигофлеН TishO's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,686

    Smile

    Абе аз моита лампа отдавна не съм я виждал да огасва а лампата ми почва да свети когато стигне първата черта и винаги съм се чудил защо резервата ми почва от там??? а колкото до проблема покараи малко разбери кога и при какви условия започва да се държи така колата защото може да са много неща а за твое добро смени термостата по скоро и не си земаи от 30лв. израси се малко повече по принцип има 3 типа много евтин среден и скъп последния е към 100 кинта по възмойност земи средния а най добре скъпичкя ама и той не е гаранция
    Аlfa33 1.7 107hp- 132hp.RIPAlfa33 1.7 16v. 1??hp.-Бившата!Alfa145 1.7 16v.-EX!AlfaRomeo33 1.7IE-Rip!AlfaRomeo33 1.3DLRO40 90hp.-1.7 16v-totalAlfa33 1.7 16vQV-EX. Alfa33 1.7 16v 4x4

Page 2 of 24 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •