Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 65

Thread: Неработещо парно

  1. #1
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default Неработещо парно

    Изписва ми AIR CONDITIONER IS FAULTY GO TO WORKSCHOP и спира да духа топло. Изгасям двигателя запалвам отново и всичко е ОК до следващият такъв надпис. Специалистите от автоцентър Бургас ми казаха че се натоварва динамото и компютъра изключва климатика като най - голям консуматор. Нещо немога да го асимилирам. Моля да ме посъветвате нещо.

    Поздрави
    Дамян
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

  2. #2
    започва да се пристрастява nicola04's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    42

    Default

    Здравей,
    и аз съм го имал този проблем оказа се най-елементарното - БУШОН, намира се отпред при чистачките провери и дано да е само това!
    Lancia Dedra 2.0 16V
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD

  3. #3
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    И на мен веднъж ми спря топлото, оказе се един бушон.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  4. #4
    Къде е ъъъъ... климатика BOXER_33_PLD's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    43
    Posts
    72

    Default

    Колега,другия път недей да гасиш принцесата,а натисни ДЯСНАТА врътка на ICS-а
    Мисля че О.К беше.
    Грешката би трябвало да изчезне веднага и да започне да духа топло / студено
    Alfa 166 2,4 jtd
    Alfa 33 1,7-беше на жената
    Toyota Passeo-новата на жената
    Всички четем упътването когато няма смисъл

  5. #5
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Спира да духа топло или спира да духа въобще?
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  6. #6
    Алфа Ромео 166, 2.4 JTD, 136 hp, '99 г., кожен салон МОМО, 16" TORRA +++

  7. #7
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    Натискам дясната врътка ама от два месеца насам вече спира топлото, а за духането продължава но да духа студено. Утре ще го гледам този бушон ама си мисля че ако е изгорял няма да тръгне след повторното палене така че сигурно е нещо друго но ще видя и бушона. Да питам цялата конзола с радиаторите за купето откъде се вади ... под чистачките или се сваля таблото.

    Поздрави
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

  8. #8
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Имаше разни датчици.. при мен беше блокирала някаква клапа, точно заради датчик и не духаше изобщо топло
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  9. #9
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    На мен преди две години ми се случи това,лятото беше.Абе и климата не работеше нещо като хората и след много ходене по разни майстори и то в лицензирани уж сервизи ,се видях с един приятел дето се занимава с климатици като цяло.Думите му бяха - "Измии си радиатора,но преди това с въздух го продухай".Направих го и до днешен тоя надпис не ми се е показал вече ,а климатроника откача и на топло и студено.
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  10. #10
    започва да се пристрастява Hassel's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Sofia, Pazardjik
    Posts
    99

    Default

    Здрасти, колега и аз имах същият пробел, прочети ми темата, колегата по горе я е дал (последният линк). Проблема е в един бушон. Смени него ако тръгне,супер, ако пак неиска, нещата стават по-сложни итрябва да ходиш на сервиз. Мисля че доста Алфи имаха проблем с "таралежите", които естествено трябва да се сменят с нови. Но според мен, смени си бушона и би трябвало да се оправи. Сложи си същият 20А, ако пак изгори, отиди при ел. техник да замери напрежения и т.н. Айде и късмет


    Поздрави
    Under 400bhp makes baby jesus cry.
    (so my boost leak at the jamsport day must have had him sobbing like rich j williams watching a chick flick)

  11. #11
    започва да се пристрастява BlackP's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    gara Elin Pelin
    Age
    38
    Posts
    31

    Default

    аз също съм имал този проблем и беше от бушоните отпред като смених цялата конзола на бушоните се оправи струваше ми 65 лв от автоморга

  12. #12
    Запален алфист val_mcrae's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Карлово
    Posts
    167

    Default

    Проблемите на Алфите се оказват фабрични, едни и същи се повтарят на всички автомобили от модела - това е мое виждане.
    Най хубавото е че от всички проблеми описани от потрбителите на раздела се вижда че са еденици проблемите с двигателите. Което е много добре за разлика от други марки автомобили, които възхваляват много хора
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD

  13. #13
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    Днес ги гледах тези бушони. Като застанеш срещу колата до филтъра на климатика които са отляво. Два зелени със скобички отгоре но при мен са 30 амперови и са оригинални италиански така че този вариант отпада. Днес обаче ходих на една автоморга имат една 166 и гледах целият куп с радиаторите и клапите и установих че между двата радиатора и клапата има един бял датчик който предполагам е въпросният датчик който се услушва но лошото е май че се пада на вътрешната част която се сваля под таблото. Така че ще покараме така и ако започне много да ме дразни ще се разваля. Като се замисля обаче проблема ми го прави веднъж месечно така че е поносимо.

    Поздрави
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

  14. #14
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    Пак във тази връзка с неработещото парно някой знае ли как се сваля декоративният капак на пасажерският аирбег. Днес свалих аирбега, после развих и трите гайки под таблото но пак не успях да го извадя. Смятам че като го махна ще стигна до заветният датчик. Иначе цяла седмица парното е на МАХ и няма ядове, докога ли?

    Поздрави
    Дамян
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

  15. #15

    Default

    Преди да разглобиш колата да ти кажа че радиатора на парното и този на климатика се свалят от вън!!!!


    -----------------
    Ключови думи: смяна радиатор радиаторче парно климатик снимки
    Last edited by Linkestis; 27-02-2012 at 22:55.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •