Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 43 of 43

Thread: Трудно превключване на скоростите

  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by dilian alfa gtv View Post
    Мойта е на 65х км и досега съм сменил предна лагер главина и стандартното обслужване на 60х. км,но сега имам едно тресене отпред в дясно когато съм на скорост само и вибрацията се усеща когато ускорявам и най вече тресе около 1750-1800 оборота и вече не се трае ,като гледам ще се окаже вътрешно каре-ако някой е имал подобен проблем нека сподели.
    Проблемът за който споменах е отстранен колата върви перфектно в момента без никакви вибраций.Смених трипод на вътрешното каре ,който беше разбит и от там идваше това тресене на цялото купе при ускорение.
    Цената на комплекта вътрешно каре с полуоските е около 1000лв самия трипод който смених се продава отделно 166лв за оригинален взех го от ММ.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  2. #32
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    ПЛЕВЕН
    Posts
    342

    Default

    Quote Originally Posted by dilian alfa gtv View Post
    Проблемът за който споменах е отстранен колата върви перфектно в момента без никакви вибраций.Смених трипод на вътрешното каре ,който беше разбит и от там идваше това тресене на цялото купе при ускорение.
    Цената на комплекта вътрешно каре с полуоските е около 1000лв самия трипод който смених се продава отделно 166лв за оригинален взех го от ММ.
    Може ли да споделиш малко за този проблем.Доколкото разбрах става въпрос за дясната полуоска т.е. по-дългата.При мен няма все още никакво тресене или вибрации , но при смяна на маслото и огледа отдолу по ходовата част майстора ми каза , че в тази полуоска-вътрешното каре е тръгнало , има лек луфт и не се знае колко ще изкара.Не ми е казвал , че е за смяна карето и дали може да се смени само то или цялата полуоска , но доколкото разбирам ти си сменил само това вътрешното каре така , че просто ще ми е от полза да съм наясно.Благодаря.
    Alfa Romeo Giulietta 170hp

  3. #33

    Default

    Това на снимката е комплекта вътрешно каре....при мен беше разбита тази очертаната част,която се предлага като отделна част и струва 166лв за мой късмет я имаше и налична тук в БГ и си оправих колата бързо.
    Симптомите преди да я сменя бяха следните:
    -силни вибраций при ускорение и най вече на ниска предавка с обороти около 1800-2000rpm където направо люлееше ,а при по високи обороти вибрациите се поизглаждаха.Сега колата си върви перфектно в първия момент когато се качих след ремонта все едно се качих на друга кола.
    Чудно ми е как ще разбие това каре за 60х. км колата си я карам спокойно и си я пазя и за това се чудя,но е факт.
    п.п. за точка 2 и 8 става въпрос
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails naread.jpg  
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  4. #34
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by dilian alfa gtv View Post
    Това на снимката е комплекта вътрешно каре....при мен беше разбита тази очертаната част,която се предлага като отделна част и струва 166лв за мой късмет я имаше и налична тук в БГ и си оправих колата бързо.
    Симптомите преди да я сменя бяха следните:
    -силни вибраций при ускорение и най вече на ниска предавка с обороти около 1800-2000rpm където направо люлееше ,а при по високи обороти вибрациите се поизглаждаха.Сега колата си върви перфектно в първия момент когато се качих след ремонта все едно се качих на друга кола.
    Чудно ми е как ще разбие това каре за 60х. км колата си я карам спокойно и си я пазя и за това се чудя,но е факт.
    п.п. за точка 2 и 8 става въпрос
    8 е трипоида ма на 2 какво да му стане като това е скобичката на маншона
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  5. #35

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    8 е трипоида ма на 2 какво да му стане като това е скобичката на маншона
    Прав си да за т.8 става въпрос 2 е скобата.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  6. #36
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    ПЛЕВЕН
    Posts
    342

    Default

    И аз минах през операцията по подмяната на вътрешното каре на дясната полуоска.Свалихме я и се оказа , че е заминало едното лагерче на карето и явно беше въпрос на много малко време да почне да тресе.Чашката се оказа здрава.Явно това си е слабост на 159-те.Сега ще сменям и лявата кормилна щанга на рейката , че при прегледа и откриха доста хлабина .Не хлопа все още , но ме притеснява да не прецака хидравликата и затова сменям.Чакам доставката , като цената е 70лв.без накрайника обаче , който при мен е здрав иначе струва доколкото разбрах 40 лв.
    Alfa Romeo Giulietta 170hp

  7. #37

    Default

    Quote Originally Posted by alfageorgi View Post
    И аз минах през операцията по подмяната на вътрешното каре на дясната полуоска.Свалихме я и се оказа , че е заминало едното лагерче на карето и явно беше въпрос на много малко време да почне да тресе.Чашката се оказа здрава.Явно това си е слабост на 159-те.Сега ще сменям и лявата кормилна щанга на рейката , че при прегледа и откриха доста хлабина .Не хлопа все още , но ме притеснява да не прецака хидравликата и затова сменям.Чакам доставката , като цената е 70лв.без накрайника обаче , който при мен е здрав иначе струва доколкото разбрах 40 лв.
    Да колега обаче аз смених този трипод който описах в горното мнение ,но колата вървя без да тресе точно 100км и пак започна и е много неприятно ,като я карах този пробег след смяната все едно беше друга кола.
    Сега при мен проблема ще се окаже май точно в чашката и ще трябва да го сменям цялото комплект защото пак тресе егати късмета дего го имам ,и като търсихме трипода се предлагаше само той отделно или целия комплект с полуоските който е към 1000лв ,а най интересното е как ще се разбие за 60х.км но явно дефектно нещо е било ...знам ли !???
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  8. #38
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    ПЛЕВЕН
    Posts
    342

    Default

    Стига бе , ти ме уби направо.Аз минах около 200 км след смяната и засега няма нищо нередно като тресене или нещо такова , макар , че не съм правил глупости защото просто и времето не позволява , но с тая информация направо ме притесни.Пиши поне какво ще правиш от тук на сетне за да се подготвям психически ако нещата тръгнат на зле и при мен.
    Last edited by alfageorgi; 23-02-2011 at 00:30.
    Alfa Romeo Giulietta 170hp

  9. #39

    Default

    Quote Originally Posted by alfageorgi View Post
    Стига бе , ти ме уби направо.Аз минах около 200 км след смяната и засега няма нищо нередно като тресене или нещо такова , макар , че не съм правил глупости защото просто и времето не позволява , но с тая информация направо ме притесни.Пиши поне какво ще правиш от тук на сетне за да се подготвям психически ако нещата тръгнат на зле и при мен.
    При теб какви бяха симптомите преди да смениш този лагер колега..?Аз смятам другата седмица пак да я разглобяваме и ще мислим какво ще правим,сега ми казаха в тази "чаша" има луфт и от там отново тресе но настина изкара точно 100км ,а по горе съм описал какви са признаците на това тресене и най-много се усеща в дясно особено като седнеш там и друг кара най много се усеща на 2-ра скорост при 1800rpm.
    Пак казвам колата се кара повече извънградско и се кара спокойно без изключване на VDC -и въртене на гуми и т.н. ще споделя като отстраня проблема напълно.
    Last edited by dilian alfa gtv; 23-02-2011 at 10:36.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  10. #40
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    ПЛЕВЕН
    Posts
    342

    Default

    Quote Originally Posted by dilian alfa gtv View Post
    При теб какви бяха симптомите преди да смениш този лагер колега..?Аз смятам другата седмица пак да я разглобяваме и ще мислим какво ще правим,сега ми казаха в тази "чаша" има луфт и от там отново тресе но настина изкара точно 100км ,а по горе съм описал какви са признаците на това тресене и най-много се усеща в дясно особено като седнеш там и друг кара най много се усеща на 2-ра скорост при 1800rpm.
    Пак казвам колата се кара повече извънградско и се кара спокойно без изключване на VDC -и въртене на гуми и т.н. ще споделя като отстраня проблема напълно.
    Нямаше симптоми.Просто ти четох споделеното по-нагоре в темата и понеже знаех , че при мен има хлабина точно в това каре директно преминах към разглобяване и смяна след като се установи , че наистина има проблем с едното лагерче.Майстора обаче ми каза , че макар чашката да е видимо здрава и да няма осезаемо износване не се знае колко ще изкара. Минималната хлабина между чашката и карето води до това тресене , а според него чашката се износва защото материала от който е направена явно не е разчетен добре , а чашката е мека за голямото натоварване т.к. дясната полуоска е по-дълга от лявата и съответно карето и самата чашка са подложени на по-голямо натоварване на усукване от лявата ,а чашките очевидно са еднакви поне по материала , не по дължината .Може би и заради това проблеми с карето и чашка на лявата полуоска няма , а човека сподели , че на всички италианки го има този проблем с десните полуоски-износването на карето или чашката , но при другите можело да се сменя и карето и чашката , а не като при нашите само карето или цялата полуоска.
    Alfa Romeo Giulietta 170hp

  11. #41
    започва да се пристрастява gostenka's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Plovdiv
    Posts
    58

    Default

    Колега виж в Дупница има една за части.Ако ти каже добра цена пробвай! Това е моя съвет защото сигурно нещо е дефектна чашката няма логика да замине първо вътрешното каре защото там натоварването е по малко от натоварването на външното. Провери и във Варна има една онзи ден звънях за едни емблеми.

  12. #42
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by gostenka View Post
    Колега виж в Дупница има една за части.Ако ти каже добра цена пробвай! Това е моя съвет защото сигурно нещо е дефектна чашката няма логика да замине първо вътрешното каре защото там натоварването е по малко от натоварването на външното. Провери и във Варна има една онзи ден звънях за едни емблеми.
    Те в Дупница са 2 за части,ма едната е в Италия,и става с поръчка на дадена част,а другата няма почти нищо,аз съм звънял преди 6 месеца
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  13. #43

    Default

    Quote Originally Posted by gostenka View Post
    Колега виж в Дупница има една за части.Ако ти каже добра цена пробвай! Това е моя съвет защото сигурно нещо е дефектна чашката няма логика да замине първо вътрешното каре защото там натоварването е по малко от натоварването на външното. Провери и във Варна има една онзи ден звънях за едни емблеми.
    Поръчал съм ново комплект с полуоските чакам доставка ,но ако знаеш телефон за тази във варна или някакви кординати мога да е погледна.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •