Results 1 to 5 of 5

Thread: Гаснене на двигателя, Alfa 156, 1.8 TS, 16 V,

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    36

    Default Гаснене на двигателя, Alfa 156, 1.8 TS, 16 V,

    Здравейте пак. След като преди 2 месеца имах проблем със скъсан ангренажен ремък и всички екстри, който оправиха, колата си се държеше нормално. Но сега от една седмица прави странни проблеми-примерно тръгвам, минавам 100 метра и светва лампата на инжекциона и падат оборотите, след това се оправя и лампата изгасва. Вчера по време на движение пак така, но тоя път двигателя загасна и след това запалих много трудно. Колата е Alfa 156, 1.8 TS, 16 V. Чудя се дали не е грешо зацепен ангренажния ремък, но пък има мощност и върви добре... Или пък бензина на Шел, който избягвам, но се наложи да сипа... Ще съм адски благодарен ако някой има идея, че се чудя дали директно на сервиз да я карам или да пробвам с течност за почистване.

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by ilia.ivanov View Post
    Здравейте пак. След като преди 2 месеца имах проблем със скъсан ангренажен ремък и всички екстри, който оправиха, колата си се държеше нормално. Но сега от една седмица прави странни проблеми-примерно тръгвам, минавам 100 метра и светва лампата на инжекциона и падат оборотите, след това се оправя и лампата изгасва. Вчера по време на движение пак така, но тоя път двигателя загасна и след това запалих много трудно. Колата е Alfa 156, 1.8 TS, 16 V. Чудя се дали не е грешо зацепен ангренажния ремък, но пък има мощност и върви добре... Или пък бензина на Шел, който избягвам, но се наложи да сипа... Ще съм адски благодарен ако някой има идея, че се чудя дали директно на сервиз да я карам или да пробвам с течност за почистване.
    Щом ти светва лампата - иди на диагностика за да видиш все пак какви грешки са записани. Недей да хвърляш и гадаеш на боб. При погрешно зацепен ангренажен ремък ще имаш постоянен проблем, а не от време на време

  3. #3
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    Това от време на време може да е от датчиците на разпределителния или коленовия вал.Колегата те е упътил най-правилно към диагностига.
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  4. #4
    уникален лигльо assassin's's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    там някъде
    Age
    41
    Posts
    696

    Default

    И аз така диагностика,но с двете ръце съм за датчик на колянов вал!Когато е загряла колата неще да запали,а го прави чак като поистине малко но пак ще угасне!
    alfa romeo 156 1.8ts-спортно окачване!! R.I.P!Now Alfa Romeo 159sw

  5. #5
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    Quote Originally Posted by assassin's View Post
    И аз така диагностика,но с двете ръце съм за датчик на колянов вал!Когато е загряла колата неще да запали,а го прави чак като поистине малко но пак ще угасне!
    Значи 100% е датчика на коляновия вал,при мен беше така преди близо месец.Аз смених 1-во на разпределителния и после на коляновия.
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •