Page 3 of 24 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 349

Thread: Просто 33

  1. #31
    Запален алфист Triptih's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    357

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Не е от нивото.
    Но от самия бензин...
    И аз си мисля ,че трябва да са ми е останал за още 30-40км.Все пак с 15 литра да съм минал само 80 км
    А какво за бензина?Не се доизказа....

  2. #32
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Dupnica ,Sofiq
    Posts
    320

    Default

    Не каза от кога ти е бензина и дали е читав ,ако не си я карал одавна и е стар не се чуди а го смени и когато се кара в студа на резерва е вазможно водата да е повече от бензина или достатачно за да ти праи мизерии.Затова зимата се кара поне с 1/2 резервоар пулен и само доливаш.Ако не е това най-добре си закарай дюзите да ги почистят и на мене така преди време се лигавеше изчистихме дюзите и беше перфектно,после умря дебитомера,после нов и сега е 6+.
    Ако съдбата ти обърне гръб-изчакай я да се наведе.....
    Звукът може да бъде
    описан само така: представи си смесица от бръмченето на Nascar-Chevys и пакистанска свиня-майка

  3. #33
    Запален алфист Triptih's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    357

    Default

    Ето какво свърших днес.Маркучите и казанчето бяха в ръжда и нещо като песачинки.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails vivi 039.jpg   vivi 040.jpg   vivi 042.jpg  

  4. #34
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    3,015

    Default

    Ха така, а сега си представи какво има в блока на дъното, във водния радиатор и най-вече в радиатора на парното.

    Някой преди теб бая е карал само с вода.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  5. #35
    Запален алфист Triptih's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    357

    Default

    Аз затова още не съм налял новия антифриз.Ще ми се малко да почиста за да нестава това.Изчетох доста стари теми как се промива.Но нямаше някакво добро решение,като изключим кюстендилската вода,но как да стане това във Пловдив.С оцет не смятам да рискувам.Ще сваля радиатора,казанчето и някои маркучи и ще ги мина с вода.

  6. #36
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    ами то друг начин няма. или промиваш с оцет или наливаш евтин антифриз и като се поразтворят боклуците в него - сменяш.
    точка

  7. #37
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    ловеч
    Posts
    597

    Default

    колко пари4ки купи термостата,някои да е правил редиатор(воден) тече ми от снадките отстрани кадето е стискан.Имали някакъв на4ин за ремонт

  8. #38
    Запален алфист Triptih's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    357

    Default

    40 лева ми излезе,а за радиатора ако не може да се оправи все някои колега ще дава на части.

  9. #39
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Dupnica ,Sofiq
    Posts
    320

    Default

    колега по добре нов радиатор си вземи
    Ако съдбата ти обърне гръб-изчакай я да се наведе.....
    Звукът може да бъде
    описан само така: представи си смесица от бръмченето на Nascar-Chevys и пакистанска свиня-майка

  10. #40
    алфист GALIN4O's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Razgrad
    Age
    54
    Posts
    161

    Default

    Първото нещо което се наложи да правя беше радиатора и съответно стана–нищо, купих си нов на BEHR за130 лв. обаче това беше преди 3-4 години, така че колегата по горе е прав че е по добре нов да се купи отколкото да се сваля през ден два.
    A.Р.33 vl 1.4 2карба 90г. Няма я вече!

  11. #41
    Запален алфист Triptih's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    357

    Default

    Да ви питам нещо по една далечна от мен тема-тоци.Акумолаторът ми е нов /бош/ Но отскоро много често взе да пада.След като го заредих изкара 6 дни и вече е пак за зареждане.

    Има една "особеност" когато запаля колата лампата на акумолатора не изгасва.Трябва да я изфорсирам над 3000 обората за да изгасне иначе си стои и свети.

  12. #42
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    ловеч
    Posts
    597

    Default

    смени си релерегулатора и четките на генератора и ще получи горе долу добри стоиности на зареждане.Попитаи за усилените релета Made in England.

  13. #43
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Triptih View Post
    Да ви питам нещо по една далечна от мен тема-тоци.Акумолаторът ми е нов /бош/ Но отскоро много често взе да пада.След като го заредих изкара 6 дни и вече е пак за зареждане.

    Има една "особеност" когато запаля колата лампата на акумолатора не изгасва.Трябва да я изфорсирам над 3000 обората за да изгасне иначе си стои и свети.
    Първо си виж ремъка, да не ти е лАбав.
    После замери напрежението и докладвай!
    После , ако нищо не става от него ще ти кажеме да сложиш от 145, а като изревеш, че нямаш парички, ще ти пратя един читав и темата пак ще замре!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  14. #44
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Quote Originally Posted by Triptih View Post
    Да ви питам нещо по една далечна от мен тема-тоци.Акумолаторът ми е нов /бош/ Но отскоро много често взе да пада.След като го заредих изкара 6 дни и вече е пак за зареждане.

    Има една "особеност" когато запаля колата лампата на акумолатора не изгасва.Трябва да я изфорсирам над 3000 обората за да изгасне иначе си стои и свети.
    А като трети вариант потърси на колегата kolev писаното по темата за възбуждането на алтернатора. Там имаше някаква игра с лампичката на таблото.

    колеги, то се е видяло че няма да пусна снимки на модификацията на таблото с резистор и затова ще ползвам такива от алфаоунър. маха се само козирката на таблото и на червената букса между зеления и розовия кабел - т.е. между 4-тия и 6-тия от ляво на дясно се поставя мощния резистор който байпасва лампата за таблото. в случая колегата е ползвал втора лампа, което върши същата работа. ето какво съм писал защо се прави това.

    Quote:
    при 33 проблемите са няколко
    -крушката в таблото играе много важна роля за добрата работа на алтернатора
    -лоши връзки по дебелите кабели
    -най-вероятно смотана схема на регулатора на алтернатора

    на брата на 33-ката след пълна ревизия на алтернатора-смяна диоден блок, смяна регулатор и нови четки - ефект нямаше. чак когато сменихме крушката с резистор, алтернатора почна да работи с тръгването на двигателя и да дава що-годе добри напрежения. скоро не сме го мерили, ма не се е оплаквал.
    следващия път ако има проблеми, ще пробваме експериментално с външен електронен регулатор за лада, че ми се подмята един.
    Quote:
    през тая лампа ротора на алтернатора първоначално получава захранване за да може самия алтернатор да почне да генерира електричество.
    много е важен тока към ротора, който зависи от съпротивлението на лампата. това съпротивление нараства значително когато лампата свети, от стареене на жичката на лампата също има покачване на това съпротивление. към това се прибавя също съпротивлението от старата ел. инсталация. колкото по-голямо е съпротивлението, толкова по-малък е тока през крушката и толкова по-бавно реагира алтернатора.
    проблема се решава като се замени крушката с резистор с еквивалентно съпротивление и мощност 10вата. стойността я смятахме. за индикация се ползва червен светодиод с последователно свързано резисторче 680 до 820 ома и двете свързани успоредно на големия резистор.
    Quote:
    1. индикация
    2. първоначално захранване на ротора
    3. ограничаване на тока през ротора
    по точки 2 и 3 тя не се справя особено добре, затова се заменя с резистор, а индикацията се прави със светодиод и токоограничаващо резисторче за светодиода, както е направено при 145.

    ще питаш що му трябва ток на тоя алернатор.
    при динамото имаш статор изграден от постоянен магнит и ротор който произвежда електричество . при него влиянието на оборотите на въртене е изключително важно за това какво ще се получи на изхода.
    при алтернатора статора е от намотки и той е този който произвежда електричество. за тази цел му трябва въртящ се магнит. тази роля играе ротора който е ел. магнит. регулатора регулира тока през ел. магнита като по този начин алтернатора е много по-устойчив на промяната на оборотите. примерно при намаляне на оборотите , регулатора повишава тока в ротора и изхода се запазва равен.
    понеже ротора е ел. магнит , в началото трябва да го захраним. е , това става през крушката на таблото.
    Quote:
    ние свалихме таблото и сменихме всички крушки със светодиоди. ползват се резистори 0,125вата. за бял или син светодиод се ползват съпротивления 680ома или 750ома. за червен,оранжев,зелен 820ома или 750ома. издърпва се крушката от пластмасовото цокълче , запоява се последователно на светодиода едно съпротивление, така че то да може да влезе в цокъла. става все едно е крушка. ползват се 5мм високояркостни светодиоди с широк ъгъл. има значение на къде е светодиода.
    мощния резистор за алтернатора се запоява за букса която е централно отзад на таблото. между буксата и капака на таблото има достатъчно място. трябва да се види по схемата коя е буксата и да се проследят кабелите.единия край на резистора се запоява на плюс от контакт, другия-на кабела от алтернатора за лампата.
    по принцип можеш да не сваляш таблото, да оставиш крушката и да добавиш мощния резистор. сваляш капака на таблото, откачаш буксата и запояваш резистора.
    Quote:
    така момчета, крушката на алтернатора май е била 2 вата, мощния резистор който сме сложили е със стойност 68ома 5вата - ей такъв
    http://eshop.bg/eshop3/index.php?url...&get_keys=myid
    може и 56ома да се сложи-ще минава малко повече ток,което може да компенсира по-лоша инсталация. ако има място за 10ватов, още по-добре.
    замерихме напрежението и сега след като са се напаснали четките и резултата на празен ход е 14,41 , абсолютно всичко включено - 13,56 -това всичкото е на празен ход. изглежда това е максимума на който е способен тоя алтернатор с тоя регулатор. направи ми впечатление че регулатора не реагира достатъчно бързо на мигачите , което говори лошо за схемата му, но като цяло мисля че е перфе.
    ето я самата тема в алфаоунър по същия проблем
    http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-...ml#post3689370

    а ето как се сваля таблото
    http://www.alfa-restoration.co.uk/diallights/index.htm
    Attached Thumbnails
    Click image for larger version Name: Back of the instrument cluster.jpg Views: 17 Size: 55.4 KB ID: 63510 Click image for larger version Name: Red connector with some extra.jpg Views: 16 Size: 37.5 KB ID: 63511 Click image for larger version Name: Glowing when no charge.jpg Views: 15 Size: 27.7 KB ID: 63512
    Last edited by firedragon; 01-03-2011 at 15:57.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  15. #45
    Запален алфист Triptih's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    357

    Default

    Благодаря за многото и изчерпателни мнения.Първо ще проверя ремъка.Много е вероятно да е от него,два пъти го стягах,че се разхлабва.

Page 3 of 24 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •