Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 41

Thread: потъна ми съединителя

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by sischo0 View Post
    махнах акомулатор и поставката за акомулатора и сега търся къде е помпата за съединителя.. хелп..
    да не те плаша - при мен си беше счупен лагер (5518954) на съединителя. Беше се заклинил в притискателния диск
    Last edited by 33Dandy; 29-11-2010 at 15:31. Reason: допълнение

  2. #17
    започва да се пристрастява sischo0's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Plovdiv
    Posts
    48

    Default

    горната помпа до съединителя я проверихме няма течове и изглежда здрава.. под поставката и акомулатора които ги махнахме я огледахме навсякаде ,но никаде не виждаме помпа.. има омазняване в/у скоростната кутия..

    Alfa Romeo 1.8 T.S. 144hp

  3. #18
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, България
    Posts
    211

    Default

    Пробвай да обезвъздушишhttp://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=54136

  4. #19

    Default

    колега,обърни внимание там където се затягат тръбите,да не би теча да е там,щом помпите са ти здрави.заради прецакан конус на тръбичка ,го ядох миналата седмица.и на мен така ми беше омазнило,че дори покапваше по скоростната кутия,и в един прекрасен момемт ми пропадна педала......
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  5. #20

    Default

    Що ми се струва, че беше написал, че не губи течност. И ако наистина губи течност след пет натискания и пропадания на педала, съответно с принудителното му връщане (от пружината зад него, ако я има или на ръка), няма да има никой в резервоарчето

  6. #21
    Алфист-Мазохист benji_gb's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Габрово/София
    Age
    36
    Posts
    254

    Default

    А дали не се е счупила пружинката на помпата (вътре в самата нея) в купето и затова да не иска да върне педала ? Ако можеш си я свали и пробвай да напомпиш с ръце. Ако не иска да се връща буталцето като спреш, там ти е проблема.
    Alfa 156 1,6 TS ex
    Alfa 166 2,4 JTD 136 hp ex
    Alfa 159 2,4 JTDm 200hp ex;AR Stelvio 2.0 280hp ‘17

  7. #22
    Запален алфист alfaa156's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Plovdiv
    Age
    32
    Posts
    289

    Default

    Quote Originally Posted by benji_gb View Post
    А дали не се е счупила пружинката на помпата (вътре в самата нея) в купето и затова да не иска да върне педала ? Ако можеш си я свали и пробвай да напомпиш с ръце. Ако не иска да се връща буталцето като спреш, там ти е проблема.
    мхм и аз това казах на мен ми беше дроп пружината и нещеше да се връща педала в началото ми пукаше педала и се чудих кво става ,докато не потъна :Д

  8. #23
    започва да се пристрастява sischo0's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Plovdiv
    Posts
    48

    Default

    колеги педала си се връща , но неиска да отдели съединителя.. тоест прекалено мек е чак до ламарина..

    Alfa Romeo 1.8 T.S. 144hp

  9. #24
    започва да се пристрастява sischo0's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Plovdiv
    Posts
    48

    Default

    постигнахме някакъв успех.. обезвъздушихме малко съединителя.. и с малко помпане на съединителя се втвърди сега върви колата и отлепя добре.. но до 2/3 дена ще видя каква е причината за този проблем.. или просто е влезнал от някаде въздух или горната помпа е изгубила налягане и е за смяна.. или лагер помпата , за което се моля да не е тя...

    Alfa Romeo 1.8 T.S. 144hp

  10. #25

    Default

    хубаво огледай откъде пропуска.......подсуши и обезмасли,би трябвало бързо да се разбере,не чак на другия ден,щото като стане всичко в масло, няма да разбереш кво става и откъде идва.........успех
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  11. #26

    Default

    Колега при мен се оказа горната помпа , но си смених и съединител комплект щото беше почнал да заминава и той.. Дано проблема ти е от горната !

  12. #27
    започва да се пристрастява sischo0's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Plovdiv
    Posts
    48

    Default

    колеги наскоро ми рециклираха задните дискови апарати.. тогава изгубих малко спирачна течност.. възможно ли е когато са сваляли и качвали апаратите да не са обезвъздушили и от там да е дошъл проблема с съединителя.. защото от вчера до днес нямам проблем със съединителя..

    Alfa Romeo 1.8 T.S. 144hp

  13. #28
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by sischo0 View Post
    колеги наскоро ми рециклираха задните дискови апарати.. тогава изгубих малко спирачна течност.. възможно ли е когато са сваляли и качвали апаратите да не са обезвъздушили и от там да е дошъл проблема с съединителя.. защото от вчера до днес нямам проблем със съединителя..
    Двете събития нямат никаква връзка.За двете системи е общ само съдът,а частите осигуряващи хидравличен напор са отделни и няма начин да попадне въздух от едната в другата..
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  14. #29
    започва да се пристрастява sischo0's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Plovdiv
    Posts
    48

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Двете събития нямат никаква връзка.За двете системи е общ само съдът,а частите осигуряващи хидравличен напор са отделни и няма начин да попадне въздух от едната в другата..
    ясно.. значи някой некомпетентен се е изразил неправилно пред мен

    Alfa Romeo 1.8 T.S. 144hp

  15. #30
    започва да се пристрастява sischo0's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Plovdiv
    Posts
    48

    Default

    колеги проблема е решен причината е спукан маркуч към лагер помпата...

    Alfa Romeo 1.8 T.S. 144hp

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •